81354799-6022747

جمعی از بانوان ورزشکار انزلی در دومین روز از هفته تربیت بدنی با انجام برنامه نرمش در ساحل با شعار «مادران سالم ، فردای سالم جامعه» بر اهمیت ورزش در سلامت بانوان تاکید کردند.

مسوول امور ورزش بانوان بندرانزلی روز یکشنبه در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به لزوم ورزش برای سلامت تک تک آحاد جامعه تصریح کرد: امروزه نقش ورزش به لحاظ تاثیر مثبت فیزیولوژیک آن بر سلامت جسم و روح افراد امری بدیهی و شناخته شده است.

فخرالسادات خاکپور افزود: یک ورزشکار خوش روحیه و خوش بنیه این ویژگی های مثبت را در انجام تمام فعالیت ها و مسوولیت هایش تسری می دهد و خود به خود محیطی پویا پیرامون خود می آفریند که فضایی سالم برای مراودات روزمره اجتماعی فراهم می سازد.

وی تاکید کرد: ورزش بویژه برای مادران که مسوول سلامت خانواده هستند بسیار مهم و ضروری بوده به گونه ای که ورزش برای مادران نه یک انتخاب که یک ضرورت است.

وی با اشاره به این که خانواده کوچکترین نهاد اجتماعی و هسته موثر است، خاطرنشان کرد: یقینا مادران سالم و توانمند جامعه سالم را پی ریزی می کنند.

*لبخند دوباره به زندگی

کدیورنیا از بانوان ورزشکار انزلی در گفتگو با ایرنا گفت: من ۵۶ سال دارم و پنج فرزند داشتم ، چهار دختر و یک پسر که تنها پسرم قهرمان کاراته جهان بود که متاسفانه در سانحه ای از دست رفت و پس از او من به شدت دچار بیماری روحی شدم که سلامت جسمی ام را نیز مختل کرد.

وی افزود: با تشویق خانم خاکپور ، ورزش را آغاز کردم روزی ۱۸ قرص مصرف می کردم و به زحمت قادر به برداشتن ۱۰ قدم بودم اما به جرات می گویم همان گام های ضعیف مرا به جایی رساند که در دوره قبل مسابقات شنا گرامیداشت روز زن ، مقام سوم را کسب کردم و در واقع ورزش برایم به مثابه لبخند دوباره به زندگی بود.

این بانوی ورزشکار در پاسخ به پرسش ایرنا مبنی بر انکه به بانوانی که در ورزش کردن کوتاهی می کنند، چه توصیه دارید، گفت: ما برای آتیه همه چیز برنامه ریزی و سرمایه گذاری می کنیم ، برای همه چیز وقت می گذاریم اما هیچ سرمایه گذاری برای سلامتمان نداریم.

کدیورنیا تصریح کرد: ۱۰ قدم ، ۱۰ قدمی که دیروز در مسیر ورزش داشتم سرمایه گذاری امروزم بود که هیچ قرصی مصرف نمی کنم و سلامتم را باز یافته ام .

صیاد ۲۰ سال است که ورزش می کند. وی در مورد روی آوردنش به ورزش گفت: به تشویق یکی از دوستان ورزش را آغاز کرد و اگرچه او از میانه راه نیامد اما من ۲۰ سال است که پیگیرانه نرمش هفتگی انجام می دهم و امروز با ۵۲ سال سن از بسیاری از همسالانم سرحال تر و چابک ترم.

این بانوی ورزشکار اهل انزلی احساسش نسبت به ورزش را اینگونه توصیف کرد: هنوز بعد از ۲۰سال روزهای کلاس ورزش را با هیجان دانش اموزی که نخستین روز تحصیلش است، آغاز می کنم.

صیاد، در پایان این گفتگو توصیه اش به تمام بانوان را در دوکلمه خلاصه کرد : مطالعه و ورزش!

به گزارش ایرنا ، شهرستان بندر انزلی بعنوان ورزشی ترین شهر ایران شناخته می شود که در کنار ورزشکاران حرفه ای و مدال آور تعداد زیادی افراد فعال در زمینه ورزش دارد. حدود ۱۳ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب ۳۰ هیات فعال ورزشی وجود دارد . همچنین ۶۲ باشگاه فرهنگی – ورزشی دولتی و خصوصی در این شهر ساحلی فعالیت دارند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۲۷ مهر ۱۳۹۳

اکثر بانوان محترم مهمترین فایده ورزش را لاغر شدن میدانندبا این حساب افراد لاغر پس نباید ورزش کنند ! عید امسال جایی نبود کهبرویم و حرف از چاقی و لاغری نباشد هی چی بخوریم لاغر شیم آخه برای لاغری هم بعضی ها می خواهند بخورند!! به جای فکر به رژیم های سخت باید آدم یک تکانی به خودش بدهد و حداقل روزی نیم ساعت ورزش کند

پاسخ