IMG_6819

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، فرمانده ناوتیپ منطقه چهارم دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی دریایی به دنبال ایجاد تعامل با نیروهای دریایی سایر کشورها است، گفت: در سفرناوهای روسی به ایران هماهنگی‌ها به منظور ایجاد امنیت بیشتر در دریای خزر انجام شد.

ناخدایکم عبدالحسین ظفری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ناوگروه روسی در پاسخ به سفر گروه اعزامی ایرانی به روسیه به ایران سفر کرده است، اظهار کرد: هماهنگی بین نیروی دریایی دو کشور  به منظور ایجاد امنیت بیشتر در دریای خزر و اقداماتی در راستای جلوگیری از فعالیت نیروهای تروریستی در این دریا انجام شد تا از حضور نیروهای فرامنطقه‌ای جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه از فعالیت هر گروهی که خارج از حوزه‌ی دریای خزر در این دریا فعالیت داشته باشد جلوگیری می‌شود، افزود: در سفر ناوهای روسی به ایران هماهنگی‌ها در اجرای برنامه‌های پیش بینی شده برای دریای خزر ایجاد شد و در آینده همکاری‌های دریایی ایران و روسیه نیز گسترش می‌یابد.

فرمانده ناوتیپ منطقه چهارم دریایی ارتش با بیان اینکه ما تابع راهبردی هستیم که نداجا و نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی می‌کند و اگر این سفرها را ضرورت بدانند قطعا اجرا می‌شود، گفت: نیروی دریایی به دنبال ایجاد تعامل با نیروهای دریایی سایر کشورها است.

ظفری تصریح کرد: برای ناوگروه روسی برنامه‌های مختلفی پیش‌بینی شده بود، اعم از آشنایی با وضعیت اجتماعی و فرهنگی کشور و معرفی اماکن تفریحی و توریستی گیلان و اماکنی که برای رفع نیازمندی ها برای بازگشت به کشورشان پیش‌بینی شد.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین موضوع ادای احترام به مقام شامخ شهدا در میدان شهدای انزلی بود که فرماندهان و کارکنان ناوگان روسی با اهدای گل به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

IMG_7302

فرمانده ناوگروه اعزامی روسیه به ایران نیز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایران نقش مهمی در تامین امنیت دریای خزر دارد، گفت: اقدامات مشترک برای تأمین و ارتقای امنیت دریای خزر انجام می‌شود.

ناخدایکم والری آنتولیویچ سمیرنوف ظهر امروز در جمع خبرنگاران با قدردانی از میزبانی گرم و صمیمی مسئولان گیلان، با بیان اینکه روابط تجاری بسیار خوبی بین روسیه و ایران برقرار است، اظهار کرد: اقدامات مشترک برای تأمین و ارتقای امنیت دریای خزر انجام می‌شود.

وی با اشاره به هماهنگی‌های رضایت بخش در بخش امنیت دریای خزر، افزود: ایران نقش مهمی در تامین امنیت دریای خزر دارد و مطمئن هستیم در دریا برنامه‌های خوبی داریم و به خوبی به اهداف مشترک دو کشور دست می‌یابیم و کار خود را انجام دهیم.

فرمانده ناوگروه اعزامی روسیه به گیلان گفت: کارکنان ناوگروه روسی در زمینه فرهنگی توانستند با طرز زندگی مردم ایران آشنا شوند، مردم روسیه برادرانه احساسات خوبی پیدا کردند.

سمیرنوف با ابراز رضایت از بازدید از جمهوری اسلامی، تصریح کرد: در این سفر همه جا شاهد استقبال و پذیرایی خیلی گرمی بودیم و امیدوار هستم تمام برنامه‌ریزی که داشتیم انجام شود.

وی سفر به شهر ماسوله را جذاب دانست و خاطرنشان کرد: این شهر قدیمی و قشنگ است و مردم شهر تاریخ خود را خوب حفظ کرده اند.

فرمانده ناوگروه اعزامی روسیه به ایران گفت: مشاهده کردیم سطح زندگی مردم جنوبی فدراسیون روسیه بسیار به شیوه زندگی و آداب و رسوم مردم شمال ایران به خصوص در زمینه معماری نزدیک است.

سمیرنوف در پایان با اشاره به اینکه بندر انزلی در حال توسعه است و سرعت توسعه آن بسیار بالا است، گفت: از فرماندهی منطقه چهارم نیروی دریایی و استاندار گیلان قدردانی می کنم.

خبرنگار : علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

a.n.z

۲۳ مهر ۱۳۹۳

این روسها چقدر قیافه های فانتزی دارن

پاسخ

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۵۲:

:yes: