مدیرکل بنادرو دریانوردی استان گیلان از آغاز ساخت پنج پست اسکله در بندر انزلی به مناسبت هفته دولت خبر داد و گفت:این اسکله ها باید ظرف مدت ۳۰ ماه ساخته شود.
فرهاد منتصر کوهساری درباره پروژه های اداره کل بنادرو دریانوردی گیلان در هفته دولت  گفت:علاوه براین در این ایام عملیات ساخت ۲۰ هزار متربع انبار و یک سیلوی غلات ۱۵ هزارتنی نیز در بندر انزلی شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه این سیلوی غلات توسط بخش خصوصی به ارزش سه میلیارد تومان و ظرف مدت یکسال ساخته و به بهره برداری خواهد رسید ادامه داد: همچنین در هفته دولت فاز اول بندر تجاری آستارا افتتاح خواهد شد.

کوهساری ادامه داد: امیدواریم عملیات ساخت و توسعه بندر چمخاله نیز ظرف یکی دو هفته آینده آغاز شود.

* تردد ۶۳۴ فروند کشتی در بندر انزلی

مدیرکل بنادرو دریانوردی استان گیلان درباره حجم عملیات بندر انزلی در سال جاری نیز گفت:تاکنون یک میلیون و ۹۵۰ هزار تن کالا توسط ۶۳۴ فروند کشتی در بندر انزلی تخلیه و بارگیری شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش دارد.

کوهساری علت این کاهش را ناشی از کاهش ۱۳٫۸ درصدی واردات آهن الات و فولاد به بندر انزلی عنوان و تصریح کرد : در سال جاری ۱۰۰ هزار تن کالا از بندر انزلی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۱درصدی را نشان می دهد .

مدیرکل بنادرو دریانوردی استان گیلان از ترانزیت ۱۴۷ هزار تن مواد نفتی از بندر انزلی و رشد ۸٫۲ درصدی آن در این مدت خبر داد.

وی همچنین با اشاره به ساخت و تکمیل اسکله و ترمینال مسافری بین المللی بندر انزلی گفت:این اسکله و ترمینال آماده بهره برداری توسط کشتی های مسافری است که به دلیل نبود این کشتی ها هنوز رسما فعال نشده است.

کوهساری اضافه کرد: علاوه بر ساخت این اسکله مسافری ،ساخت یک پست اسکله تفریحی نظیر اسکله تفریحی کیش در محدوه پل بندر انزلی آغاز شده که ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کوهساری همچنین از پیشنهاد ایجاد یک بندر خشک ۲۰۰ هکتاری در محدوده بندر انزلی خبر داد.

وی درباره سرمایه گذاری انجام شده و در حال انجام در بندر انزلی نیز افزود:از سال ۹۰ سرمایه گذاری هایی را در احداث زیرساختهای بندر انزلی نظیر ساخت اسکله مسافری ،لایروبی ،موج شکن و ساخت اسکله تفریحی انجام داده ایم که این سرمایه گذاری به ۱۵۳ میلیارد تومان می رسد.

کوهساری گفت: از این مبلغ ؛۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در سال سال جاری انجام خواهد شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *