بار دیگر جعل نام و حتی حذف نام انزلی، مشکل از کجاست ؟ هدف از اینکارها چیست ؟ مگر نه اینکه منطقه آزاد موهبتی است که به استان گیلان ارزانی داشته شده است ؟ مگر نه اینکه این همه سنگ اندازی در رشد و توسعه این منطقه تابحال جز ضرر برای سایر اهالی گیلان سودی به همراه نداشته است ؟ 

چرا در این استان روزی باید ندای جدا شدن رودسر به گوش برسد روزی آستارا و روزی تالش ؟ تا کی پشت برگه های تاریخ شگرف تمدن کاس و دیلمان پنهان شده و باد به غب غب انداخته و در خفا تیشه به ریشه ی یکدیگر بزنیم و نماد بی فرهنگی باشیم ؟

آیا تمام این مشکلات نام منطقه آزاد انزلی نیست ؟ جدا شدن خمام و زیباکنار و جفرود  از شهرستان انزلی کافی نیست ؟ جعل نام تالاب بین المللی انزلی توسط خبرگزاری های استانی و ارائه اخبار کذب به سایر خبرگزاری ها کافی نیست ؟ این همه مشکل بیکاری در سایر شهرهای استان حتی در خود رشت و به همراه آن بسیاری معضلات دیگر کافی نیست ؟

این همه فحش و بد و بی راه نثار هم کردن و فقط زمانی که ساز جدایی از سوی برخی مطرح شد سرودهای حماسی خواندن و گیله مرد شدن را پایانی نیست ؟ آقایان مسئول اهالی سایر شهرهای این استان اگر گوشت و پوست هم را بخورند استخوانها را دور نخواهند ریخت، کی دست از این بازیها برداشته خواهد شد ؟

چرا همه در راستای رشد و توسعه استان از همه ظرفیتهای استان بهره نمیبریم ؟ چرا در راه فرهنگسازی برای مردم الگو نمیشویم ؟ چرا نماینده های استان نباید یکدست و یکدل باشند ؟ چرا بند محبت شرق و غرب استان را به هم گره نمیزنید ؟

وقتی هر دل هوایی داشته باشد حال روزمان از این بهتر نخواهد شد. باور کنید اگر همه اهالی این دیار یکدل باشند و با هدف رشد و توسعه شهر و کشورشان برادرانه و خالصانه در کنار یکدیگر از ظرفیت های بالقوه بهره ببرند. به جرات این استان میتواند چرخدنده های اقتصاد کشور را به حرکت درآورد !

تا کی باید شاهد کارشکنی ها، چوب لای چرخ هم کردن ها، جعل نام های عده ای بیکار و بیمار درخبرگزاریها باشیم ؟ کدام استان با مساحت گیلان این همه ساز جداسازی و تشکیل استانی جدید در آن به گوش میرسد ؟ …

متن خبر تحریف و حذف نام انزلی از منطقه آزاد:

تنها راه دسترسی به منطقه آزاد تجاری کاسپین، مجتمعهای گردشگری، طرحهای سالم سازی دریا، هتلهای فراوان و ساحل دریا جاده حسن رود به زیباکنار یک راه دو طرفه باریک است.

انزلی کلاب تریبون همه اهالی بندر انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲ آذر ۱۳۹۱

شرم بر …… دزد

پاسخ

۲ آذر ۱۳۹۱

ما اینهمه میگیم اما کو گوش شنوا؟

پاسخ

علی نوروزی

علی نوروزی

۲ آذر ۱۳۹۱

واقعا تاسف باره..
زنده باد بندرانزلی

بترکه چشم حسود

پاسخ

۲ آذر ۱۳۹۱

من به شخصه از گفتن این چنین جملاتی خسته و فرسوده ام.

گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من آنچه البته به جایی نرسد فریاد است
سپاس از مطلب شما

پاسخ

۲ آذر ۱۳۹۱

به نظرم زیاد حساسین جعل نام صورت نگرفته…. منطقه آزاد انزلی از اونجا که از خود شهر انزلی فاصله گرفته … در نتیجه گاه برای اینکه موقعیت مکانیش راحتتر به ذهن مخاطب بشینه به نام منطقه آزاد کاسپین خونده می شه که مخاطب راحتتر بتونه مکانش رو با خود شهر انزلی تمیز قایل بشه… وگرنه اسم حقیقی این منطق انزلی بوده و اینون صدها ماشین پلاک انزلی ثابت می کنه..

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ دی ۱۷ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۲۴:

حامد جان ترک و گیلک و فارس و تالش معنی خاصی نمیده ارزش انسانها به انسانیتشونه. سالهای زیادیه که مواردی از این دست جز در مناطق عقب مونده از نظر فکری و فرهنگی مشاهده نمیشه. منطقه آزاد انزلی باید موجب گسترش شهرستان انزلی بشه ولی متاسفانه پشت پرده گویا روند دیگری در حال انجامه و پیگیری این موضوع حق مردم انزلیه. زیبا کنار و جفرود مناطقی جدا نشدنی از شهرستان انزلی هستند و انشاا… با پیگیری از مراجع حقوقی به شهرستان انزلی برگردانده خواهد شد تا مشکل شما عزیزان برای شناسایی منطقه آزاد انزلی برطرف بشه.