Nehzat 

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گیلان خبرداد: بر اساس آمار موجود در سامانه و سرشماری سال ۱۳۹۰ رشت بالاترین و بندرانزلی پایین ترین آمار بیسوادی در گیلان را دارا می باشند.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از روا‌بط‌ عمومی اداره کل آموزش و پرورش گیلان محمد امیری گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۰ رشت با ۱۶ هزار و ۸۶۷ بیسواد ثبت شده و بندرانزلی با یک هزار و ۵۲۶ بیسواد ثبت شده در گروه سنی۱۰ تا ۴۹ سال به ترتیب بالاترین و پایین ترین آمار بیسوادی در استان را به خود اختصاص دادند.

وی اظهار کرد: بعد از رشت تالش با ۱۴ هزار و ۱۰۸ بیسواد، صومعه سرا با چهار هزار و ۷۹۰، فومن با چهار هزار و ۹۳، ماسال با چهار هزار و ۸۴، رودسر با سه هزار و ۸۹۰، لنگرود با سه هزار و ۶۹۱، شفت با سه هزار و۶۶۷، لاهیجان با سه هزار و ۵۲۲، رودبار با دو هزار و ۸۸۴، آستانه اشرفیه با دو هزار و ۸۸۱ بیسواد، آستارا با دو هزار و ۸۶۵، رضوانشهر با دو هزار و ۵۴۹ و سیاهکل با یک هزار و ۹۸۴ بیسواد به ترتیب در جایگاه های بعدی قرار دارند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گیلان با بیان این که بیسواد سرشماری شده سال ۹۰ بیسواد تلقی می شود مگر اینکه خلافش ثابت شود، خاطر نشان کرد: بر این اساس، باسواد سرشماری شده سال ۹۰ نیز باسواد است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

بسیاری از جوانان تحصیلکرده انزلی در سراسر ایران مشغول کار هستند و این مسئولیت مسئولین شهر رو سنگین تر میکنه، شهر انزلی نباید این همه مهاجرت به شهرهای دیگه برای کار داشته باشه.

پاسخ

همشهری

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

در آمار بی سوادی پایینترین هستیم و در آمار بی کاری بالاترین !!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

اگر از پتانسیل توریسم و جذب سرمایه ی گردشگری استفاده بهینه شود دیگر این شهر شاهد خیل عظیم جوانان تحصیلکرده بیکار نخواهد بود.

پاسخ

علی نوروزی

علی نوروزی

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

انشالله این آمار پایین تر هم بیاد..

پاسخ