80882898-5087217

فرمانده نیروی دریایی جمهوری قزاقستان از منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در انزلی بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از انزلی، دریادار «ژان داربیک ژان‌زاکف» عصر امروز از منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در انزلی بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با تشکر از فراهم شدن زمینه بازدید از امکانات و تجهیزات آموزش دریایی ایران در منطقه چهارم اظهار کرد: تصمیم گرفته‌ایم از آموزش‌های دریایی ایران برای نیروهای خود استفاده کنیم.

فرمانده نیروی دریایی جمهوری قزاقستان، با بیان اینکه در قزاقستان مشکل آموزش نیروها به‌عهده این فرماندهی است، تصریح کرد: از بسیاری کشورهای خارجی بازدید کرده‌ایم و همه از نیروهای آموزش‌دیده استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه در مراحل ابتدایی تاسیس مرکز آموزشی نیروی دریایی در قزاقستان هستیم، خاطرنشان کرد: با تاسیس این مرکز، فرمانده دیگر آموزش نمی‌دهد.

ژان‌زاکف، با تحسین امکانات آموزشی نیروی دریایی ایران در نوشهر و مرکز آموزشی رشت، خاطرنشان کرد: امکانات آموزشی مرکز آموزش تخصص‌های دریایی رشت در بین کشورهایی که بازدید کردم، بهترین است.

وی سفر خود به ایران و گیلان را برای نخستین بار ذکر کرد و یادآور شد: بنده با دعوت امیر دریادار سیاری به ایران آمدم.

فرمانده نیروی دریایی جمهوری قزاقستان هدف از این سفر را آشنایی با فعالیت و آموزش‌های نیروی دریایی و امکانات این نیرو ذکر کرد.

وی خاطرنشان کرد: دیروز در ملاقات خود با امیر دریادار سیاری گفتم که این سفر بنیادی برای همکاری‌های آینده باشد.

ژان‌زاکف درباره بازدید خود از دانشگاه امام خمینی (ره) نیروی دریایی ارتش در نوشهر، تصریح کرد: صبح امروز از این دانشگاه بازدید کردم و عصر نیز مرکز آموزشی نیروی دریایی ایران در رشت را مورد بازدید قرار دادم و هر دو مرکز دارای امکانات بسیار خوب هستند.

وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی قزاقستان از صفر آغاز می‌کند، متذکر شد: از برنامه آموزشی دو مرکز دانشگاه نوشهر و رشت برای آموزش نیروهای خود استفاده می‌کنیم.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *