DSC_0126

به گزارش سامانه خبری، تحلیلی انزلی کلاب، در پی انتشار مصاحبه محمدعلی نجفی استاندار گیلان مرتبط با الحاق فرودگاه سردار جنگل به منطقه آزاد انزلی، که موجبات ناراحتی و اعتراضِ اهالی بندرانزلی را در پی داشت، نماینده شهرستان انزلی در مجلس شورای اسلامی نیز واکنش نشان داد.

حسن خسته بند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار انزلی کلاب در این رابطه گفت: منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی مصوب مجلس است که به تایید شورای نگهبان رسیده است. میتوان گفت که ۹۰ درصد این کار، با پیگیری و تلاش شبانه روزی که خدا به من به عنوان نماینده مردم انزلی توفیق داد انجام گرفت و دیگر نمایندگان کشور نیز به ما کمک کردند و این رویداد هدیه ای بود برای مردم بندرانزلی که در دوره ششم این اتفاق صورت پذیرفت.

/مصوبه دولت بدون تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان ارزش قانونی ندارد/

وی افزود: باید در نظر داشت که هر گونه تغییر در وسعت، اسم و هر آنچه که قرار است در خصوص منطقه آزاد انزلی صورت پذیرد باید حتما مجلس تصویب کند و سپس توسط شورای نگهبان به تایید برسد. اخیرا نیز ۳۲۰۰ هکتار از محدوده به حدود ۱۰ هزار هکتار افزایش یافته است که در این رابطه نیز مصوبه دولت قانونی حساب نمی شود و نیازمند تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان است، آن زمان میتوان گفت که قانونی است. در حال حاضر بخشی از چند روستای شهرستان خمام جز منطقه آزاد انزلی است، حال اینکه فرودگاه یا سایر مناطق به آن افزوده شود باز هم دلیلی برای تغییر نام منطقه آزاد انزلی نیست و می تواند دلیل بر عدم آگاهی از قانون توسط کسانی باشد که مطالبی از این دست را مطرح می سازند.

/۹۰ درصد درآمد منطقه آزاد داخل بندرانزلی و حوزه گلشن حاصل می شود/

خسته بند با بیان اینکه دست به سفره نباید مشت به پیشانی باشد، افزود: اصل منطقه در داخل بندرانزلی است که بالای ۹۰ درصد درآمد آن داخل بندر و در حوزه گلشن است اگر این دو نقطه نباشد و کل استان گیلان منطقه آزاد شود باز هم هیچ ارزشی ندارد و درآمدی ایجاد نمی کند پس این منطقه آزاد به جهت قرار گرفتن در بندرانزلی و ساحلی که دارد این توجیه را ایجاد می کند که منطقه آزاد باشد و شورای نگهبان و مجلس در آن زمان این موضوع را تشخیص داده اند.

/من در کنار مردم انزلی و جوانان این شهر ایستاده ام و اجازه تغییر نام منطقه را نخواهیم داد/

خسته بند با اشاره به اینکه مردم انزلی هرگز اجازه تغییر نام منطقه آزاد انزلی را نخواهند داد، خاطر نشان کرد: شاید کسانی نا آگاهانه و یا آگاهانه دنبال این کار باشند اما من در کنار مردم انزلی و جوانان این شهر ایستاده ام و اجازه نخواهیم داد حتی یک تن کالا از بندر خارج شود و یک نفر از ورودی و خروجی منطقه گلشن با کالا عبور کند و اگر این تفکر توسط کسانی دنبال می شود باید بدانند که این کارها فقط باعث ایجاد تفرقه و نفاق بین مردم استان می شود و بازتاب سیاسی، اجتماعی در بر دارد و با خشم مردم انزلی مواجه خواهند شد، از مسئولین استان تقاضا دارم به کسانی که به دنبال این افکار معلول و معیوب هستند اجازه ندهند چیزی بنویسند و چیزی بگویند که تفکری پشت آن نباشد و برای استان و کشور ما هزینه بی جهت داشته باشد که این افراد شخصا باید پاسخگوی عواقب اعمال نسنجیده از این دست باشند.

/اگر قرار به هزینه کردن است یک فرودگاه جدید احداث خواهیم کرد/

نماینده مردم انزلی در مجلس در رابطه با مسئله فرودگاه، گفت: ما میلیاردها تومان خرج کرده ایم و اگر قرار است برای رساندن فرودگاه موجود در استان به استانداردهای لازم میلیاردها تومان هزینه کنیم، می توانیم یک فرودگاه جدید با یک نقشه جدید در پهنه ای که وجود دارد احداث کنیم و نبودن فرودگاه نمی تواند دلیلی باشد که اسم یک منطقه را تغییر دهیم.

/امیدوارم تنها یک خطای رسانه ای باشد/تکرار این شیطنت ها از سوی جوانان انزلی بی پاسخ نخواهد ماند/

حسن خسته بند با بیان اینکه امیدوارم موضوعات مطرح شده یک خطای رسانه ای بوده باشد، افزود: من مطمئنم نام منطقه آزاد انزلی تغییر نخواهد کرد و کسانی که از منطقه زاد انزلی نان بر سر سفره میبرند و به دنبال مطرح کردن مسائلی از این دست هستند، بدانند که با تکرار این شیطنتها جوانان انزلی آنها را از آنجا بیرون خواهند انداخت و حق ندارند دست به سفره و مشت به پیشانی باشند.

/کسانی که دنبال این قضایا هستند دنبال ایجاد تفرقه هستند/

وی در جواب این سوال که چند درصد احتمال می دهد تغییرنام صورت پذیرد، گفت: اصلا به هیچ عنوان این قضیه اتفاق نمی افتد چون قانون مشخص کرده است، من دو دوره در کمسیون اقتصادی مجلس بوده ام و هر آنچه بخواهد تغییر کند، تنها مصوبه دولت کافی نیست و مجلس باید صحه بگذارد و شورای نگهبان هم تایید کند و کسانی که دنبال این قضایا هستند دنبال ایجاد تفرقه هستند، چون با اسم عوض کردن مشکل سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال حل نمی شود و در شرایطی که ما با مشکل بیکاری جوانان مواجه هستیم این کارها نمک به زخم مردم پاشیدن است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

milad

۵ آبان ۱۳۹۳

مطمینین این حرفارو خسته بند زده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا کجا رو خواب دیده که اومده این حرفارو زده؟
برای اولین بار یه حرکت مثبت از ایشون دیدیم.

پاسخ

محراب پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۰۰:

حرفه دیگه.کو تا عمل؟بعد ۴ سال تازه حرف زده

3eyedAli

۵ آبان ۱۳۹۳

از مسئولین استان تقاضا دارم به کسانی که به دنبال این افکار معلول و معیوب هستند اجازه ندهند چیزی بنویسند و چیزی بگویند که تفکری پشت آن نباشد و برای استان و کشور ما هزینه بی جهت داشته باشد که این افراد شخصا باید پاسخگوی عواقب اعمال نسنجیده از این دست باشند.
******************************
با کدوم مسئول هستی خود استاندار اون حرف رو زده

پاسخ

جوون این شهر

۵ آبان ۱۳۹۳

من در کنار مردم انزلی و جوانان این شهر ایستاده ام و اجازه تغییر نام منطقه را نخواهیم داد :yes: :yes: :yes:
تکرار این شیطنت ها از سوی جوانان انزلی بی پاسخ نخواهد ماند :yes: :yes:
آقای خسته بند حرفای خوبی بود و واقعا قابل تقدیر است . باید مردم انزلی شاهد تو دهنی شما به این عوامل صهیونیسم باشند و این را با عملتان اثبات کنید
نگذارید کسی بر نام و خاک انزلی چشم داشته باشد . مسئولان مرکز نشین ثابت کرده ان دلشان به حال انزلی نمی سوزد .
بعضی از مسئولان شهری هم که در خواب ناز چندین ساله هستند . من نمیدانم چرا اینها تفاوت انتصاب و انتخاب را نمیدانند.
اقدام بعدی مردم انزلی طوماری با امضای اکثریت مردم انزلی برای دفتر مقام معظم رهبری خواهد بود
لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است
راستی حاجی از پل کابلی چه خبر ؟؟

پاسخ

محراب پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۰۲:

خخخخخخخخخخخخخخ
پل کابلی رو خوب اومدی
در مرحله خرید کابله احتمالا

احسان

۵ آبان ۱۳۹۳

بنظر میرسد جریان رسانه ای راه افتاده که یک نفر محبوب شود.چرا انزلی کلاب از خود منطقه ازاد یا استانداری سوال نکردید سایت استانداری طور دیگری نوشته است لطفا موضوع را روشن کنید.

پاسخ

Shahin

۵ آبان ۱۳۹۳

آقای خسته بند این مصاحبه جای تقدیر داره، مطمئن باشید همانطور که زبان تند و تیز انزلی کلاب در نقد مسئولین به کار گرفته میشه از اقدامات و فعالیت های خوب و مثبت حمایت میکنیم.
انتظار ما حضور جدی و قاطعانه در برخورد با اعمالی از این دستِ که فکر میکنم اشاره شما به شیطنت رسانه ای در منطقه آزاد انزلی قابل تامل و بررسیه.
لازم به توضیح میدونم سیاست انزلی کلاب تخریب نیست بلکه نقد در مسیر پیشرفت و بهبود خدماته و مطمئن باشید چه ما چه همراهان انزلی کلاب از حرکات و اقدامات مثبت حمایت میکنن و اولویت اول و آخرشون توسعه و پیشرفت انزلیه.

پاسخ

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۱۹:

:yes: :yes: :yes:

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۶:۲۳:

:yes: :yes: :yes:
ما هم دشمن هیچکس نیستیم که
همونطور که وقتی کم کاری میکنن میکوبیمشون، وقتی حرکتی کنن تشویقشون میکنیم.

مجید

۵ آبان ۱۳۹۳

اگه فرودگاه بزنیم عالی میشه
خسته بند تو رو به ناموست قسم بیا این فرودگاه رو جدی بگیر. اگه فرودگاه بزنی انزلی بهترین شهر ایران میشه
حساب کنین قطار داره میاد – کشتی هم هست – هواپیما هم باشه تبدیل میشیم به یک شاه راه که خیلی از کشورهای جهان همه این امکانات رو ندارن.
آقای نماینده بیا با این کار تاریخ ساز شو تا کمکاریهای گذشته رو فراموش کنیم.

پاسخ

محراب پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۰۳:

داداش فیلم دیدی جدیدا.داداش من دل خوش نکن.حرفه فقط حرف
۳ کلمه ح ر ف

Shahin

۵ آبان ۱۳۹۳

وقتی مازندران سه تا فرودگاه داره چرا منطقه آزاد انزلی باید خرج یه سوله درب و داغون کنه به اسم سردار جنگل که مثلا فرودگاهه! وقتی با همون هزینه میتونه یه فرودگاه اختصاصی و بهترین فرودگاه شمال کشور رو انحصارا داشته باشه و به معنی کلمه به هاب منطقه تبدیل بشه. منطقه ای که فرودگاه، راه آهن و بندر داره و قطب ترانزیت و حمل و نقل کشوره و از مزایای منطقه آزاد هم بهره منده و در این شرایط حتی نیازی به باج سیبیل دادن به شهرداری رشت و ما بقی صاحبین قدرت نداره و میتونه نظارت و کنترل انحصاری و کامل روی دارایی ش داشته باشه روی کدوم منطق و خوشایند چه کسانی باید تن به طرح های خنده داری از این دست بده.

پاسخ

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۲۲:

بیخ گوش بزرگترین بندر شمال کشور بندر احداث می کنند اما واسه فرودگاه ناز می کنند؟؟؟باید بعد از الحاق کل شهر انزلی به منطقه آزاد انزلی یه فرودگاه مجهز هم بسازند
انزلی دروازه اروپا

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۶:۲۴:

حق با سیناست

Shahin

۵ آبان ۱۳۹۳

اسم نمیبرم ولی اون دکتر عزیز که طرح هایی از این دست رو توی دولت داره دنبال میکنه آمارش رو درست در بیارن آمپول زن هم نیست.

پاسخ

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۲۵:

:yes:

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۶:۲۵:

:-D

a.n.z

a.n.z

۵ آبان ۱۳۹۳

در عمل منتظر اقدامتان هستیم

پاسخ

جلال مرادی

۵ آبان ۱۳۹۳

باید یک فرودگاه اختصاصی ساخته بشه
آقای استاندار با وجود باش

پاسخ

30yamak

۵ آبان ۱۳۹۳

فـــــــــــــــــــــــــــــــرودگاه :heart: انزلی :heart:

پاسخ

جلال مرادی

۵ آبان ۱۳۹۳

باید طوماری تهیه بشه و خواهان مدیریت عاملی یک انزلیچی بر منطقه ازاد باشیم

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۶:۲۵:

:yes: دلسوز و وطن پرست :yes:

انزلیچی

انزلیچی

۵ آبان ۱۳۹۳

باورم نمی شه، خودشون این صحبت ها رو زدن؟ اگه بخوایین به حرفاشون عمل کنن که واقعا عالی می شه.

پاسخ

مهدی

۵ آبان ۱۳۹۳

مرسی آقای خسته بند. انزلی رو منطقه آزاد کن فرودگاه خودش کم کم درست میشه، اگه خودت پیگیر این قضیه باشی و انزلی بشه منطقه آزاد و ما این خبر رو از دهن شما بشنویم من خودم یه تنه جلوی بدخواهات وایمیستم! ;-)

پاسخ

آبای بندر

۵ آبان ۱۳۹۳

استناد به مصاحبه استاندار گیلان(شما بخوانید فرماندار رشت) :
قراره دولت به مجلس لایحه ای بده تا با تصویب مجلس مفاد لایحه قانونی بشه
با حرف زدن اونم با رسانه های محلی کاری از پیش نمیره
شما باید تو صحبتهات میگفتی که اجازه تصویب لایحه ارائه شده ی مذکور رو نمیدم
آقای خسته بند یا نباید لایحه ای که استاندار گفت به مجلس ارائه بشه
و یا
در صورت ارائه، شما بعنوان نماینده مردم بندرانزلی که ۹۰ درصد تصویب آزاد شدن منطقه با پیگیری و تلاش شبانه روزی شما صورت پذیرفت(!) نباید اجازه بدید مصوب بشه
لطفا با همان پیگیری و تلاش شبانه روزی که اشاره کردید پیگیر احداث فرودگاه باشید
که خدای نکرده مردمِ بدبینی مثل من گمان نکنند که شما تنها در حال بهره برداری سیاسی از این جریان مشکوک هستید
با این بخش از صحبتهای شما ۱۰۰% موافقم :
“این منطقه آزاد به جهت قرار گرفتن در بندرانزلی و ساحلی که دارد این توجیه را ایجاد می کند ”
“اجازه نخواهیم داد حتی یک تن کالا از بندر خارج شود و یک نفر از ورودی و خروجی منطقه گلشن با کالا عبور کند”
مخصوصا با این بخشها :
این کارها فقط باعث ایجاد تفرقه و نفاق بین مردم استان می شود و بازتاب سیاسی، اجتماعی در بر دارد و با خشم مردم انزلی مواجه خواهند شد
با تکرار این شیطنتها جوانان انزلی آنها را از آنجا بیرون خواهند انداخت

پاسخ

مهدی

۵ آبان ۱۳۹۳

باید مدیرعامل منطقه آزاد انزلی یک انزلیچی باشد اقایان مسئول.از زحمات مسرور تشکر میکنیم ولی ما باید یه مدیرعامل بومی داشته باشیم که مشکلات شهرو بفهمه.
اقای مسرور تا الان چندبار به شهر انزلی سرزده؟هرچی بود بیرون انزلی بود انگار نه اگار منطقه آزادِ انزلیه

پاسخ

محراب

محراب

۵ آبان ۱۳۹۳

ببین ما چه مظلومیم که نمایندمون بعد ۴ سال تازه شروع کرده به حرف زدن و ما قند ته دلمون آب شده.نوکر هرچی انزلی چی.مخلص همه جوونا.
ولی از من می شنوید به این حرفا دل خوش نکنید.حرف تا عمل خیلی فاصله است

پاسخ

آبای بندر

۵ آبان ۱۳۹۳

“ما میلیاردها تومان خرج کرده ایم و اگر قرار است برای رساندن فرودگاه موجود در استان به استانداردهای لازم میلیاردها تومان هزینه کنیم، می توانیم یک فرودگاه جدید با یک نقشه جدید در پهنه ای که وجود دارد احداث کنیم”
حدودا یک ماه پیش رفتم فرودگاه کلانشهر
بعد گرفتن قبض از کیوسک ورودی پارکینگ ماشین رو تو پارکینگ فرودگاه پارک کردم
خلوت بود
رفتم داخل ترمینال پروازها
بگذریم از اینکه هواپیما نتونست بشینه و مسافراش (از جمله مسافر من رو) تهران پیاده کرد
با این توضیح که شرایط جوی بارانی اما معمولی بود
وقتی برگشتم سمت ماشین دیدم درب عقب رو مالوندند
تقریبا تمام طول در رفته بود تو
به کیوسک ورودی پارکینگ(که فاصله تقریبا زیادی از پارگینگ داره)، پلیس فرودگاه و ریاست فرودگاه مراجعه کردم
اما هیچ نتیجه ای نداشت و نتونستم بفهمم کی به ماشینم زده
میدونید چرا ؟!
چون محوطه بیرون هیچ دوربینی نصب نشده
حتی یک دوربین هم روی ساختمان ترمینال نبود که محوطه رو چک کنه
اونوقت این فرودگاهِ مثلا بین المللیِ درب و داغون رو به زور میخوان به منطقه آزاد بچپونند تا از بَرِش بقول آقای خسته بند میلیاردها تومان برای رساندنش به استانداردهای لازم هزینه کنند
پیشکش خودتون
آقای خسته بند و دیگر مسئولین :
به دنبال مجوزهای لازم برای احداث فرودگاه باشید

پاسخ

احسان

۵ آبان ۱۳۹۳

مگر مدیر عامل منطقه شهردار یا فرمانداره که به اوضاع شهر رسیگی کند.طبق قانون ریس منطقه فقط در داخل منطقه خودش مسولیت داره.اگر همه الان میخواهند منطقه ازاد شوند بخاطر حضورشه وگرنه والله تا پارسال خبری نبود و همه داشتند خارج میشدند.باید شهر منطقه ازاد بشهتا اونهم بتونه کاری کنه

پاسخ

محمد

۵ آبان ۱۳۹۳

وقتی اولین پرواز ایران از زمین طیاره به سمت تهران بود چرا انزلی و منطقه آزاد انزلی فرودگاه نداشته باشه؟
امیدواریم در کنار این حرکت های + روند توانمند سازیه جوانان انزلی از نظر فنی و مدیریتی هم شروع بشه تا وقتی این کارها نظیر فرودگاه و بندر منطقه آزاد به ثمر نشست از جوانان فنی و مدیر ازنلی در این مناطق استفاده بشه و نیروی وارداتی نداشته باشیم
گرچه این حرفهای تند به دلیل نزدیک بودن انتخابات مجلسه! اما نیت رو فقط خدا میداند!
اگه ما هم همین ذهنیت رو به کارهای خسته بند داشته باشیم میشیم مثل روحانی که با همین ذهنیت و افکار و حرف گذاشتن دهن قالیباف ریاست جمهوری رو ربود!
من به فال نیک میگیرم این حرکت نماینده شهرمون رو اما باید در نظر داشت ایین حرفها در مصاحبه با انزلی کلابه نه فارس و نه در نطق میان دستور مجلس! :| اگه این حرف در مجلس بازتاب داشته باشه میشه یه جوانه برای حرکت! برای تحول!

خلاصه نباید این حرفها ما رو از عزم برای نوشتن طومار برای رهبری بازبدارد! :-))

پاسخ

مهدی

۵ آبان ۱۳۹۳

باید از حق شهرمون دفاع کنیم با اینکه ۱۵ ساله انزلی نیستم اما به شهرم به مردمش افتخار میکنم شهر من بهترین شهر دنیاست

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۶:۵۱:

منم ۳ ساله دورم ولی اگه لازم باشه سریع خودمو میرسونم

جلال مرادی

۵ آبان ۱۳۹۳

لطفا در این سایت شکایت کنید

http://www.saamad.ir/Portal/home/?17439/%D8%B4%DA%A9%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D8%AA

پاسخ

حسین پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۰۹:

انزلی کلاب چرا نظرات من حذف میشه!۱توضیحی میدید؟
===
انزلی کلاب: حسین جان نیاز به کشاندن بحث در مطلب بازنشر شده نیست. با تشکر از همراهی شما و پوزش برای حذف نظرات ارسالی تان.

نظری

۵ آبان ۱۳۹۳

از اول هم قرار نبود اسم منطقه عوض شود فقط قرار بود دوباره فرودگاه به منطقه تحویل بدن
الکی شلوغش کردن بعدن هم یه مصاحبه تبلیغاتی ترتیب دادین
امیدوارم تعمدی برای بازی با احساست مردم شهر نکرده باشین
اگر خبر درست بود حتمن رو سایت منطقه آزاد انزلی می گذاشتن

پاسخ

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۵۹:

جلسه هم اندیشی وزیر کشور،دبیر شواریعالی مناطق آزاد، استانداران و مدیران عامل مناطق آزاد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، جلسه هم اندیشی در خصوص بررسی مسائل و مشکلات مناطق آزاد کشور و ارائه راهکارهای اجرایی با حضور دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور، مهندس ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد ، جمعی از استانداران استان های گیلان ،خوزستان ،هرمزگان ،آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و سیستان و بلوچستان و مدیران عامل مناطق آزاد هفت گانه ایران در محل وزارت کشور برگزار شد.

این از خبر سایت منطقه آزاد انزلی درباره جلسه
خبر صحبت های استاندار هم تو خبرگزاری ایرنا و تسنیم میتونین ببینین و پایگاههای دیگه مثل دیار میرزا و خزرآنلاین …
خبرگزاری فارس و سایت استانداری بحث تطبیق نام رو ننوشتن و یا خبرگزاری های دیگه شیطنت کردن، الله اعلم

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۱۹:

آقای نظری عزیز به آرشیو نظراتی که توی این سایت گذاشتین مراجعه کنین و بعد ما رو به این چیزها متهم کنید. ما حواسمون جمع تر از اون چیزیه که شما فکر می کنید.
دوست عزیز

مرد دریایی

۵ آبان ۱۳۹۳

به نظر من این استراتژی رشتی ها است برای اینکه فرودگاه رو به ما انزلی چی ها ندن
فکر می کنم داریم بازی می خوریم
وگرنه چه ایرادی داشت که تابلوی ورودی تنها فرودگاه استان به اسم انزلی میشد و هر مسافری وارد استان می شد نام جاودانه انزلی را میدید

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۱۶:

مرد دریایی عزیز فرودگاهی که ازش صحبت میکنین اصلا فرودگاه نیست، کلی زمین بهش اضافه میخوان بکنن با پول گمرک انزلی و درآمد منطقه آزاد انزلی بسازنش تازه بشه فرودگاه، وقتی شهر کلاله توی استان گلستان فرودگاه میزنه، فکر میکنین فرودگاه چی هست، مردم و شهرداری شاهرود اراده کردن شهرستانشون توی سمنان صاحب فرودگاه شد.
پیشنهاد میکنم از این فرودگاه! دیدن به عمل بیارید ترمینال مسافربری از این فرودگاه پر جذبه تره. در کل این مکان برای منطقه یک لکه ننگ محسوب میشه و ترفندیه برای چسباندن رشت به منطقه آزاد و مطمئن باشید شهرداری رشت برای این فرودگاه که در آینده تازه با پول منطقه قراره فرودگاه بشه دندون تیز کرده.

ليلا پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱:

شاهین راست میگه هفته گذشته از مشهد به رشت پرواز داشتیم رشت بارون بود باید مثل اون درب وداغونا از هواپیما که پیاده میشدی بدویی تا خیس نشی یه ماشین ندارن برای استقبال فرودگاهی ترمینال مینی بوس رانی انزلی مجهزتره خدایی :-D

مرد دریایی

۵ آبان ۱۳۹۳

شاهین عزیز
با هم هم نظر هستیم که منطقه آزاد نیاز مبرمی به فرودگاه دارد
اگر امسال شروع به ساخت فرودگاه بشه حداقل ده سال تا ۱۵ سال طول میکشد
باید منطقی بود که این منطقه بودجه ساخت بندر کاسپین را نداره
دولت هم که به مناطق آزاد پول نمیدهد
چه کسی قرار است فرودگاه را بسازد

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۰۷:

خیر دوست عزیز منطقه آزاد نیاز مبرمی به ساخت فرودگاه نداره چون فرودگاه رشت در فاصله نزدیکی قرار داره اما مشکلش اینه که برای رسیدن به استانداردها نیازمند زمان و هزینه ی زیادی است، همانطور که در طرح ارائه شده تنها کلی هزینه باید صرف آزاد سازی زمین های اطراف فرودگاه رشت بشه تا بتونن توسعه ش بدن، خوب چرا یه همچین اتفاق احمقانه ای به صرفه محسوب میشه؟ هزینه تاسیس یه فرودگاه با هزینه های هنگفت تاسیس بندر قابل مقایسه نیست مرد دریایی عزیز. توی همین شاهرود از استان سمنان مردم و شهردارش تصمیم گرفتن فرودگاه بزنن با کمترین هزینه استارتش رو زدن، حال اینکه منطقه با درگیری هایی که سر این انتقال برای منطقه ایجاد میکنه با چالشی اساسی مواجه خواهد شد. اگه به اونیکه توی رشت هست شما میگین فرودگاه خیلی سریعتر از این حرف ها میشه صاحب فرودگاه شد.
با توجه به طرح افزایش ۱۶۰ هکتاری فرودگاه سردار جنگل برای توسعه و رسیدن به استانداردها و با نگاهی به نقشه موقعیت این فرودگاه به سادگی مشخصه که کلی هزینه بی خود و وقت باید صرف این فرودگاه بشه، کافیه زمین این فرودگاه رو مشخص کنیم به سادگی میشه توی خود منطقه برای این پروژه سرمایه گذار داخلی و خارجی جذب کرد و استان گیلان رو صاحب یک فرودگاه استاندارد و به معنی واقعی بین المللی کرد.

وحید حسین زاده

وحید 1913

۵ آبان ۱۳۹۳

همین که آقای خسته بند واکنش نشون داده خودش کلیه ولی ایشون تا کمتر از یک سال دیگه دوران ۴ سالشون تموم میشه
نماینده بعدی باید پیگیر خواسته های مردم در مورد اضافه شدن کل شهر انزلی به منطقه آزاد باشه و حضور فعال تری داشته باشه

پاسخ

majid

MAJID

۵ آبان ۱۳۹۳

بعد خوندن این مطلب شور حسینی منو گرفته
آماده جان بر کفی برای شهرم
آقای خسته بند با این جدیت که شما نشون دادید مطمئن باشید خیل جوونای با تعصب و با غیرت این شهر پشتتونن که قدرتتون رو از نوبخت هم بیشتر میکنه.
باید برادریتو با الحاق شهر انزلی به منطقه ازاد ثابت کنی
ضمناً باید اون دهکوره های شرق منطقه تا اول کیاشهر که جزو منطقه ازاد شده از محدوده منطقه ازاد خارح شه
این هم یه بازی خاینانه ای بود که اونا علیه خاک انزلی راه انداخته بودن.به جای اون پلاژها و ویلاهای بی مصرف شرق منطقه باید شهر انزلی به منطقه ازاد ملحق شه
ما پشتتیم

پاسخ

majid

MAJID

۵ آبان ۱۳۹۳

مطین باش اگه استارت این کارو بزنی مردم شهر برا این پروژه پول میزارن از جیبشون.ما چیمون از مردم لارستان فارس کمتره که با پول خودشون فرودگاه ساختن
هیچ جوابی نمیتونن بهت بدن چون رای نمرددم انزلی پشتته .ولی اونی که میخاد جوابتو بده انتصاب شده و نه انتخاب و حمایت مردمی پشتش نیست
اگه لازم شد مثل مردم استارا و تالش و رودسر و املش حرف از جدایی از گیلان به دلیل اجحاف بزن

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۲۱:

انقدر لاشخور بازی درآوردن که تمام شهرای گیلان میخوان ازشون جدا بشن

ليلا پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۴۶:

اینکه ما خودمون رو بخشی از خاک پاک گیلان میدونیم دلیل نمیشه درحقمون اجحاف بشه بالاخره این مملکت یه بزرگتری داره که ماهم شکایتمون روپیشش ببریم.وخواهیم برد :yes:

majid

MAJID

۵ آبان ۱۳۹۳

خسته بند با بیان اینکه دست به سفره نباید مشت به پیشانی باشد
انزلیچیایی که تو منطقه ازاد کار میکنین،با این جملش موافقم.حواستون باشه که شما نسبت به شهرتون مسئولید

پاسخ

علی

۵ آبان ۱۳۹۳

باید برای تاسیس فرودگاه جدید اقدام بشه، آقای خسته بند اگه واقعا به این وعده عمل کنی همه پشت شما هستیم و هر کمکی بشه میکنیم

پاسخ

majid

MAJID

۵ آبان ۱۳۹۳

آقای امین افقی متاسفانه همشهری بی بخار کم نداریم.ولی از شما به عنوان یه آبای دو اتیشه و بچه خاک پاک انزلی انتظار داریم جلوی این شیطنت ها و خیانت ها رو بگیری.انزلیچیا خیلی روت حساب میکنن.بدون من و امثال من نه کار میخایم نه پارتی و نه هیچی .فقط به عنوان انزلیچی هوای انزلی رو داشته باش و حق انزلی رو بگیر .همون طور که سالها هوای ملوان انزلی رو داشتی
یا علی

پاسخ

majid

MAJID

۵ آبان ۱۳۹۳

این تصویره فرودگاهه رامسره .یه فرودگاه که داخل شهر و نزدیک دریاست.اینم بگم که رامسر به مراتب از انزلی کوچیک تره
http://www.shiaupload.ir/images/03579141652136381687.jpg
کاری نداره.حتی حد فاصل بین نیرو دریایی حسنرود و ابتدای فنس کشی منطقه ازاد هم میشه فرودگاه زد.تو گلوکاه سنگاچین که اصن اماده است.فقط باید زمین های چند تا پلاژ و لسمان رو ازاد سازی کرد

پاسخ

majid

MAJID

۵ آبان ۱۳۹۳

اینم تصویره فرودگاه بندر نوشهره خدایی ساخت قرودگاه ده درصد هم هزینه و انرژی ساخت بندر رو نداره
http://www.shiaupload.ir/images/82162274549838424329.jpg

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۵۵:

تازه میشه فاز بندی کرد طرح رو و خیلی سریع فاز نخستش رو به بهره برداری رسوند و کم کم توسعه ش داد.

a.n.z پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۳۱:

اینا همه حرف و ارزوهای ماست البته وصف العیش نصف العیش !
این فرودگاه فرضی اگر در غرب انزلی ساخته بشه بهتره ، هرچقدر از رشت فاصله داشته باشه بهتر

احسان

۵ آبان ۱۳۹۳

شاهین جان اینطور نیست فرودکاه زیر نظر فرودگاههای کشور است و نمی نوانند کمک کنند همانطوریکه به بندر کمک نمی توانند بکنند

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۳۹:

اگر اینطوره پس قوانین منطقه آزاد به چه دردی میخوره؟ فارغ از قوانین منطقه آزاد مصاحبه زیر رو هم مطالعه کنید:
روز گذشته عملیات اجرایی سه پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۹۶ میلیارد ریال، با حضور مدیرعامل فرودگاههای کشور و استاندار فارس در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز آغاز شد. مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور گفت: فارس در بحث سرمایه گذاری ضعیف عمل کرده است.
محمد علی ایلخانی روز گذشته در حاشیه آغاز عملیات اجرایی چندین پروژه عمرانی در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز افزود: امسال، چهار هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری عمرانی در فرودگاههای کشور انجام خواهد شد که دو هزار میلیارد ریال از این سرمایه گذاری توسط شرکت فرودگاههای کشور و دو هزار میلیارد ریال نیز توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه شرکت فرودگاههای کشور هر ساله ضرر و زیانی از محل اجرای برخی پروژه ها در بعضی از فرودگاهها متقبل می شود ، ادامه داد: با این وجود موضوع اصل و سود سرمایه گذاری بخش خصوصی را تضمین می کنیم.
ایلخانی با تصریح اینکه فرودگاه شیراز زمانی دومین فرودگاه کشور بود اما در حال حاضر در رتبه چهارم فرودگاه های کشور قرار دارد، افزود: بودجه های استانی و بخش خصوصی باید در سرمایه گذاری ها شرکت کنند تا این رتبه دوباره به فارس و شیراز برگردد.
وی ادامه داد: چرا باید سرمایه گذران فارسی به دلیل ترس از سرمایه گذاری در استان خود به شهرهای دیگر رانده شوند و به عنوان نمونه مبلغ ۱۷۰۰ میلیارد تومان را در استان خراسان سرمایه گذاری کنند.
مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور با اشاره به اینکه تلاش می شود سرمایه گذاری در هر ۵۴ فرودگاه موجود در کشور انجام شودگفت: اجرای برخی پروژه ها در برخی از فرودگاههای کشور توجیه اقتصادی ندارد اما به لحاظ الزام دولت باید این سرمایه گذاری انجام شود.
وی، در پاسخ به سوالی مبنی بر شرایط حضور سرمایه گذاران خارجی نیز گفت: امسال شاهد یک رویداد خوب در کشور خواهیم بود و آن نیز امضای توافق نامه با چند کشور خارجی در زمینه ساخت و یا تجهیز و تکمیل دو یا سه فرودگاه در کشور است.
مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور اظهار داشت: ساخت فرودگاه جدید مشهد مقدس، ساخت فرودگاه جدید اهواز با توجه به به اینکه وزارت نفت خواستار فرودگاه فعلی این شهر است و همچنین اجرای برخی پروژه ها در فرودگاه امام (ره) از جمله سرمایه گذاری هایی است که امیدواریم بتوانیم با فاینانس خارجی به نتیجه برسانیم.
ایلخانی اضافه کرد: شرایط برای خرید تجهیزات فرودگاهی از خارج کشور، از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید مطلوب تر شده است و به جز در بحث نقل و انتقال پول که هنوز مشکلاتی وجود دارد، اما در بحث ارایه سفارشات و خرید تجهیزات شرایط بسیار بهتر شده است.
مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور در پایان از امضای توافقنامه با یک شرکت چینی برای احداث فرودگاه جدید مشهد خبردادو افزود: یک شرکت فرانسوی نیز برای احداث این فرودگاه به روش BOT (سرمایه گذاری و بهره برداری) اعلام آمادگی کرده است.

