1

در جلسه  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با رئیس انجمن دوستی قطر ایران مطرح شد:

با توجه به تفاهم نامه این سازمان با موسسه حلال جهانی ،استان گیلان می تواند مقصد گردشگران قطری باشد.

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی وامور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره ومدیرعامل این سازمان در دیدار با سعود بن عبدا… آل حنزاب، رئیس انجمن دوستی قطر- ایران و رییس شورای شهر دوحه  با ارائه پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک توسعه صادرات محصولات استان به قطر اظهار داشت: با عنایت به وجود مزایا و معافیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی و فرصتهای ایجاد شده از سوی این سازمان برای رونق فضای کسب و کار منطقه ای و بین المللی، این منطقه می تواند به عنوان پل ارتباطی دو کشور به ایفای نقش بپردازد و با توجه به نیاز بازار قطر به کالای ایرانی کشور با برنامه ریزی مناسب  کشور قطر  را به عنوان یکی از از بازارهای هدف کالای صنعتی و کشاورزی گیلان تبدیل نماییم

وی با اشاره به اینکه مقصد گردشگران قطری کشورهای اروپایی است گفت: با توجه به شرایط اقلیمی مشابه استان گیلان با اروپا و با ایجاد خط مستقیم هوایی میان رشت و دوحه می توان از توانمندیهای متعدد گردشگری استان و ظرفیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی برای حضور گردشگران قطری در محیط گردشگری حلال بهره برد.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تشریح موقعیت جغرافیایی استراتژیک این منطقه به عنوان تنها منطقه آزاد شمال کشور در ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر و قفقاز اضافه کرد: امکان ثبت شرکت با مالکیت ۱۰۰ در صد خارجی در یک روز کاری، امکان ورود و خروج بدون ویزای سرمایه گذار و گردشگرخارجی، معافیت مالیاتی ۲۰ ساله، فعالیت تنها بورس کالای مناطق آزاد کشور که محل مبادله کالاهای استراتژیکی نیز می باشد، وجود بزرگترین و فعالترین بندر ایران در شمال کشور با ظرفیت سالیانه ۷ میلیون تن کالا بهمراه مجتمع بندری درحال ایجاد کاسپین از سوی این سازمان و فعالیت بیش از ۸۰ واحد صنعتی و صادراتی در شهرک هاص صنعتی این منطقه از مهمترین مزایای منطقه آزاد انزلی برای حضور سرمایه گذاران قطری است.

مسرور اضافه کرد: باید از ظرفیتها و توانمندیهای دو طرف بخصوص در حوزه گردشگری و همکاریهای تجاری به منظور توسعه همکاریهای دو کشور استفاده نمود.

 

سعود بن عبدا… آل حنزاب رئیس انجمن دوستی قطر-ایران در این دیدار با استقبال از ایفای نقش منطقه آزاد انزلی در راستای گسترش همکاریهای دو کشور گفت:با توجه به مزایا و معافیتهای قانونی و موقعیت منحصر به فرد  منطقه آزاد انزلی در دریای خزر و شمال ایران ، از سرمایه گذاران قطری برای حضور در این منطقه دعوت می کنم چراکه این منطقه ظرفیت های زیادی برای سرمایه گذاری دارد.

رییس شورای شهر دوحه  با بیان اینکه همکاری های مشترک میان بنادر کشور  قطر و منطقه آزاد انزلی می تواند به ترانزیت کالا میان دو کشور و کشورهای حاشیه دریای خزر و قفقاز منتهی شود، افزود: تجار و بازرگانان قطری به دنبال محصولات تولیدی و ترانزیت از کشور ایران هستند چرا که روابط تاریخی دو کشور، امنیت و موقعیت استراتژیک ایران ما در این مسیر مصمم تر می کند.

رئیس انجمن دوستی قطر-ایران خواستار افزایش حجم مبادلات دو کشور شد و بر نقش منطقه آزاد انزلی در نیل به این مقصود تصریح کرد.

 

گفتنی است اعضای انجمن دوستی قطر- ایران، نمایندگان و اعضای شورهای شهر قطر ، رییس انجمن دوستی ایران و قطر ،مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی گیلان ،اعضای هیات مدیره ، معاونین ومدیران سازمان منطقه آزاد انزلی در این نشست حضور داشتند که در پایان از مجتمع بندری درحال ساخت کاسپین و محدوده فاز تجارت و گردشگری منطقه دیدار کردند.

2

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

مژگان

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

گفتنی است اعضای انجمن دوستی قطر- ایران، نمایندگان و اعضای شورهای شهر قطر ، رییس انجمن دوستی ایران و قطر ،مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی گیلان ،اعضای هیات مدیره ، معاونین ومدیران سازمان منطقه آزاد انزلی در این نشست حضور داشتند… “فرماندار رشت” رو جا انداختن!

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۳۷:

فک کنم اسم اون اقا تو بخش “اعضای هیئت مدیره” فوقا شده :-D

مهدی

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

این فرماندار رشت چرا خودشو به میکنه میاد منطقه آزاد ؟؟
مسئولان رشت از اول جلسه اون جا حاضرند ولی مسئولان انزلی…
اقای مسرور میدونم که داری کامنتو میخونی!لطفا پای این رشتی هارو از منطقه آزاد دور کن وگرنه دودش تو چشم خودت میره ها… :)

پاسخ

مهدی

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

باید در این بندرکاسپین رو گل گرفت

پاسخ

Shahin

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

اون سه نفر که اون پشت برا خودشون جلسه گرفتن کی هستن :D

پاسخ

majid

majid

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

خوبه دیگه؟یه وقت به انزلی نیاین ها..فرماندار رو چرا دعوت نکردن؟
تا ۵۰ سال دیگه هم کل رشت + منطقه ازاد به گرد جاذبه ها و اقلیم شهر انزلی هم نمیرسن.
این خبرو سایت های به اصطلاح گیلانی زدن.منظورشون کدوم جاهای دیدنی رشته؟خار امام یا اوستاسرا؟؟؟
*******
فرصت‌های سرمایه‌گذاری رشت به تجار قطری معرفی می‌شود

رئیس انجمن دوستی قطر و ایران با اشاره به تلاش قطر برای گسترش همکاری‌ها با ایران، گفت:فرصت‌های سرمایه‌گذاری رشت به تجار قطری معرفی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سعود بن عبدالله آل حنزاب شامگاه یکشنبه در دیدار با شهردار و رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در هتل کادوس، اظهار کرد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری رشت به تجار قطری معرفی می‌شود.

وی با اشاره با بازدید از ظرفیت‌های گردشگری رشت، افزود: جاذبه‌های گردشگری شهر رشت و استان گیلان به شهروندان قطری معرفی می‌شود تا زمینه افزایش حضور گردشگران قطری در ایران فراهم شود.

پاسخ

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۴۲:

خوبه دیگه.اومدن این قطریها برای منطقه آزاد انزلی بوده حالا رشت میخواد سرمایه گذارو بگیره واسه شهرش.آقای مسرور دمت گرم.اینجوری به شهردار گفته بودی سرمایه گذار میاری دیگه.تا وقتی که کل انزلی آزاد نشه من به مردانگیه این مدیر شک دارم.
انزلی دروازه اروپا

majid

majid

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

مکان باید هویت و عقبه داشته باشه که انزلی داره . و الا با این مسئولین خفته کی محو شده بودیم.
بندر اَنزَلی یکی از زیباترین شهرهای ساحلی دریای خزر و واقع در استان گیلان ایران است. بندرانزلی بزرگترین و اولین بندر شمالی ایران، در حاشیه دریای خزر قرار داشته و از این بندر با نام انزلی بارها در تاریخ یادشده‌است.

درباره نام بندر انزلی
در دوران سلطنت خاندان پهلوی اسم آن به «بندر پهلوی» تغییر داده شده بود ولی بعد از انقلاب ۵۷ اسم دیرین خود -«انزلی» – را بازیافت. از میان تعریف‌های مختلف که در بارده واژه انزلی شده قابل قبول ترین معنی (انزل به معنی لنگر)یا لنگرگاه یا انزل برابر انشان می‌باشد که کلمه انزلی تحریف شده، انشان به معنی گذرگاه و دروازه است که می‌بینیم از گذشته نیز انزلی را دروازه اروپا و ایران می‌نامیدند و در بسیاری از نوشته‌ها هم آمده‌است.

موقعیت جغرافیایی
بر اساس بررسی های زمین شناسی ، حدود ۱۵,۰۰۰ سال پیش ، جزیره ای از سطح آب دریای خزر سر برآورد که بعدها به نام انزلی نامیده شد و بعنوان مهمترین بندر سواحل جنوبی دریای خزر و ایران معروف گردید.

این جزیره بر اثر فعل و انفعالات جوی و سایر عوامل طبیعی ، بصورت امروزی از دو قسمت انزلی و غازیان تشکیل می‌شود و کانالی بین این دو قسمت ایجاد گردید که آب چهار رودخانه از شرق ( سوسر روگا , پیر بازار روگا , راست خانه و نهنگ روگا ) و یک رودخانه از غرب ( شنبه بازار روگا ) از طریق آن به دریا وارد می‌گردد.

بندر انزلی در منطقه‌ای جلگه‌ای و ساحلی در طول جغرافیایی ۴۹ درجه و ۲۸ دقیقه و عرض جغرافیایی ۳۷ درجه و ۲۸ دقیقه واقع شده است وارتفاع آن از سطح دریا منهای ۲۶ متر می‌باشد.

اماکن دیدنی و تاریخی بندر انزلی
مرداب انزلی
ساحل انزلی
مناره انزلی
موج شکن انزلی
موج شکن غازیان
پل انزلی
پل غازیان
کاخ میان پشته
بلوار بندر انزلی
تالاب انزلی
آرامگاه بی‌بی حوریه
آرامگاه آقا سید محمد نجفی

محلات بندر انزلی
شهرک خزرویلا
میان پشته
غازیان
کوی واحدی
آخر خط
کولیور

ادارات بندر انزلی
شیلات بندر انزلی
گمرکات بندر انزلی
بنادر وکشتیرانی بندر انزلی
هواشناسی استان گیلان

باشگاههای ورزشی
ملوان بندر انزلی
استقلال شهرداری بندر انزلی
گیو بندر انزلی
کلنی بندر انزلی
ملوان سپید بندر انزلی
http://www.irancities.ir/showcity.aspx?code=801&code2=33

پاسخ

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۴۴:

:yes:

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۴۷:

:yes: :yes: :yes:

abay.azadd

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

چرا فرماندار رشت خودشو یاپوش میکنه؟؟؟؟

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

مطمئنا واسه این رشتیا نفعی داره که هی میان انزلی.کاش مسئولای انزلی هم یکم فعال بودن. :-(

پاسخ

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۲۷:

مسئولان شهری حق دخالت در امور منطقه آزاد رو ندارن انزلی چی عزیز . منطقه آزاد یه ایالت خود مختار . تنها نهادی که حق دخالت در امور منطقه آزاد رو داره سازمان امنیتی اطلاعات .
منطقه آزاد به هیچ نهاد شهری چون شورای شهر ، شهرداری و فرمانداری لازم به پاسخ گویی نیست . به خاطر همین رئیسش رو رئیس جمهور انتخاب میکنه
رئیس یک منطقه آزاد حتی مقامش از استاندار هم بالاتر و حکم یک وزیر رو داره
اما در اینجا چون با هم فامیلن زیاد منافاتی نداره
البته فکر کنم این مناطق آزاد درجه بندی داشته باشه که بعضی ها در رویاها ریاست منطقه آزاد کیش رو در سر دارن
اما همین دعوت کردن فرماندار شهری دیگر که با علم یقین میدونستن که واسشون درد سر میشه جای سواله
آیا واقعا منطقه آزاد انزلی جلو خواست مردم انزلی میخواد باسته ؟
توجه نکردن به خواست مردم در خصوص بندر کاسپین و تغیر نام این بندر و دعوت مکرر از فرماندار یه شهر دیگه به جای فرماندار انزلی که اینو نشون میده
واقعا از تمام این اقدامات میشه برداشت کرد که نظر و خواست مردم براشون مهم نیست

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۴۷:

ما باید از رهبرمون خواسته هامون رو طلب کنیم علیرضا جان
انزلی دروازه اروپا

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۳۷:

سینا ۱۰۰% موافقم . هیچ امیدی نمیشه به این مسئولین داشت . تنها فریاد رس مردم انزلی شخص رهبری

انزلیچی

انزلیچی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۲۵:

من این قوانین رو می دونم اما جالبیش اینجاست که کل استان محرم هستن جز انزلیچی ها.چیزی نگم بهتره.

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۵۲:

باید تو فضای مجازی بیشتر کار کرد. باید یه نامه نوشت و تمام مردم انزلی پاش امضا کنن. باید رفت *** فرمانداری ***. باید رفت و تابلوی ورودی رشت رو کند و تابلوی شهر باران رو برای انزلی نصب کرد.باید به دفتر رئیس جمهور و بیت رهبری نامه نوشت. باید از خانواده شهدا و جانبازان کمک گرفت. باید برای زنده موندن انزلی زحمت کشید. هرچی آروم بشینیم بیشتر بهمون حمله میکنن. باید دل رو به دریا زد.باید از امام جمعه کمک بگیریم. ***
با حرف هیچی درست نمیشه. با رای فروختن و آمدن نمایندگان بی لیاقت هیچی درست نمیشه
از ما گفتن بود…
یا علی

نظری

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

آقای مهدی متاسفم آنقدر نگاه بسته و قبیله ای و جزیره ای در مورد انزلی داشتین که هر روز داریم از این تعصبات جاهلانه آسیب می بینیم ما با حفظ استقلال و هویت شهری باید تعاملات مناسب هم داشته باشیم وگرنه روزی از معادلات اقتصادی کشور حذف می شویم
بندر کاسپین یعنی هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری تو انزلی .
میدونی چند تا انزلی چی مثل من دارن تو اون پروژه کار میکنن .
چرا دیگه هتل ها و پلاژهای ما خالیه چون دارین همه رو از انزلی فراری میدین
در بندر کاسپین رو گل بگیرن که ماها از کار بیکار بشیم
میدونی اگه این بندر راه بیافته به خاطر تخصص ما تو حمل ونقل و ترانزیت و امور بندری چندتا از بچه ها سر کار میان
باز هم برات متاسفم دوست عزیز و جوان من
هیچوقت دعا نکنه به کارگاه عمرانی تعطیل شه چون نان خانواده ای زیادی از اونجا تامین میشه
ببخشید اگه تند بود ولی این حرف ها یه نفر باید به شما جوان ها بزنه
تو جنوب و دور از خانواده برای یه حقوق سرگردانی نکشیده ای که بدون همین کارها تو حسن رود و گلشن برای خیلی ها نعمته.

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۱۲:

لطفا بفرمایید چندتا از بچه های انزلی اونجا دارن نون میخورن؟ وقتی از درآمد بندر انزلی صرف منطقه شده و میشد زیر ساختها و کلی اشتغال ایجاد کرد مردشور اون اشتغالزایی در مسیر موازی کاری رو ببرن که اهداف شومی پشتشه.

majid پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۳۸:

واسه ما از این حرف های ارمانی نزن خاهشاً

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۰۰:

برو عمو برو
شما دیگه برای ما دم از انزلی چی بودن نزن
من انزلی چی ام و خیر سرم هم تحصیل کردم و هم رزومه کاری دارم ولی الان کجا دارم کار میکنم؟ تو بندر عباس
چرا؟
چون شهر من در اختیار اقوام و هم وطنان دیگر شهرهاست!!!
۲ سال پیش رفتم منطقه آزاد رزومه دادم اما معاونت … قبل از اینکه اسممو بپرسه، پرسید بچه کجایی؟؟؟ گفتم انزلی دهنش کج شد. منشی و کارمندش از*** بودن و همدیگه رو ***!
پارسال رفتم برج طاووس رزومه دادم از جلوی در نگهبانی غریبه دیدم تا دفتر مدیریت. اما برای ما انزلی چی ها کار نیست!!!
خراب بشه منطقه آزاد که به اسم ماست و به کام شهرای دیگه! گل بگیرن این پروژه هاشو از بالا تا پایین که من الان تو غربت باید با عکساش دلمو خوش کنم و دلتنگی بکشم برای خاک و دریاش
جان انزلی. تی خاکه ره من بیمیرم. تی دریا و تی غریبی ره من بیمیرم

علیرضا

علیرضا

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

فرماندار رشتتتتتتتتتتت اونجا چیکار میکنهههههه؟؟؟؟؟؟؟؟ :no: :no:
از ترس اسمشو تو متن نیاوردن
چرا فرماندار انزلی تو مراسم دعوت نشده بود ؟؟؟؟؟؟
جمع کنید بابا . دیگه شورشو در آوردید

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

فرصت‌های سرمایه‌گذاری رشت به تجار قطری معرفی می‌شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این یعنی چی؟؟؟؟؟
بعد که ما میگیم رشتی جماعت چش ندارن انزلی رو ببینن به تیریج حضرات بر میخوره میگن شما دارید اختلاف ایجاد می کنید
چرا این خبر نباید به اسم انزلی باشه ؟؟؟
به خدا واسه هر چی منطقه خلاص متاسفم

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

عکس اول هم طوری گرفتن که فرماندار رشت نیوفته.
خدا رو شکر از هیئت مدیره پرتش کردن بیرون و اگر نه الان ور دل مسرور نشسته بود
آقای مسرور،مدیر عامل محترم سازمان منطقه آزاد انزلی / آقای افقی ، روابط عمومی محترم منطقه آزاد انزلی ، خودتون کاری میکنید که بهتون انتقاد بشه
اگه به جای فرماندار رشت تو این مراسم فرماندار انزلی حضور داشت این همه به افراد مخالف سیاست های منطقه آزاد اضافه نمی شد.
.
ترسم نرسی به «کعبه» ای اعرابی / این ره که تو می روی به ترکستان است
.
بد جور دارید مردم انزلی رو با خودتون سر لج میندازین . عواقب کارش همه با خودتونه
منطقه آزاد انزلی یه طفل ده سالست خودتون هم خوب میدونید که به حمایت مردم نیاز دارید . سیاستی که پیش گرفتید نه به نفع شماست نه به نفع انزلی و نه به نفع منطقه
.
خود دانی . ترکستان شهر زیاد جالبی نیست

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۲۷:

:yes: :yes:

majid پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۳۲:

تو عکس دوم هم اون پشت مشتاست.اقای فرماندار پای همتای متجاوزتو از خاک پاک انزلی قطع کن.به کی دیگه باید بگیم :pissedoff: :pissedoff: :pissedoff:

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۵۷:

:yes: :yes:
من واقعاً متاسفم که فقط اسممون مسلمونه اما از صدتا کافر و بی خدا بدتریم.تا کی حق خوری؟؟؟ما انزلیچیها خیلی خوشحال میشیم که از طریق منطقه آزاد انزلی کل استان یه سرو سامونی بگیرند.ولی این مرکز استان میخواد حق مارو بخوره و با پایین کشیدن ما به یه جایی برسه.نمیدنم دیگه چی بگم.
حق الناس
انزلی دروازه اروپا

نظری

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

چرا جو ایجاد میکنین
رشتی ها میزبان هیات قطری بودن تو جلسه تو شهرداری رشت .شهردار رشت فرصت های سرمایه گذاری رشت رو به هیات قطری
پیشنهاد می کنه. بعد هم میان انزلی
انتظار دارین شهردار رشت فرصت های انزلی رو معرفی کنه
دو تاجلسه مختلف بودن .
آقای شاهین حداقل ۳۵ تا انزلی چی فقط تو پروژه ما داره کار میکنه
البته اگه شهر نشین ها روستاهای انزلی رو هم انزلی چی بدونین.

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۵۲:

وقتی کاسبی بندرانزلی سالها کساده برادر من به نظرت به یه بندر دیگه تو این فاصله از بندرانزلی نیاز بود واقعا ؟ توی اولویت بود؟ آیا این سرمایه نمیتونست توی مسیر بهتری به کار گرفته بشه تا اینجوری پول رو دور بریزن؟ هیچ منطقه ای از امتیازات حمایتی منطقه ازاد انزلی برخوردار نبوده که اینجوری از رانت نزدیکی به انزلی استفاده کرد و غریبه ها رو به نون و نوا رسوند. بندر آستارا رو هم میساخت استاندار قبلی از این گزارش ها ارائه میکرد که کلی کار آفرینی شده :D و … کارآفرینی با نیت نا پاک محکوم به شکسته. وقتی آمار بیکاری انزلی اعلام میشه روستاهای انزلی رو هم شامل میشه برادر من میشه بفرمائید از چند نفر نیروی کار ۳۵ تا انزلی چی هستن؟ و تو چه حوزه هایی دارن کار میکنن؟ کی فراخوان دادن ؟

MAJID پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۰:

داداش فک میکنی دیوار حایل دور نوار غزه رو کیا کشیدن.کارگرای روزمزد عرب بچه غزه .اونم پروژه عمرانی بود

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۴۹:

دمت گرم مجید حجت و تمام کردی

MAJID پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۱۵:

نوکرم
دوباره میسازیمت وطن.حتی اگه ۱۰۰ بار دیگه هم مارو از خودت برونی.ما انزلیچیم و وقتی میپیچیم به بازی ول کن ماجرا نیستیم.خصوصا وقتی از وطن دوریم بهتر از بالا ماجرا رو رصد میکنیم
WE WILL NEVER GIVE UP

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۰۷:

دمت گرم داداش مجید در مورد دیوار حائل گل گفتی

علیرضا

علیرضا

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

آقای نظری هر وقت مردم انزلی اومدن از حقشون دفاع کنن به نگاه بسته و قبیله ای و جزیره ای در مورد انزلی محکوم شدن . چیز عجیبی نیست . اولین بار هم نیست . آخرین بار هم نخواهد بود
آره دید ما بستند که چکه تیوی اینقدر راحت انزلی رو از تمام دید اخبارش و برنامه هاش حذف کرده
.
آره دید ما قبیله ای که همه تو رشت منتظر خبر اعلام شدن منطقه آزاد رشتن
دروغ میگم . برید از مردم رشت بپرسید
.
آره دید ما جزیره ای که زیبا کنار ارث پدر خیلی از آقا زاده های مرکز استان شده
.
آره دیدمون بستست اگر بسته نبود به هیچ مفت خوری اجازه نمیدادیم بیاد لقمه آماده رو بزار تو دهنشو و پز کار و ماشین و آیندشو واسه من جون انزلی چی بده
.
برای خیلی ها نعمته آره برای هم استانی گلمون خیلی نعمت . به لطف آقایون حقوق چند ملیونی آخر ماه تو حساب دیگه . ماشین و خونشون هم که تامینه دیگه از زندگی چی میخوان ؟؟؟؟؟؟
.
بندر کاسپین یعنی هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری تو انزلی اما برای کی؟؟؟؟؟؟؟؟
برای من انزلی چی ؟؟؟؟ یا آقایون و از ما بهترون؟؟
برای من انزلی چی ؟؟؟ یا آقاها و آقا زاده های مرکز استان نشین و شرق گیلانی های با معرفت؟
این منطقه آزاد چه سودی واسه این شهر داشته ؟؟؟؟؟؟
نام ببر برادر من
گفتید : میدونی چند تا انزلی چی مثل من دارن تو اون پروژه کار میکنن .
شاید شما ندونید اما آره من میدونم کمتر از ۲۰ درصد
.
دید ماها بسته نیست اما دید خیلی ها بستست که مثل کبک سرشون رو انداختن تو برف و نمیدونن و نمیخوان که بدونن دورو برشون چه خبر
این حرفا از توی انزلی چی بعید بود جناب شاید مهندس نظری

پاسخ

نظری

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

من با نظر شما مبنی بر کمبود ها و مشکلات انزلی موافقم ولی با روش های رادیکال و تخریبی در هر فرآیندی مشکل دارم .چون معتقدم به نتیجه نمی رسد .
با خواندن سایت شما فکر کنم روند مناسبی را برای احقاق حق شهرمان در پیش نگرفته است.
و این نظر شخصی من است و شما مطمءنا روش خود را در پیش میگیرید

پاسخ

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۳:

من یه سوال دارم از شما جناب آقای نظری.آیا در حق انزلی اجحاف و بی مهری شده؟آیا از حق انزلی زده شده؟ اگه آره شما بفرمایید راه مقابله با این بی مهریها چیه برادر من
لازم دونستم کامنت آقا مجید رو اینجا بگذارم تا شما جواب بدهید.
یه پیج به اصطلاح گیلان که ادمینش رشتیه پرسیده شما انزلیچیا چرا میگین حقتون مالیده شده.یکی از اباین ا.ر همچین کامنتی گذاشته***********

من یک انزلی چی هستم با پدری رشتی و مادری انزلی چی و متولد شهر انزلی و عاشق انزلی .
من عاشق گیلان هستم و همیشه به گیلانی بودن خودم افتخار میکنم .
چه داخل خونه و چه خارج از خونه با عشق گیلکی حرف میزنم و هیچ وقت هم خجالت نمیکشم .
در خارج از انزلی همیشه سینه سپر کردم و گفتم انزلی چی هستم و گیلانی و در جوای رشتی هستی دیگه ؟ با تعصب گفتم آره رشتی هستم .

گاها بحث هایی بین رشتی ها و انزلی چی ها شکل میگیره و عده ای از دوستان میگن چرا انزلی چی ها همیشه مدعی هستن ؟

من میخوام تو این پست چند نمونه برای شما از اجهافی که به انزلی میشه مثال بزنم.
۱- چرا هر وقت صحبت پیشرفت یک شهر خاص هستش ما باید بحث گیلانی بودن رو مطرح کنیم ؟

۲- چرا وقتی عده ای دست به جعل میزنن مثل : شهر باران – تالاب ص و م ع ه س ر ا و … دوستان ادمین در این پیج با این مسائل برخورد نمیکنن ؟

۳- چرا صدا و سیما مرکز گیلان برای تهیه یک برنامه از شهرداری بندرانزلی ۲۰۰ میلیون درخواست میکنه ولی هر شب در مورد مشکلات محلات رشت در شبکه باران صحبت میشه ؟

۴- چرا وقتی سعی میشه وسعت شهر انزلی کوچک بشه شما از ما انزلی چی ها به عنوان یک شهروند گیلان حمایت نمی کنید ؟

۵- چرا وقتی جفرود بالا – خمام و زیباکنار و از انزلی جدا کردند در حمایت از ما پستی ارسال نکردید ؟

۶-چرا وقتی جناب آقای ندیمی نماینده لاهیجان در مجلس در جشن منطقه آزاد انزلی اعلام می کنند نام گذاری انزلی بر روی منطقه آزاد اشتباه بود شما این حرف رو محکوم نکردید ؟

۷- چرا انزلی باید در انزوا باشه ؟ اونم شهری که بیش از ۷۰ درصد تجارت استان گیلان از طریق این شهره ؟

۸- چرا مردم شهر انزلی به عنوان فوتبالی ترین مردم ایران نباید ۱ استادیوم در شان خودشون و تیمشون داشته باشند اما مرکز استان ۲ استادیوم داشته باشه ؟

۹- چرا خط راه آهنی که قرار بود از رشت به انزلی و از انزلی به آستارا بره مسیرش عوض شد و به صومعه سرا رفت ؟

۱۰- چرا وقتی اینهمه اجهاف در حق مردم انزلی شد شما هیچ اعتراضی نکردید و در حمایت از این شهروندان گیلانی پستی ارسال نکردید ؟

چطور اینهمه مظلومیت مردم انزلی رو نمیبیند اما چهارتا کامنت یه عده جوان که دارن از درد ظغیان میکنن رو ملاک گیلانی بودن و نبودن ما انزلی چی ها قرار میدید ؟

هم شهری ، دوست ، برادر ، این ها رو گفتم که بدونی ما انزلی چی ها چیزی بجز حق خودمون نمیخوایم ، مطمئن باش اگه روزی حق شما رو ازتون بگیرن مثل ماها پرخاشگر میشید .

ولی میخوام به هم استانی های خودم بگم ما به گیلانی بودن و ایرانی بودن خودمون افتخار میکنیم و هیچ وقت نگفتیم گیلانی نیستیم.

زمانی که همه دستارو بردن بالا ما جلوی روسها جنگیدیم و شهید دادیم .
زمانی که به گیلانی میگفتن بی غیرت ماها با سینه های سپر کرده جلوشون ایستادیم و هیچ وقت هویت خودمون و پنهان نکردیم .

عزیز ما گیلانی هستیم خیلی بیشتر از اونهایی که ادعا دارن .

علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۰۹:

۱۰۰%

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۰۸:

دمت گرم سینا. عالی بود

علي

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

اقایانی که اطلاع ندارند بدانند که درامدهای گمرک و سازمان بنادربه خزانه واریز میشود و خرج انزلی نمیشود
متاسفانه نظرات رادیکالی چند نفر که بنظر میرسد مامور هستند موجبات ضرر را فراهم میکند

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۴۳:

طبق قانون درصدی از درامد بندر میتونه صرف توسعه منطقه بشه و انزلی تنها بندریه که تو پسکرانه شهره اما منطقه ازاد از بندر انزلی درامد داره و با این درامد دنبال ساختن بندر کاسپین خودشه.

علي

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

بخاطر همین نبود پسکرانه در شهرمان است که با تصویب دولت وقت بندر دیگر در حال ساخت است همانندشهر بندر عباس که دارای چندین بندر است.ضمنا بنادر کارکرد ملی دارندنه شهری .امیدوارم با این توضیحات مغضوب نشوم وصرفا جهت استحضار مطرح کردم،مثالهای زیادی قابل طرح است و مسلما ایجاد یک بندر بدون مطالعه در دولت تصویب نمی شود

پاسخ

علی

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

اونچه تو خبرها بود و واقعیت هم داشت این بودش که قطریها مهمان شورا و شهرداری رشت بودند که استاندار پیگیر میشه بیاند انزلی
حضور فرماندار رشت هم بدلیل میزبان بودنش هست…گرچه از یاد نباید برد که تا چند وقت پیش عضو هیأت مدیره منطقه بودش
این رو میتونید از خبرنگاران صدا وسیما و خبرگزاریها بپرسید…..
مضاف بر اون این نشانه قدرته که همه دوست دارند از توانمندیهای انزلی که عموماً عامل جغرافیایی توش نقش داره استفاده کننده(نه عامل نیروی انسانی= مدیرانش) این بی عرضگی دوستان هستش که بدنبال کارهای دیگه ای هستند….. چون مانند همه کسانیکه دم از آبای و انزلی چی بودن بودند میزنند……انزلی چی نیستند….
وگرنه با نگاهی به تاریخ انزلی می فهمند چرا امثال پدربزرگهای من چرا بعد از عهدنامه ترکمنچای از باکو یک راست میاند انزلی
چرا لهستانیها بهترین جای ایران رو انزلی و انزلی چیها میدونند…
راستی خودمونیم …. کسی جرأت داره به عنوان یک آبای با پلاک تهران یا رشت تو انزلی حرکت کنه……نه….گواه من تعداد زیادی نوشته های پشت شیشه ماشینهاست که طرف نوشته ۰۱۸۱ یا ب۵۶….این میدونید یعنی چی
یعنی ترس یعنی اینکه به این فرد حمله شده یا بهش نصیحت کردند و با این ترفند خودش رو تو فضای امن قرار میده
شرایط انزلی رو اگر تنها از دریچه این سایت عزیز و کامنت گزارهاش ببینم یعنی همینهایی که میگید…..یعنی مرده یعنی تالاب مرداب شده

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۵۵:

برای اینکه انزلی چی وطن پرست هست ولی نژاد پرست نیست، توی این شهر کلیساها کنار مساجد ساخته شدن، گیلک و ترک و فارس و ارمنی مثل تمام شهرهای پیش رفته در کنار هم زیستن. برای اینکه وقتی لهستانی ها با شپش و طاعون و هزارتا مرض از کشتی پیاده شدن این مردم براشون میوه و غذا بردن. برای اینکه بر خلاف ترس ذاتی برخی بی وجودها از این دیار مردم این شهر تا کسی به قصد تحقیر و تمسخر کاری انجانده با کسی کار ندارن. برای اینکه برگ برگ تاریخ این شهر مملو از حس قوی وطن پرستیه، برای اینکه اگه یه کپه خاکستر از این شهرم بمونه باز چشم خیلی ها رو داره در میاره.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۰۹:

میگن ترس بچه با زدنش یکیه، همین که فکر میکنید یکی از گردشپذیر ترین شهرهای ایران شهر زامبی هاست براتون بسه، اتفاقا مردم این شهر بسیار میهمان نواز و خونگرم تر از سایر نقاط شمالی کشور هستند و مطمئن باشید آرزوی مرگ انزلی رو به گور خواهید برد، چون همونطور که در عرصه های مختلف علم و فناوری و ورزش و هنر سرآمدیم و برای کشورمون از جون مایه میذاریم برای زادگاهمون هم کفن پوش در برابر دشمنان استانی دست نشانده صهیونیست ایستاده ایم.

majid پاسخ در تاريخ شهریور ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۵۷:

واسه چی باید ایشون عضو هییت مدیره می بود؟
ضمناً منزقه نه و منطقه ازاد انزلی .
اونی هم که ۵۶ و ۱۸۱ مینویسه از روترسش نیست و از رو عشق و تعصبشه. والا ۱۰ سال ماشین ایران ۲۲ اقوام تو انزلی راس راس داره میگرده.و بدون ماشین ایران۵۶ دوستان بارها تو رشت وقتی پارک بود مورد تعرض و خط کشیدن واقع شده.بهتره ادم به خاطر جو محل کار و دور و بریهاش شهر و مردم شهرشو ارزون نفروشه.ضمناً انزلی بلوغ فکری،تعصب و دل و جراتشو از مکمل هم بودن همه اقوام ترک و تالش و گیلک و ارمنی انزلی داره که همه زیر سایه واژه مقدس آبای به معنای برادر بزرگتر با هم برادرن و نزدیکن.هیچ وقتم تو فاز نژادپرستی نبودن و فقط وطن پرستن .که اگه نبودن ۲% از جمعیت مردهای این شهر تو دهه شصت برای خاک کشورشون شهید نمیشدن.
شما در شرایطی این تهمت رو به انزلیچیا میزنی که سایت های به اصطلاح ورزشی رشت وپیج های فیسبوکی با اسامی حاوی معانی گیلک و گیلانی و گیلک زبان و… دارن ترویج و تبلیغ ضدیت با اقوام فارس و آذری رو میکنن .

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۱۰:

من خودم با پلاک ۲۲ تو این شهر میچرخیدم و کسی کار به کارم نداشت. حرف مفت نزنید لطفا. ۱۸۱ عشقه عشق

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۱۴:

منم با پلاک تهران میام انزلی جو بیخود میدن باباو…

الناز

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

من میخوام بدونم برای چی بهشون میگن پهلوی ?:-) .آخه به خاطریه جواب منو ۲ساعت توی این سایت چرخوندن . :reallypissed: :pissedoff: آخه مسولین خواهش می کنم توجه کنید . :-? :-? من برای درسم میخوام الکی که نیست فردا باید ببرم. :curse: :mouse: :computer: :reallypissed: :reallypissed: :reallypissed: :reallypissed: :-$ :-$ :smug: :smug: :sweat: :sweat: :hypnotized: :hypnotized: :weep: :weep:

پاسخ

مریم2

مریم2 پاسخ در تاريخ بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۴۶:

به کیا میگن پهلوی؟ چی شده؟

الناز

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

خیلی ممنونم. ۸-) :-P :laugh: :-D :-)) :-) :-) :rotfl: :yes: :yes: :heh: :party: :doctor: :fighterf: :monkey2:

پاسخ