رییس اداره کتابخانه های عمومی بندرانزلی با اشاره به جایگاه این شهرستان در حوزه کتاب و کتابخوانی، خواستار ایجاد نمایشگاه دائمی در این شهر فرهنگی شد.


ˈمسعود اخوان ماسولهˈ عصر روز دوشنبه در آیین جشن کتاب و کتابخوانی و تجلیل از کتابداران، کتابخوان ها و مولفان نمونه بندرانزلی گفت: هم اکنون گیلان در سرانه کتابخوانی کشور مقام نخست را دارد و این شهرستان نیز در این زمینه در استان مقام اول را دارد.

وی از فرماندار شهرستان خواست تا محلی را بعنوان نمایشگاه دائمی برای عرضه کتاب های ناشران مختلف اختصاص دهند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی انزلی اظهار کرد: هم اکنون این شهرستان ۱۳۶ هزار نفری از چهار کتابخانه شهری و روستایی با مجموع حدود یکهزار و ۴۰۰ متر مربع وسعت و ۴۵ هزار نسخه با حدود ۴۰ هزار عنوان کتاب بهره مند است.

اخوان ماسوله گفت: شهر انزلی فرهنگ والا و استعدادهای بالقوه کم نظیری دارد اما به لحاظ امکانات فرهنگی و هنری محروم مانده است.

وی اظهار کرد: این همه اهل قلم در این شهر نباید اینگونه تقدیر شوند و باید با تشکیل انجمن هنرمندان به صورت قوی بدون تکیه بر قدرت مسوولان این شهرستان را آنگونه که شایسته است به درجه اعلا برسانیم.

وی با اشاره کمی تخصیص اعتبارات به شهرستان، خاطرنشان کرد: باید آستین بالا بزنیم و آنچه در توان داریم به استان، کشور و حتی جهان ارائه دهیم.

اخوان تاکید کرد: کتابخانه های انزلی از کتابدارهای متخصصی برخوردار است ولی فضاهای ما محدود و غیرقابل قبولند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی انزلی در پایان خاطرنشان کرد: در پی شناسایی افرادی برای تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز در این شهرستان هستم .

در ادامه این آیین از مسن ترین و خردسالترین عضو هر کتابخانه و شش نفر از فعالترین اعضای هر کتابخانه تجلیل بعمل آمد.

تقدیر از ۱۳ کتابدار شهرستان و ˈ نجمه فکوری ˈ کتابدار نمونه استانی کتابخانه امام جعفر صادق انزلی و ۱۶ نویسنده ، شاعر و مولف شهرستان بخشهای دیگری از این آیین بود.

شهرستان بندرانزلی با ۱۳۶ هزار نفر جمعیت که بیش از ۱۱۰ هزار نفر از آنان در شهر سکونت دارند، دارای دو کتابخانه شهری و دو کتابخانه روستایی با حدود یکهزار و ۴۰۰ متر مربع وسعت، ۴۵ هزار نسخه با حدود ۴۰ هزار عنوان کتاب و شش هزار و ۸۵۲ نفر عضو فعال است.

مرجع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۲۳ آبان ۱۳۹۱

نمایشگاه کتابی چند سال پیش نرسیده به میدان انزلی برگزار شده بود و استقبال خوبی هم ازش شد و زود هم برچیده شد،اگه همون محل یه نمایشگاه دائمی دایر بشه عالی میشه،متاسفانه یه شبه نمایشگاه کتاب هم داریم تو شهر که فقط کتاب رمان و شعر داره…

پاسخ

۲۳ آبان ۱۳۹۱

سلام
با مطلب « بوی سیب و حرم حبیب و حسین غریب و کرب و بلا » میزبان شما هستم
http://delneveshtehayemilad.blogfa.com
پیشاپیش از حضورتان سپاسگزارم. :rose:

پاسخ

۲۳ آبان ۱۳۹۱

دستشون درد نکنه :-)

پاسخ