40034_orig

والین کن درانپیکو نماینده شبکه وسیع هلدینگ که در ۲۳ کشور حضور دارد، ضمن بازدید از محوطه های بندری با تاسیسات و توانمندی های اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در انزلی جهت سرمایه گذاری از نزدیک آشنا شد.

والین کن درانپیکو پس از بازدید با هیاتی از منطقه آزاد انزلی در نشستی با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان شرکت نمود.

وی در این نشست ضمن تشکر از مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان جهت این ملاقات اظهار داشت: شرکت ما در این فکر است تا بتواند در مبادی ورودی ایران و روسیه کارهای بازرگانی را به اشکال مختلف انجام دهد.

والین کن درانپیکو سپس افزود: در کشورهای ترکیه، گرجستان و ارمنستان فعالیت داریم و در حال حاضر سعی می کنیم فعالیت خودمان را در خاورمیانه و مشرق زمین گسترش دهیم. در این زمینه یکی از راههای همکاری ما فروشگاههای مرزی است و ما آمادگی داریم که این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم و در منطقه آزاد انزلی و بندرانزلی کارهای بازرگانی را در غالب فروشگاههای بزرگ انجام دهیم و برای این موضوع نیازمند آن هستیم تا آمار و اطلاعاتی را از شما در خصوص تعداد کشتیها و مسافران ورودی به بندرانزلی داشته باشیم تا بتوانیم برنامه ریزی فروشگاهی را در این زمینه انجام دهیم.

وی خاطر نشان کرد: تا آنجایی که ما می دانیم کشتیهایی زیادی از کشورهای منطقه خزر به بندرانزلی می آیند و خدمه آنها نمی توانند براحتی در شهر مایحتاج خود را تهیه نمایند، اما شرکت ما این آمادگی را دارد که در محوطه های بندری فروشگاهی را دایر کند، تا خدمه کشتیها مایحتاج خود را از آنجا تهیه نمایند.

والین کن درانپیکو افزود: دومین موردی که برای ما حائز اهمیت است در واقع نیازمندیهایی است که ما می توانیم برای اینجا از روسیه تهیه کنیم و آنها چه کالاهایی می تواند باشد. البته می دانیم که جنایعالی و همکارانتان تجربه کافی از همکاری با روسیه دارید و ما یک طرح تجاری  حمل و نقل کالا بین ایران و روسیه را در حال بررسی داریم و با یک شرکت ایرانی هم صحبت هایی داشتیم که برای کارخانه هایشان نیاز به چوب دارند و ۱۰ تا ۱۵ هزار تن سفارش برای هر ماه داده اند و الان در حال بررسی مسیر حمل آن هستیم و برای این مسیر روی بندرانزلی حساب ویژه ای باز کرده ایم و برای همین بازدیدی از امکانات و تاسیسات بندرانزلی داشتیم و آن را بندری فعال و مناسب دیدیم و برای این انتخاب نظر مثبت جنابعالی برای ما مهم است تا بتوانیم این مقدار چوب را از بندرانزلی وارد کنیم.

والین کن درانپیکو خاطر نشان کرد: در ایران داریم مذاکراتی را انجام می دهیم تا ماهی، مرغ، سبزیجات و میوه را از ایران صادر کنیم و با توجه به تحریم هایی که غرب بر روسیه تحمیل کرده بر هیچکس پوشیده نیست که روابط تجاری روسیه با ایران روز به روز افزایش می یابد.

وی در پایان اظهار داشت: رئیس شرکت ما در روسیه یکی از افرادی است که در بسیاری از ارگانهای دولتی روسیه حضور دارد و به همین خاطر می توانیم حمایت دولت روسیه را نیز داشته باشیم، و می توانیم کار را بصورت وسیعی با شما انجام دهیم و از شما دعوت می کنیم تا در اولین فرصت سفری به مسکو داشته باشید تا زمینه بیشتر همکاری بین طرفین فراهم شود.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز ضمن اظهار خرسندی از حضور والین کن درانپیکو  در بندرانزلی بیان داشت: با گروه شما مذاکره ای را در مازندران نیز داشتیم اما در گیلان مزایای بسیار بیشتری نسبت به مازندران وجود دارد، اول اینکه بندرانزلی در منطقه آزاد واقع شده و با قوانین خاص خود مزایای زیادی برای سرمایه گذاری دارد و دوم اینکه بندرانزلی بعنوان قدیمترین و بزرگترین بندر شمال ایران می باشد و اسم بندرانزلی مترادف با حمل بار می باشد و مردم روسیه با نام انزلی کاملا آشنا هستند و این یک برند خاص است و شما باید دنبال کالاهایی باشید که برای مردم شما مهم است و حمل و نقل آن از طرف شما در الویت قرار گیرد.

