11

 

جان کاسکو رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی به همراه “جوزف پونست” رییس کمیته مسابقات و “آلکس سوریانو” رییس آسیای این سازمان از زیرساخت ها و امکانات منطقه آزاد انزلی بازدید و پس از نشستی مشترک با مهندس مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان با تایید توانمندیها و شرایط میزبانی این منطقه برای میزبانی مسابقات بین المللی فوتبال ساحلی گفت:امکانات احداث شده این منطقه از استانداردهای لازم برای میزبانی مسابقات بین المللی برخوردار است و درصورت تکمیل طرح توسعه مجموعه ورزشی فوتبال ساحلی این منطقه براساس استانداردهای جهانی، منطقه آزاد انزلی شرایط میزبانی مسابقات جهانی فوتبال ساحلی را خواهد داشت.
مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در جریان نشست با رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی که مسئولین فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال کشور،رییس مجمع نمایندگان گیلان ، مدیران تربیت بدنی استان، هیات فوتبال استان و معاونین و مدیران این سازمان نیز حضور داشتند با اشاره به ویژگی میهمان نوازی گیلانی ها و بیان ظرفیت های و توانمندیهای سازمان متبوع خود در ایجاد و تکمیل زیرساختها، اظهار داشت: هیچ دغدغه ای در خصوص میزبانی مسابقات جهانی فوتبال ساحلی وجود نداشته و منطقه آزاد انزلی می تواند با استفاده از همه امکانات و به بهترین شکل، مسابقات جهانی فوتبال ساحلی را برگزار نماید.
وی توسعه زیر ساختهای ورزشی در منطقه آزاد انزلی را از برنامه های این سازمان در حوزه ورزش اعلام و تصریح کرد: با عنایت به اینکه این سازمان در حال ساخت بزرگترین بندر دریای خزر است، ساخت یک مجتمع ورزشی ساحلی با استاندارهای جهانی با توجه به توانمندیهای موجود سازمان امکان پذیر است و کاردشواری نیست.
مدیرعامل سازمان به بیان ظرفیتهای مجموعه ورزشهای ساحلی “سیروس قایقران ” پرداخت و گفت: فاز اول مجموعه ورزشی ساحلی احداث و میزبان مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور است و فاز دوم آن براساس استانداردهای جهانی به منظور فراهم سازی شرایط میزبانی مسابقات جهانی تا شش ماه آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی توسعه توریسم ورزشی را از اهداف این سازمان در حوزه گردشگری دانست و تاکید کرد: میزبانی مسابقات بین المللی به دلیل حضور گردشگران خارجی و به عنوان یکی از اهداف و برنامه های منطقه آزاد انزلی در حوزه توریسم ورزشی از اهمیت ویژه ای برای این سازمان برخوردار است.
مسرور اظهار امیدواری کرد: با تایید امکانات و توانمندیهای منطقه آزاد انزلی، فدراسیون جهانی فوتبال ساحلی میزبانی برگزاری مسابقات جهانی را به این منطقه و استان گیلان اعطا نماید.
جان کاسکو رییس سازمان جهانی فوتبال ساحلی در این نشست با اعلام رضایت از شرایط و امکانات موجود در ایران و منطقه آزاد انزلی ،از وجود چنین امکانات مناسبی در ایران برای برگزاری مسابقات فوتبال ساحلی ابراز خورسندی کرد و گفت: با توجه به کسب مقام های جهانی و المپیکی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، باید این استادیوم در حد نام و آوازه این تیم ملی ایران در جهان توسعه یابد و درصورت احداث مجموعه ورزشی با امکانات و استانداردهای لازم در منطقه آزادانزلی، می توان میزبانی مسابقات جهانی فوتبال ساحلی را به گیلان واگذار کرد.
وی با اشاره به خصوصیات نیک ورزش عنوان کرد: نزدیک شدن مردم جهان به همدیگر از جاذبه های خوب ورزش است و همه را مانند اعضای خانواده گرد هم می آورد و امیدوارم در سال های آینده علاوه بر ورزش، روابط سیاسی، تجاری، اقتصادی و گردشگری نیز با کشور ایران بیش از پیش شود.
“جان کاسکو “در ادامه از برگزاری تورنمنت بین المللی کاسپین به میزبانی این منطقه خبر داد و گفت: این تورنمنت حدود شش ماه آینده و با حضور تیم های فوتبال ساحلی کشورهای حاشیه دریای خزر در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود.
رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی به بررسی انعقاد قرارداد همکاری با سازمان منطقه آزاد انزلی اشاره و اضافه کرد: در قرارداد منعقده ، نام تورنمنت بین المللی کاسپین در وبسایت جهانی این فدراسیون ثبت خواهد شد و مجموعه ورزشی فوتبال ساحلی سازمان منطقه آزاد انزلی توانایی میزبانی تورنمنت های بین المللی همچون تورنمنت “کاسپین “را دارد.
دراین نشست مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با تصریح بر همراهی مسئولان اجرایی استان و ظرفیتهای منطقه آزاد انزلی خواستار اعطای میزبانی مسابقات به این منطقه و استان شدو اظهار داشت : حضور مسئولان اجرایی دولت در این جلسه، بیانگر تعامل موجود بین دستگاه ها و مسئولان اجرایی است و با توجه به وجود چنین تعاملی در گیلان به عنوان اصل اول، انتظار داریم میزبانی این دوره از مسابقات جهانی به استان گیلانو منطقه آزاد انزلی واگذار شود.
در ادامه این نشست غلامعلی جعفرزاده رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز با اشاره به ظرفیت های موجود در منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: این منطقه از توانمندی بالایی برخوردار بوده و توانایی برگزاری مسابقات به بهترین شکل ممکن را دارا است.
ایمن آبادی با قدردانی از عملکرد سازمان منطقه آزاد انزلی در زمینه های مختلف عمرانی ،اقتصادی و گردشگری تصریح کرد: هر گونه همکاری و همراهی توسط مسئولان در راستای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات بین المللی صورت خواهد پذیرفت .
بنا بر این گزارش پریا شهریاری رئیس دیارتمان فوتبال ساحلی کشور در این دیدار با بیان اینکه گیلان یکی از قطبهای فوتبال ساحلی ایران است، افزود: تعداد زیادی از بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گیلانی هستند و گیلان سه تیم مطرح در لیگ برتر فوتبال ساحلی دارد و این نشان از پتانسیل بالای این استان در فوتیال ساحلی دارد.
رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی کشور با توجه به شرایط آب و هوایی فصل پاییز برای برگزاری مسابقات درگیلان مناسب است یادآور شد: آقای کاسکو تاکنون از امکانات موجود در منطقه آزاد انزلی رضایت دارد و تصور نمی کرد که در ایران چنین امکاناتی وجود داشته باشدو درصورتی که این مجموعه ورزشی با امکانات و استانداردهای لازم جهانی درمنطقه آزاد انزلی توسعه یابد، این منطقه توان کسب میزبانی مسابقات جهانی فوتبال ساحلی را داراست.
گفتنی است رییس سازمان جهانی فوتبال ساحلی و هیات همراه در این دیدار از زیرساخت های گردشگری و اقامتی ،امکانات ورزشی و تفریحی ،فاز تجارت و گردشگری ،مجموعه ورزشهای ساحلی سیروس قایقران و مرکز تفریحات دریایی، زیرساخت های در حال احداث و مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی بازدید نمودند.

15 25

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *