Azarbayejan06

هیاتی متشکل از مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان مهندس نعیمی، مدیر کل گمرک مهندس شهبازی، مدیرعامل منطقه آزاد مهندس مسرور، مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر مهندس غنجی و معاون محترم وزیر راه و شهرسازی مهندس علیزاده از کشور آذربایجان و بندر باکو بازدید کردند.

در این سفر از بندر باکو و بندر تازه تاسیس الت بازدید شد و جلسه ای در خصوص بررسی عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی آذربایجان با مدیرعامل این سازمان به عمل آمد و جهت تسریع ترخیص کالاهای وارداتی و صادراتی جلسه ای با رییس گمرک کشور آذربایجان صورت پذیرفت.

در این راستا و در جهت توسعه بنادر دو کشور و بالا بردن نسل بنادر حاشیه دریای خزر نشستی با معاون صنعت و تجارت انجام شد، که در کل این نشستها و بازدیدها در جهت توسعه مراودات تجاری، خصوصا حمل و نقل کالا از بندر انزلی به باکو بود.

با توجه به زیرساختها و توسعه عظیم بندر انزلی و آمادگی جهت پذیرش تعداد بالا و ظرفیت بالای کشتی ها موضوعات مرتبط مورد بررسی قرار گرفت و طرفین با عنایت به همجواری دو کشور و علاقمندی دو کشور در جهت توسعه همه جانبه مقرر گردید: مبادلات کالا بیش از پیش بین دو کشور خاصه بندر انزلی و بندر باکو اقدام شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان جناب مهندس نعیمی معتقد است: این بازدیدها بسیار کمک خواهد کرد که تجارت و حمل و نقل دریایی در دریایی خزر بیش از پیش شکوفا گردد.

گفتنی است روسای شرکتهای بین المللی و سرمایه گذاران بخش خصوصی آذربایجان و مدیران ارشد وزارت صنعت این کشور بهمراه، معاون وزیر راه و شهرسازی و عضو هیأت مدیره این سازمان، مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان، مدیرکل گمرکات استان، مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر؛ معاون اقتصادی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل، مشاور عالی اقتصادی سازمان منطقه آزاد انزلی، رئیس انجمن کار آفرینان و سرمایه گذاران و جمعی از فعالان اقتصادی و بازرگانان منطقه و رایزن بازرگانی ایران در جمهوری آذربایجان در این نشست حضور فعال داشتند.

این هیأت در آخرین روز سفر، از بندر جدید در حال احداث باکو «بندر الت» و همچنین پروژه سرمایه گذاری احداث جزیره مصنوعی در دریای خزر «خزر آیلند» بازدید کرده و در حاشیه این دیدار نشست مشترکی با سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی این کشور برگزار کردند.

این هیات در دیدار از بندر جدید باکو، با ظرفیت های جدید طراحی شده برای این بندر و طرح ها و برنامه های جمهوری آذربایجان برای توسعه حمل و نقل دریایی در خزر آشنا شده و با برگزاری جلسه مشترکی با مدیران ارشد این بندر در خصوص راهکارهای توسعه همکاریهای بندری و تجاری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

هم چنین هیأت اقتصادی منطقه آزاد انزلی از پروژه سرمایه گذاری ساخت جزیره مصنوعی در جمهوری آذربایجان با نام خزر آیلند بازدید کرده و با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی حاضر در این پروژه سرمایه گذاری بین المللی، در رابطه با زمینه های همکاری مشترک مذاکره نمودند و فرصتهای سرمایه گذاری و مزیت های منطقه آزاد انزلی برای فعالیت شرکتهای خارجی برای این سرمایه گذاران تشریح شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

MajiD

۷ اسفند ۱۳۹۳

الان مسرور رو جو میگیره ، جزیره مصنوعی کاسپین میره تو ذهنش برای اجرا.
خط کشتیرانی مسافری انزلی به کشورای منطقه رو راه بندازید

پاسخ