این یک هشدار است !!!

  • 6 سال پیش
  • ۲۱ ديدگاه

در حالی که هواداران فیهم باشگاه ریشه دار ملوان بندر انزلی فصل جدید را با کم کردن حواشی و تمرکز شعارها به تشویق ملوان به قصد تلطیف فضای فوتبال کشور آغاز کرده بودند. از شروع بازیهای لیگ برتر شاهد فحاشی هواداران رشتی فارغ از فوتبال به مردم انزلی بودیم، این فحاشی ها با توجه به امکانات و ابزار رسانه ای استانی که در خدمت شهر رشت است و بس با سرپوش گذاشتن و لاپوشانی، کار را به جایی رسانده اند که جسارت عده ای بی خانواده در رشت به حدی برسد به تاریخ و شهدای شهر انزلی توهین کنند.
کسانی که پس از توهین های شرم آور و مکررشان به بازیکنان ملی انزلی چی که همه استانهای کشور آرزوی داشتن یکی از آنها دارند فرهنگ بالا و غیرت و تعصب به کشورشان را به معرض نمایش میگذارند، به خوبی مزد شهر صیادان غیور بندر انزلی را داده اند که طی همه این سالها با نداری پرچم استان را بالا نگاه داشته اند.

اراذل و اوباشی که دیگر نمیتوان نام هوادار بر آنها نهاد در فصل جدید با لابی های سرپرست خود کار را تا جایی پیش برده اند که هماهنگ شده پرچم کشور بیگانه به استادیوم می آورند و هیچ کس هیچ اقدام بازدارنده ای انجام نمیدهد و مدیر غافلگیر شده شان که شرمنده برخورد بزرگوارانه هواداران ملوان شده بود نیز از پذیرفتن مسئولیت این حوادث شانه خالی میکند و به خاکی میزند تا آبها از آسیاب بیفتد و ببیند تا کجا به وی اجازه تاختن و کوبیدن بر طبل بی فرهنگی و دامن زدن بر درگیری های قومی قبیله ای داده میشود تا از این طریق ارزش سهامش را بالا ببرد. اما آقای امیر عابدینی شما در برابر اتفاقهای اخیر افزایش این فاصله بین دو شهر مسئولی و آنچه که در آینده انتظارش میرود شما را در صدر پرونده مسئولانش قرار خواهد داد.
اما هواداران داماش، تیمی بی ریشه و تازه بنیان در استان گیلان، که اکثریت هوادارانشان را افرادی ۱۸-۱۹ ساله تشکیل میدهند که نه تنها شناختی از تاریخ شهر خود ندارند، بلکه با بازیچه شدن و بی تفاوتی مسئولین استانی و کشوری سوار بر اسب جهل و فقر فرهنگی موجود در استان به تاریخ پر افتخار شهر انزلی میتازند، غافل از اینکه در فردای تاریخی این توف سر بالا بر پیشانی مبارکشان خواهد چسبید. انزلی تنها شهری که در جنگ جهانی دوم به فرماندهی شهید ناخدا بایندر با سرپیچی از فرمان پایتخت به کمک یارانش سه روز در مقابل قدرتمند ترین ارتش آن زمان مقاومت کرد.

تا قوای ارتش سرخ جهت تصرف این شهر به بمب باران این شهر بپردازد تا بسیاری از هموطنان و همشهری هایمان را از دست بدهیم. شهری که با خون هادیان ها و نامجو ها رنگ سرخ پرچم کشورمان را معنا کرده است و ۴۰۰ شهید را در زمان جنگ تحمیلی برای حفظ خاک و ناموس هموطنانش تقدیم کشورمان کرده است و امروز سهم مردم صبور و غیور این شهرستان در قبال همه تبعیض ها حملات هم استانی هایی است که در همه دردهای تاریخی با هم همدرد بوده اند و واقعا چگونه میتوان این بی حرمتیها را تاب آورد.
شهری که ملوانش با غفور جهانی اش فوتبال ایران را برای اولین بار جهانی کرد و اولین کاپیتان شهرستانی فوتبال ایران سیروس قایقران را تحویل تیم ملی ایران داد. سیروسی که به خاطر مسخره کردن لهجه افتخاری بازیکن رشتی تیم ملی زیر گوش عربشاهی زد و حتما چیزی میدانست که زودتر از آنچه که باید رفت وگرنه امروز چگونه این درد و بی حرمتی را تاب می آورد ؟
شهری که ملوانش کاپیتان قهرمان جوانانش (شهید فلاحتی) را تقدیم این کشور کرده که در اوج جوانی کفش های فوتبالش را آویخته و از شمالی ترین قسمت ایران چکمه های نبرد پوشیده تا از ناموس مردم کشورش دفاع کند. غافل از آنکه امروز به سادگی هر چه تمام با حمایت رسانه های استانی و کشوری به ناموس و تاریخ یک شهر توهین میشود و صدای اعتراض هیچکدام از مسئولین شهرمان و استان بلند نمیشود و آب از آب تکان نمیخورد!!!
این اراذل که ذره ای شناخت از فوتبال ندارند و حتی بازیکنان تیم خود را نمیشناسند در این دیدار حتی بازیکنان خودی را که در ابتدای بازی آنها را دعوت به آرامش کردند هو کردند! از دو ساعت قبل از آغاز بازی فحاشی را نه خلاصه در زمین فوتبال بلکه نسبت به همه اهالی بندر انزلی شروع کرده و ساعتی پس از اتمام بازی در خیابانهای شهر رشت نمایش اخلاق و فرهنگ میدهند و غیرتشان را با ادامه فحاشی در کوچه و خیابانهای شهرشان در مقابل ناموس خودشان به رخ میکشند!
مطمئنا دربی لیگ دوازدهم در رشت سرآغاز فصلی جدید برای فوتبال گیلان است. فصلی که میتواند لطمات جبران ناپذیری را به وجه استان وارد نماید. امروز که برخی در صدد لا پوشانی اتفاقات دربی هستند و با عدم توجه به حرکت خوب هواداران ملوان سعی در عادی جلوه دادن اتفاقات دارند به خوبی متوجه نیستند چه لطمه ای را به تاریخ و فرهنگ این استان وارد میسازند.
مطمئنا اتفاقات پیرامون این دیدار سکوهای ورزشگاه تختی انزلی را ملتهب خواهد ساخت. تا به امروز که شاهد سکوت مسئولان شهری انزلی، مسئولین استانی، رسانه ی بی محتوا و پوچ باران هستیم شاید آینده ی تلخ تری را که در انتظار است بخوبی حس نبینیم و درک نکنیم، اما این سکوت ها و تبعیض ها صدمات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.
شاید امروز که منتظر ابراز شرمساری برخی هستیم، فردا از شرمندگی اتفاقاتی به مراتب تلخ تر ما شرمنده باشیم و این قلم را نیز یارای نوشتن آنچه که نباید میشد و شده نباشد. اگر این دو تیم در دو استان متفاوت بودند این اتفاقات قابل هضم بود و با توجه به روابط محدود شهری میشد با اندیشیدن تدابیری امنیت را برقرار کرد.
اما امروز اگر مسئولین هر دو شهر رشت و انزلی نمبینند یا خود را به خواب زده اند این هشدار را از طرف ما پذیرا باشند که با گسترش دامنه این اتفاقات فردا روز باید منتظر حوادثی به مراتب تلخ تر هم باشیم. امروز میتوانید این هشدار را ساده بگیرید اما فردا برای اقدامات بی طرفانه دیر خواهد بود و این شکاف روزی همه ی این استان را با هم به داخل خواهد کشید.
چند کلامی نیز با شبکه باران: شما با رفتار تبعیض آمیز خود طی دوران فعالیت نه تنها دشمنی خود را با سایر شهرهای گیلان به اثبات رسانده اید، بلکه خیانت شما به زبان گیلانی و خیانت به همه اقشار این دیار از شرق گیلانی ها تا طالشی زبانان روزی صدمات جبران نا پذیری را به استان خواهید زد.
رسانه ای که به شما ارزانی داشته شده، ارث پدری شما و یک شهر خاص نبوده و نیست و اگر امروز درصدد اصلاح رفتارهای خود نباشید، نمیتوان آینده ای روشن را برای این استان ترسیم کرد. پس لطفا آب بستن به برنامه های خود و برخورد تبعیض آمیزتان را پایان دهید. ضمن آنکه دخول در این قضیه را بر مسئولین شهرستان بندر انزلی واجب میدانیم و معتقدیم باید اقدامی در خور مردم قهرمان شهرستان بندر انزلی صورت پذیرد.
در پایان خدمت ریاست محترم کمیته انظباطی فدراسیون فوتبال ایران عرض میکنم که جناب حسن زاده محترم به قانون پایبند باشید و از آن تخطی نکنید. با همه تیمها یکسان برخورد کنید و برای پاکیزه شدن جو ورزشگاه با هر تیم همانطور که شایسته است برخورد کنید.
امروز که افرادی پا به ورزشگاه میگذارند که همه کمبودهای زندگی خود را از عقده های دوران کودکی گرفته تا کمبودهای جوانی از این طریق خالی کنند. فردا با این برخوردها تنها راه را برای پرورش نسلی به مراتب گستاخ تر فراهم میسازید زیرا نسل نوجوان نظاره گر این ناهنجاری هاست. وقتی مسئولین ورزش کشور ما به قانون پایبند نباشند و با برخی مدارا کنند و برای درس عبرت دیگران تنها برخی را محروم کنند از سکوهای ورزشگاه چه انتظاری میتوان داشت؟
شایسته است در خصوص این دیدار فارغ از تمام مدارا کردن ها و لابی های پنهانی و پشت پرده فوتبال ایران آنطور که شایسته است دخول و به وظایف خود عمل کنید وگرنه پاسخگویی اتفاقات تلخ آتی نیز بر عهده شما و کوتاهی کردن از وظایفتان خواهد بود.

امروز اگر مسئولین و مدیران محترم باشگاه ملوان کوتاه بیایند اهالی شهر انزلی و مردم قهرمان آن از این هتک حرمت  به سادگی نخواهند گذشت.

امروز که با لاپوشانی از کنار این حادثه تلخ گذر میکنید، فردا روز در پس حوادث تلخ تر این مطلب را یادآوری خواهیم کرد که مسئولیت حوادث تلخ بعدی تنها بر عهده خود شماست… 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

saman asadi

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

آقا رضای عزیز ممنون از قلم توانات
همه حرفات درسته و واقعیتهارو بیان کردی که در عین وضوح و روشنی خیلی ها خودشون رو به ندیدن و نشنیدن میزنن. ولی این اولین بار نیست که اینطور بی عدالتی در حق ما میشه. به نطر من راحت ترین راه و البته کم اثر ترین راه اینه که ما هم بخواهیم تو انزلی مقابله به مثل کنیم که البته شان و شخصیت ملوانیها خیلی بالاتر از این حرفهاست. ما که ساالها به سابقه و ریشه تیممون بالیدیم و سالها پیش ، از این مرحله رد شدیم. ملوانیها با اینهمه سال سابقه فوتبالی و این بازیکنها و ملی پوشها و مدیریت جدید که انصافا تا حالا چیزی کم نذاشتن حالا فقط یه قهرمانی کم داره. نباید فکر تلافی کردن از یک عده آدم بی فرهنگ ما رو از مسیرمون دور کنه. همه ما میدونیم که چه پیوند عمیقی بین بازی ملوان در زمین و تشویق هواداران روی سکوها برقراره و ما برای رسیدن به هددفمون که انشاالله گرفتن یک قهرمانیه به این اتحاد و همبستگی احتیاج داریم.حریفهای ما امسال تیمهای خوبی مثل سپاهان ، فجر ، استقلال و تراکتور هستن . آیا واقعا حیف نیست که ما برای یک تیم بی ریشه که با این طرفدارها و وضعیت مدیریتش از همین حالا میشه حدس زد آخر فصل کجای جدول هستن، اینقدر انرژی بزاریم؟
با امید قهرمانی ملوان و سربلندی طرفداراش

پاسخ

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۱ ۱۵:۳۶:

سامان عزیز این مطلب توسط مجموعه انزلی کلاب و قلم شاهین عزیز تهیه شده. ممنون از توجه شما…

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

با تشکر از مطالب تکان دهنده ی شما
من تو این موضوع موندم که چرا نود یخوره نگفت رشت بیشتر فحاشی کرد یا انزلی
با سکوتش فکر کنم میخاست بگه که هر ۲تاشون بودن
حالا اونایی که رفتن میتونن قاضی بشن این وسط
با صحبت درودگر هم حال کردم
دمش گرم

پاسخ

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

بسیار عالی بود . زبان ناتوانه از بیان اینهمه دورنگی و ظلم .متاسفانهحق رانمی دهند . چون حق گرفتنیست . از همینجا اعلام میکنم اگر کمیته انضباطی جدی برخورد نکنه دفعه بعدی وجود نخواهد داشت که آقایان هشدار بدن . خون به پا خواهد شد.
به گفته مقام معظم رهبری مردم انزلی قهرمانند. اگر حقشان را ندهید خودشان حقشان را خواهند گرفت.

پاسخ

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

جالب بود دمتون گرم

پاسخ

salman

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

ینی الان همه رشتیا شدن بد ؟ ینی الان انزلی چیا شدن با فرهنگ؟ کیو گول میزنم خودمون رو؟ من رشتیم تو ورزشگاه هم بودم…فک میکنی چند نفر اونجا به حرفایی که میزدن اعتقاد داشتن؟ منم تاسف خوردم…خیلیا تاسف خوردن…تا بوده همین بوده…ما همیشه تلافی کردیم…شما همیشه تلافی کردین…حتی نمیدونیم مشکلمون با هم چیه…بی انصاف و متعصبید اگه میگید همه تقصیر ها گردن رشتیاس…خودتونو وجدانتون…فکر میکنی ملوانیها هیچی نگفتن تو رشت؟فکر میکنی تو انزلی اتفاق نیفتاده یا نمی افته..رفتار مازیار یادتون رفته؟ رفتار و حرفای پژمان یادتون رفته؟ حرفای درودگر ی که الان دم از بی فرهنگی میزنه یادتون رفته؟…حالا شما ها شدید اسطوره؟ سرامونو از زیره برف بیارم بیرون بهتر نیس؟ ما هر دو شهر، دو لبه ی یه قیچی هستیم…ما ها جفتمون از یه فرنگ هزار ساله گیل و دیلمیم…فقط یه کوچولو وجدان کم داریم…لعنت به هرکسی که به گیلان بی ربط بگه…،

پاسخ

mory-best پاسخ در تاريخ شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۳۴:

همه میدونیم این فحش ها از کجاست . از عقده . عقده دارید که میگید داماش تیم اول گیلانه . پرچم دار غرور و غیرت و این حرفها.عقده دارید که میگید تو گیلان همه داماش رو دوست دارن.عقده دارید که نام شهر باران رو از انزلی میدزدید به نام خودتون میزنید در صورتی که همه میدونن اگه بارونی که تو انزلی میاد تو رشت بیاد خونه هاتون ۲ متر میره زیر آب . در مقابل افتخارات باشگاه ملوان هم میزنید جاده خاکی و حرف از مشاهیر رشت میزنید که هیچ ربطی به فوتبال نداره چون توی فوتبال هیچی نیستید. عقده دارید که حتی توی تمرین های تیمتون بعد از دربی هم به انزلی چی ها فحش دادید. فوتبال جای کسب افتخاره دوست عزیز نه عقده گشایی و تخلیه مشکلات روانی.

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

آقای با ریشه انزلی چی عوض گله ندارد یادتان رفته چند بازی قبل هواداران با فرهنگ شما هوادارا داماش را تا حسن رود با داس و چاقو دنبال کردند؟ اگر واقعا دنبال حقیقتی نظر من را هم بگذار

پاسخ

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

از مردمی که تو سایر استانها روشون نمیشه بگن رشتی هستن و میگن اهل گیلان هستن انتظاری جز این نمیرفت….آدمی که به ناموس خودش رحم نمیکنه:میاد مواظب دهنش باشه؟؟؟؟آقای رشتی بی ن…..تو که دم ازفلش بک زدی….میخام ببینم چندتاتون جرات دارین بازی برگشت بیاین انزلی و جیک بگین…..یادت باشه که بازی برگشت داره….

پاسخ

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

من استادیوم بودم و تو این سالها که اکثر جاها با ملوان میرم اینجور فحاشی و سنگ پراکنی و چاقوکشی ندیده بودم ! بازی با گهر لرها سنگ مینداختن ولی نه اینجور و بازی پرسپلیس تو تهران فحش دادن بازم نه اینجور !!! از همه بدتر بیرون استادیوم بود که همه رشتیها با سلاح سرد بودن ! البته اشتباه اصلی با نیروی انتظامی بود که دو گروه تماشاگر رو با هم به بیرون هدایت کرد. اصلا بحث جبرانو این حرفها نیست چون من به عنوان یه انزلیچی به فحش دادن رشتیها بیرون از استادیوم واکنش نشون دادم و مسلما دوام شد اما هیچ وقت یه رشتی تو انزلی به خودش چنین اجازه ای نمیده !!!! ضمنا نیروی انتظامی از رشتیها کاملا حمایت میکنه در صورتی که حمایت چندانی از تماشاگرهای ملوان نکرد ! ما نیازی به هیچ ارگانی نداریم و ملوان مثل همیشه با حمایت مردم انزلی به سمت قهرمانی پیش میره و به زودی پرواز قو رو در اسمان ایران شاهد خواهیم بود و رشتیها هم مثل همیشه جز حسادت و حسرت خوردن کاری از دسشون بر نمیاد……

پاسخ

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

با این لحن حرفاتون و این طرز دروغ گفتن و از حقیقت غافل شدن هیچ چیزی درست نمیشه…شما فحش بدین ما فحش بدیم و تا ابد هم این پا بر جا میمونه…و توی با فرهنگ و من بی فرهنگ به هیچ جا نمیرسیم…در ضمن تویی که میگی رشتی بی … ، تویی که میگی رشتیا بیان اونجا جیک نمیزنن..پس قبول داری که چیزی که عوض داره گله نداره؟ پس بیایید همیشه بگرد تا بگردیم رو اجرا کنیم چون تو اونجا شیری و من اینجا…راستی تو دوست رشتی نداری؟ من دوست انزلی چی دارم …زیاد…یه ذره یه کوچولو وقتی دم از فرهنگ میزنید حداقل تظاهر به با فرهنگی بکنید …ما و دوستان انزلی چی مون از نادانی شما اندک انزلیچی ها و اندک رشتی ها از روی هم شرم داریم شرم…..شرم……

پاسخ

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۱ ۰۲:۳۴:

دوست عزیز ما سعی کرده ایم کمتر جواب کامنتها را بدهیم، اما به شما توصیه می کنم یک بار دیگر فیلم این بازی را بازبینی کنید، خودت را به خواب نزن دوست روشنفکر… مسئولین و مدیران تیمتان به این فاجعه اعتراف کرده اند اما شما هنوز هم به دنبال سوراخ و روزنه ای برای فرار از حقیقت هستید.

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۱ ۱۹:۵۱:

سلمان جان به نظر من بهتره متن رو یک بار دیگه بخونی، این هشداری بود که اتفاقات تلخ تر آینده رو گوشزد کرد. اگه شما واقعا جزع جامعه کثیر از مردم با فرهنگ رشت باشید باید برای برقراری عداالت پیش قدم باشید. در ابتدای این مطلب نیز به برخورد خوب هواداران ملوان در فصل جدید و بازی مذکور با داماش اشاره شد و این مقاله تنها هشداری بود که داده شد برای فردایی که شاید ما شرمنده رفتار برخی از همشهری هایمان شویم که به خاطر نبود قانون آنها هم بر طبل چیزی که عوض داره گله نداره خواهند کوبید.
این هشدار هم بیشتر به سوی مسئولین بود نه طرفداران این تیم بی ریشه و مردم رشت. ما معتقدیم اگر قانونی در کار باشد نیازی نیست افراد یک جامعه مثل گیلان که بر خلاف ادعا اکثرا از فقر فرهنگی رنج میبرند خود برای احقاق حق خود به هم ضربه و صدمه بزنند. رشت به عنوان مرکز گیلان، شهری که به خصوص طی یکی دو دهه گذشته رشد زیادی داشته و از امکانات بیشتری برای ارتقاء فرهنگی برخوردار بوده امروز در کجای مغیاس فرهنگی کشور قرار گرفته که از سایر شهرها و روستاهای این دیار بتوان انتظار داشت. پس بهتر است به جای وامداری از فرهنگ چند هزار ساله گیل و دیلمی و کاس و کادوسی که در حد اسم از آن باقی مانده است؛ فکری به حال جامعه ی بیمار گیلان کنیم. و سر خود را نیز از زیر برف بیرون بیاورید . چون ما تمام تلاش خود را برای ادامه روند جدید صورت خواهیم داد اما بی قانونی عامل اصلی ادامه این چنین رفتارهای عصر حجری است.

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

شهریور ۱۴, ۱۳۹۱ در ۹:۳۳ ق.ظ

دیشب برنامه ۹۰ بنظر من سنگ تمام گذاشت و به بهانه بازی دربی از ۲ کارشناس در برنامه استفاده نمود حتما دوستان با نظر بنده مخالفند و اعتقاد دارند که باید فحاشیها و لمپن بازیها را بطور گسترده نمایش میداد مطمینا این اولین فحاشی نبود و اخرین ان هم نخواد بود پس مقداری تفکر در اشتباهات خودمان هم لازم میباشد . بنده فقط یک مرتبه و اون هم در بازگشت مجدد بهمن خان صالح نیا بجای ممی موافق فحاشی بودم اما دوستان وقتی که ما خودمان به بابک فحاشی میکنیم چه انتظاری از دیگران که به کاپیتان ما رحم کنند؟ وقتی به علی رمضانی که جنازه مادرش رو تو خونه گذاشت و اومد برای ملوان بازی کرد و بعد مادرش رو خاک کرد توهین میکنیم چه انتظاری از دیگران؟ وقتی خیل طرفداران ملوان از دیگر شهرها رو به هیچ میگیریم و ملوان کبیر رو ملک شخصی میدونیم ایا کار درستی میکنیم ؟ خواهشا روز بازی با فولاد هم یادمون بیاد بعد از گل پویا که فحاشیها علیه رشتیها شروع شد . ایا از محمد احمدزاده ملوانی تر سراغ دا رید؟ در مقابل توهین به ممی در روز بازی با تراکتور در انزلی چه کردیم؟ در نهایت این که از ماست که بر ماست

پاسخ

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

ایران ملوان حتما به این هشدار توجه کنید و اونایی که به اینترنت دسترسی ندارن حتما بهشون بگید بچه ها شما میتونید اخبار به روز ملوان رو در وبلاگ من ببینید http://fcmalavan.blogfa.com/

پاسخ

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

دوستان عزیزم ..شاهین ومدیران سایت انزلی کلاب….اگر دقت کنید من از این جنگ و نزاع الکی متنفرم..از کینه بی دلیل متنفرم…به اشتباه خودمون اعتراف میکنم..فقط میگم همه تقصیر از ما نیست همین…ما همون قدر مقصریم که شما ها مقصرید…منصفانه نگاه کنیم و راه حل پیدا کنیم ..نه چشم بسته و متعصب…من ورزشگاه بودم و نیازی به دیدن فیلم ندارم من بیشتر شما فجایع رو دیدم…اما این فجایع مربوط به سالهاست…مال دیروز امزوز نیست..مربوط به نسلهاست…دفاع نمیکنم فقط میخوام بگم رشت رو سیبل نکنید تمام تقصیر از مرکز نیست…همین رو قبول کنیم و به فکر راه چاره باشیم…شاهین عزیز در نوشتت این تیم رو بی ریشه دونستی و کم لطفی کردی…سابقه ۴۰ ساله نداریم اما این تیم با خون دل موند..شما با این واژه غریبه نیستی ” خون دل” ..این تیم امتیاز نخرید.این تیم سالهاست طرفدارانش رنگ قرمز و آبی رو از تن در آوردن…این تبم با لیاقت اومد بالا..همین کم لطفی ها باعث انفجار دو طرفه میشه..با همه این مسایل..سالهاست در ذهنم دلیلی واسه تنفر از تو ندارم و نخواهم داشت..

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

سلمان جان، خون دل رو تیمی خورده که سالهاست دسته دو تشریف داره و هنوز هم یه سری طرفدارشن، هر چند اون هم بیاد بالا این جماعت بهشون اضافه میشن. نه این تیم که با این همه ریخت و پاش طرفدارای واقعی ش ۲۰۰۰ نفرن و اگه بازیهاش وسط شهر نباشه کسی حال رفتن و تشویق کردنشو نداره.
اگر شما واقعا عاشق گیلان باشید میدونید که این تبعیض ها علیه ملوان از بین بردن شناسنامه فوتبال شمال کشوره نه حتی گیلان. آوردن پارچه نوشته داماش پرچمدار هویت و تاریخ گیلان و وامداری از تاریخ چند هزار ساله کاس و دیلم با آوردن پرچم بیگانه باعث این میشه که تمام تاریخ این استان زیر سوال بره که نتیجه ش رو ده سال بعد مشاهده خواهید کرد. همین الان هم عده ای هستن که میگن لهجه گیلکی از زبان روسی اومده. به هر حال توی طول تاریخ انسانهای احمق زیاد بودن. اگه توی این مطلب جمع بسته شده به این دلیله که وقتی یک ورزشگاه حتی ۵ دقیقه تیم خودش رو نتونه تشویق کنه همون بهتر که این هوادارا برگردن به تیمهای سرخابی سابقشون. چون مطمئنا ملوان وقتی نباشه دیگه داماش براشون اهمیت چندانی نداره.
چرا از فصل تازه صحبت شده ؟ چون همین الان هم هستند کسانی که در انزلی تابحال ورزشگاه نیومدن ولی دارن برای جبران آماده میشن. پس فردا که اتفاقاتی افتاد که مزحکه خاص و عام شدیم و اینقدر تلخ بود که از بازگو کردنش هم شرم کردیم، آنزمان بهتر این مطلب رو درک خواهید کرد و نیاز به اجرای صحیح قانون رو بیشتر حس خواهیم کرد.
ما معتقدیم شبکه باران اگر بی طرف بود و حرکت خوب هواداران ملوان رو رسانه ای میکرد همونطور که کوچکترین فحاشی توی ورزشگاه انزلی رو گزارشگرهاش اعلام میکنن شاید نقش تاثیر گذار تری برای دربی ایفا میکرد. اگه آقای عابدینی و هرندی واقعا دلشون با این فحاشی ها نبود که کاملا ساماندهی شده و برنامه زیری شده کار رو به اینجا رسوندن به جای اینکه بعد از بازی با پرسپولیس و توهین به بازیکن ملی کم حاشیه ای مثل سید جلال حسینی که تا بحال بهترین بازیهاش رو جلوی ملوان هم انجام داده از تماشاگراش میخواست تا خودشون رو اصلاح کنن.
به هر حال از شما دوست عزیز سپاسگذارم . به امید روزی که به جای حرف در عمل شاهد فرهنگ بالای اهالی این استان از هر شهری باشیم و این مستلزم تلاش مستمر است.

پاسخ

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

میتونم بگم ۸۰% حرفایی که زدی رو قبول دارم…متاسفانه همینجوریه..اما با قسمتی از حرفهات هم کاملا مخالفم..به هر حال نظر هر کسی محترمه…امیدوارم یه روزی تیمامون رو با هم تشویق کنیم…در ضمن مطمئنم که بازی برگشت این جو بد تر خواهد بود و هیچ سازماندهی هم در کار نیست…میخوام بگم همیشه از ماست که بر ماست….و این همیشه تکرار میشه…به امید موفقیت واسه تو دوست عزیز

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۱ ۱۵:۰۲:

به هر حال اینجا فوتبال توی درجه اول اهمیته. نمیگم اینجا بی فرهنگی نیست، کجا بی فرهنگی نیست!!! بله اینجا هم هست.اما امیدواریم ریشه ها اینجا به کار بیاد و در این بازار بی فرهنگی گام مثبتی برداشته بشه. از شما سپاسگذارم. مطمئنا به شما هم میشه واسه اعتراض حق داد همونقدر که واقعا نمیشه حقی رو قائل شد. موفق و سربلند باشید و دنیا به کام.

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

راستی میتونم انزجار رو از تو حرفات حس کنم البته میشه گفت حق هم داری.میشه گفت حق هم نداری…به هر حال روزگارت شاد باد

پاسخ

۱۴ شهریور ۱۳۹۱

ایران ملوان
رشتیو چی به فوتبال… رفتیم تو رشت اشکشونو در اوردیم. نا اله شونو در اوردیم برگشتیم.
اگه اینا میفهمیدن فوتبال چیه بعد بازی پایکوبی نمیکردن. به هر حال تا وقتی ملوان هست سروری به رشتی ها هم هست
جالب اینجاست با این تیم درپیتشون ادعای تیم اوله شمال رو هم دارن که از هم اینجا به رشتی های توهم زده اعلام میکنم زشته بردار اینهمه ادعا نکن

پاسخ