bazdidraisesazman

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی وامور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، مهندس ولی ا… افخمی راد معاون وزیر صنعت معدن تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت کشور  از این منطقه بازدید کرد.

در این دیدار مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان با ارائه گزارشی از توانمندیها و ظرفیتهای سازمان متبوع خود در حوزه های تجاری، ترانزیتی و گردشگری،  اقدمات سازمان منطقه آزاد انزلی را در خصوص رونق فضای کسب و کار منطقه از طریق راه اندازی تالار اختصاصی بورس کالا، اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و اعمال مزایا و معافیتهای قانونی برای تولیدکنندگان فعال در محدوده منطقه تشریح نمود.

مهندس مسروردر این دیدار با بیان اینکه اتصال بورس کالای منطقه به کشورهای حاشیه خزر ،فعال سازی کریدور نوستراک و چین –اکتائو- انزلی ،تکمیل زیرساخت های ضروری مانند مجتمع بندری  بندر کاسپین و راه آهن قزوین – رشت- انزلی ، توسعه مبادلات تجاری با دیگر کشورها و توسعه و زیر ساخت های گردشگری از مهمترین برنامه های این سازمان می باشد.

افخمی با اشاره به افزایش تمایل کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری در ایران در دولت  تدبیر و امید، منطقه آزاد انزلی را دارای ظرفیت های ویژه ای دانست و افزود : شناخت بازارهای کشورهای هدف به ویژه حاشیه خزر از برنامه های مناسبی است که سازمان در دستور کار خود قرار داده است .

رئیس سازمان توسعه تجارت کشور  ضمن قدردانی از تلاشها و اقدامات صورت گرفته، هدف اصلی دیدار خود را آشنایی نزدیک با ظرفیتها و مزایای جدید خلق شده در منطقه، به منظور توسعه همکاریهای دو سازمان اعلام کرد.

در پایان این نشست مقرر گردید که همکاریهای مشترک برای بازدید  هیات های تجاری خارجی در منطقه آزاد انزلی ،توسعه مراودات اقتصادی ایران با کشورهای حاشیه دریای خزر،برگزاری دوره های آموزشی تخصصی اقتصادی و همکاری دوسازمان از ظرفیت های یکدیگر جهت اجرایی نمودن کریدور ها و معرفی ظرفیت اقتصادی منطقه آزاد انزلی در کشورهای خارجی گسترش یابد.

بازدید از پروژه های عمرانی منطقه آزاد انزلی ،بندر کاسپین ،فاز تجارت و مجتمع های تجاری، ، محدوده طرح ساحلی و گردشگری منطقه و واحد تولیدی صادر کننده پوشاک در شهرک صنعتی منطقه از بخشهای مختلف برنامه بازدید رئیس سازمان توسعه تجارت را شامل می شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۱۲ مهر ۱۳۹۳

انقلاب ما انقلاب مستضعفین بود.این شعار اولیه انقلاب بود.
ولی الان با ازاد شدن واردات کالاهای لوکس خصوصاً اتومبیل و خصوصاً بدون هیچ محدودیتی در مناطق ازاد داره زندگی اقلیتی از جامعه مثل جوامع امپریالیستی حالت تجملی و اختلاف طبقاتی شدیدی میگیره.
تو شهر و استانی که اکثر جوونای اوخر دهه ۵۰ و دهه ۶۰ برای کار و حقوق حداقلی اواره اقصی نقاط ایران و یا خارج از کشورن ورود بی محدودیت اتوموبیل هایی نظیر پورش ،لینکلن،آلفا رومئو، مازراتی ،بنز ، بی ام و هیچ همخونی با جامعه ،فرهنگ، معیشت و فرهنگ انقلابی ایران نداره.
اقای ترکان میگه مناطق ازاد رو وزارتخونه ها رها کنن تا هرچی میخان بکنن.
به چه قیمتی ؟به قیمت اینکه خیابون تنگ و دراز و همیشه ترافیک گلستان و مطهری انزلی و گلسار و منظریه رشت بشه جولانگاه ماشین هایی که بعضا از حقوق ۲۰ سال جوونای رهگذر و ساکن اون شهر گرونتره؟ اگه بگیم تهران و کلان شهرها اختلاف طبقاتی هست قابل درکه چون از پایین تا بالای شهر ۲۰ کیلومتر فاصله هست و ساکنین محل در ماه شاید یکبار هم از شعاع ۱۰ کیلومتری محل زندگیشون دور نشن ولی برای گیلان و خصوصا انزلی که کلا چیزی بنامپایین و بالای شهر نداره این تجمل گرایی فاجعه هست.
باید محدودیت ورود برای ماشین های حجم بالا و تولیدات کارخانه های تجملی ماشین سازی در منطقه ازاد انزلی اعمال بشه.و الا شاهد ناهنجاری فرهنگی و اجتماعی و سو اثر بر اکثر اقشار اسیب پذیر جامعه خواهد داشت.
والسلام

پاسخ