مهندس نعیمی افزود: بندرانزلی دارای ۱۴ پست اسکله و توان تخلیه و بارگیری حدود ۶ میلیون تن کالا در سال را در حال حاضر دارد و حدود ۲۰۰ هکتار نیز اراضی دارد. بندرانزلی دارای تجهیزات مدرن و به روز است که شاید تنها بندر آلیای روسیه را بتوان با بندر ما قیاس کرد و در بندرانزلی همه نوع کالا  از جمله سوخت و غلات و کالاهای جنرال کارگو را می توان حمل و نقل کرد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مزیتهای این بندر این است که کشتیهای شما می تواند دو سربار باشد و بار از مبدا یعنی از روسیه به بندرانزلی وارد و همان کشتی بار صادراتی را به بندر شما حمل کند و این موضع برای هر دو طرف سود دارد که مستقیما به شرکت شما بر می گردد و شما می خواهید کالا بیاورید و میوه سبزیجات مرغ و ماهی ما را صادر کنید، پس باید شرکتی داشته باشید که دو سربار را رد و بدل کند.

مهندس نعیمی همچنین افزود: ما مایلیم با شما شرکتی را دایر کنیم یا اینکه خودتان این دو کار را انجام دهید، در اینجا منطقه آزاد و بندر یکی هستند و برای همین هر دو باهم می توانیم با شما جلساتی را داشته باشیم و تصمیم کاربردی بگیریم.

وی خاطر نشان کرد: شرکت شما می تواند از ما داخل بندر زمین بگیرد و جنب این زمین آب برق گاز و مخابرات و کلیه مجوزها را در محوطه بندری از ما دریافت نماید و شما هم می توانید در آن در مورد کالایی که می خواهید تولید و توزیع کنید یا بصورت مشترک با ما و یا خودتان انجام دهید که این بستگی به هنر شما دارد و با زمینی که شما از بندر می گیرید و با توجه به مزایای بسیار استان گیلان در رابطه با پایانه صادراتی در خصوص محصولات کشاورزی، گل و گیاه و صادرات گوشت، مرغ، سبزیجات و مرکبات و نگهداری این نوع کالا در محوطه های بندری می توانید روی بندرانزلی حساب ویژه ای باز کنید و این نوع تبادل کالا بطور خودکار شیوه جدیدی در حمل و نقل را ایجاد می کند.

مهندس نعیمی در پایان سخنان خود اشاره نمود: با هم می توانیم یک فروشگاه بزرگ با برند ایرانی در بنادر شما بسازیم و هر دو طرف بازاریابی لازم را انجام داده و در این خصوص قدمهایی را برداریم و این موضوع نیاز به کارشناسی بیشتر دارد که پس از انجام آن و بازدید و نشستهای انتهایی منجر به نتیجه شود.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در پایان این نشست از رئیس شرکت یاد شده دعوت بعمل آورد تا بازدیدی از بندرانزلی و منطقه آزاد انزلی داشته باشد تا جلساتی تکمیل تری برگزار شود و  افزود: ما انتظار داریم تا در خصوص واردات و صادرات پایگاه شمال کشور ایران و استان اردبیل در گیلان و بندرانزلی باشد و ما آماده همکاری با شما هستیم.
منبع: روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲۲ دی ۱۳۹۳

باسلام این کار درستی نمیباشد منافع حاصل از ترددکارکنان وخدمه کشتیهابایدهمچون سالیان گذشته به کسبه شهر تعلق بگیرد وشهروندان از مواهب ان بهره مند گردنند دتقریبا دوسالیست ازسرتدبیرمدیران دلسوزمان شهروندان از این مهم محروم گشته اند.
جدای از اینکه خود حضوراتباع بیگانه از دیگر جذابیتهای شهرمان بوده که از ان هم محروم شدیم. ایامیدانیددرغالب مراودات چند صدساله در این شهرکسبه ومردمانی دانشگاه نرفته مسلط به زبانهای دیگر وجود داشته که انهم ازسرتدبیر مدیران خوش فکرو اندیشه مان درشروف انهدام وانقراض است چرا .

پاسخ

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ دی ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۴۸:

:yes: :yes: :yes: