چندی پیش میدانی در ابتدای خیابان پاسداران انزلی با عنوان میدان مادر افتتاح شد، میدانی که با انتقادات زیادی از جانب شهروندان انزلیچی مواجه شده است و مردم انزلی به طراحی ساده این میدان به شدت معترض هستند، شنیده ها حاکی از آن است که این میدان در آینده تکمیل خواهد شد، اما با توجه به حرف و حدیثهایی که پیرامون این میدان به وجود آمده است امروز شاهد ساخت میدان جدیدی در سه راه جهانگانی هستیم، میدانی که مراحل ساخت آن هیچ فرقی با میدان مادر انزلی نمی کند و باید منتظر ماند و دید که آیا این میدان هم با گلدانی مزین خواهد شد یا اینکه طرح جدیدی در ذهن خلاق مسئولین شکوفا شده است.

در این پست عکسهایی از هر دو میدان را منتشر کرده ایم و از شباهت معماری این دو میدان می توان پیش بینی کرد که شاید میدان جدید را “میدان پدر” نامگذاری کنند.

راستی خبر میدان اصلی شهر را هم که دارید؟ آب نمای پر سر و صدایی که با هزار تعریف و تمجید در این میدان نصب شده بود به پارک دادگستری تبعید شد تا باز هم منتظر کاشتن دسته گلی جدید در این میدان باشیم.

از مسئولین شهرمان تقاضا داریم در اجرای طرحهای زیبا سازی دقت بیشتری داشته باشند و نمادهای شهرمان را در این طرحها لحاظ کنند.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۱۱ آبان ۱۳۹۱

با توجه به نزدیکی انتخابات و با توجه به افزایش بودجه اختصاصی به بندر انزلی انتظار تسریع در عملیاتی شدن طرحهای اجرایی میره. امیدواریم مسئولین شورای شهر نظارت بیشتر و بهتری به عملکرد شهرداری داشته باشند. میادین شهر انزلی با وجود شهدا و مشاهیر گرانقدر این شهر نباید اینقدر سرسری و جهت رفع تکلیف ارائه شوند.

پاسخ

مژگان

mojshekan

۱۱ آبان ۱۳۹۱

مسئولین گفتن تندیس مادر در دست ساخته اما بعد از چند ماه خبری نیست،افرادی رو میشناسم که میرن طرحهای خودشون رو اعلام میکنن و حتی حاضرن هزینه ش رو هم بپردازن اما مسئولین هیچ پیشنهاد و انتقادی رو فبول نمیکنن و در جواب میگن ما خودمون طرح میدیم و خودمون به کسی که میخوایم سفارش میدیم و …

پاسخ

مژگان

mojshekan

۱۱ آبان ۱۳۹۱

و اما میدان جهانگانی که احداثش خیلی هم واجب بود، به دلیل هم سطح نبودن جهانگانی جنوبی با خیابان اصلی و همینطور جهانگانی شمالی این مسئله از همون اول اهالی جهانگانی رو نگران کرد،شهرداری در جواب ساکنین اعلام کرد قبل از احداث میدان جهانگانی جنوبی رو حتما با خیابان اصلی هم سطح میکنه، این پروژه ۳ هفته س که شروع شده و بعد از اتمام کار آسفالت جدید نه تنها هم سطح نشد بلکه شیبش بیشتر هم شد!
دو عدد گلدان هم فعلا وسط میدان در حال ساخت گذاشته شده،واقعا جای خسته نباشید داره…

پاسخ

۱۱ آبان ۱۳۹۱

واقعا که حرف دل ما رو زدین،ما از مسئولین خواهش میکنیم حداقل برای میدون اصلی شهر چیزی رو انتخاب کنند که لایق انزلی و فرهنگ ان باشه

پاسخ

۱۱ آبان ۱۳۹۱

سلام
من متوجه نمی شوم که چرا شهروندان از احداث این میدان ناراضی هستند!!!
این طور بهتر اتومبیل ها تردد می کنند.
ممنون میشم بهم دلیل نا رضایتی خودتون رو برام ایمیل کنین.
مجید.ashrafi6@yahoo.com

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ آذر ۱۴ام, ۱۳۹۱ ۱۵:۱۹:

مجید جان اتفاقا واقعا وجود این میدان لازم بود. اما خواسته دوستان این بوده که بهتره برای میدانهای جدید طرحهای بهتری در نظر گرفته بشه که در خور شهر زیبای انزلی باشه.