*فرودگاه شیراز با جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی متحول خواهد شد

استاندار فارس با دعوت از سرمایه‌گذاران در بخش شرکت‌های هوایی و توسعه فرودگاهی استان فارس تصریح کرد: فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌ الله دستغیب شیراز با جذب و مشارکت بخش خصوصی متحول خواهد شد و مدیریت ارشد استان آمادگی کامل برای حمایت از سرمایه‌گذاران در این بخش را دارد. استاندار فارس گفت: فرودگاه بین‌المللی شهید آیت الله دستغیب شیراز با جذب و مشارکت بخش خصوصی متحول خواهد شد. دکتر سید محمد احمدی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه فرودگاه شهید دستغیب شیراز که با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور برگزار شد، اظهار داشت: شهر شیراز دارای ظرفیت‌های ویژه و برجسته‌ای است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس افزود: با بهره‌برداری از طرح‌های توسعه فرودگاه شیراز، به میزان ده فروند هواپیما به ظرفیت پارکینگ فرودگاه افزوده خواهد شد. وی با تأکید بر این موضوع که با توجه به رویکرد مدیریت استان در جذب گردشگران، نیازمند افزایش ظرفیت فرودگاه شیراز و هتل‌های این شهر هستیم، گفت: فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز در سطح کشور از جایگاه مهمی برخوردار است و وجود چندین فرودگاه در استان و دو اداره‌کل مستقل در شیراز و لارستان نشان دهنده گستردگی فعالیت‌های هواپیمایی در فارس است.
استاندار فارس با دعوت از سرمایه‌گذاران در بخش شرکت‌های هوایی و توسعه فرودگاهی استان فارس تصریح کرد: فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌ الله دستغیب شیراز با جذب و مشارکت بخش خصوصی متحول خواهد شد و مدیریت ارشد استان آمادگی کامل برای حمایت از سرمایه‌گذاران در این بخش را دارد.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور نیز با بیان این که هم اکنون چندین پروژه به ارزش ۵/۷۸ میلیارد تومان در فرودگاه شهید دستغیب شیراز در حال اجرا است، اظهار داشت: توسعه ترمینال پروازهای داخلی، احداث پارکینگ طبقاتی، تخریب و بازسازی ترمینال پروازهای داخلی، محوطه‌سازی بخش پروازی، احداث سه پاسگاه نیروی انتظامی و احداث انبار هواپیمایی از جمله پروژه‌های در حال اجرا در این فرودگاه است. محمد علی ایلخانی همچنین تکمیل ترمینال فرودگاه لامرد، بازسازی فرودگاه زرقان و خرید خودروهای آتش‌نشانی فرودگاه فسا را از دیگر پروژه‌های شرکت هواپیمایی کشور در استان فارس برشمرد و تأکید کرد: برای جلب‌نظر سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از همه ظرفیت‌های قانونی موجود استفاده خواهیم کرد.
مدیرکل فرودگاههای استان فارس، نیز در حاشیه کلنگ زنی این پروژه ها گفت: این پروژه ها شامل توسعه پارکینگ هواپیمای فرودگاه شیراز (اپرون) در زمینی به مساحت ۳۳ هزار متر مربع، احداث انبار بار هواپیمایی ماهان و سالن چند منظوره فرودگاه شیراز است.
حمید رضا سیدی افزود: علاوه بر این، کار بهسازی و روکش پارکینگ های فعلی فرودگاه شهید دستغیب شیراز نیز انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: در طرح جامع فرودگاه شیراز، مساحت پارکینگ هواپیما، ۱۵۰ هزار مترمربع دیده شده که تلاش می شود در چند فاز اجرا خواهد شود.
او اظهار کرد: بر همین اساس، امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه به مساحت ۳۳ هزار متر مربع در فاز نخست هستیم که برای اجرای آن به اعتباری بالغ بر ۲۷۶ میلیارد ریال صرف خواهد شد. مدیرکل فرودگاههای فارس افزود: انبار بار هواپیمایی ماهان نیز در فضایی به مساحت یک هزار مترمربع با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار و همچنین سالن چند منظوره فرودگاه شهید دستغیب شیراز نیز با دو هزار و ۱۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال اجرا خواهد شد.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۴۳:

حالا سوال من اینه سرمایه گذار با خیال راحت میتونه توی فرودگاه رشت سرمایه گذاری کنه که کلی صاحب و مدعی داره؟
فروگاه توی منطقه آزاد انزلی توجیه اقتصادی داره یا توسعه فرودگاهی که کلی حرف و حدیث و وکیل و وصی داره؟

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۴۴:

متاسفانه آقای مسرور گاهی اقداماتی میکنه که آدم به شک می افته، واقعا انتظار نداریم آقای مسرور توی بازی آدم ها و مدیران کوچک این استان بیفته. ساخت اسکله کاسپین توجیه اقتصادی داره ولی فرودگاه موازی کاری محسوب میشه واقعا خنده داره.

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۴۷:

تا بحال بیش از ۱۰۰ میلیارد تومن پول ریختن توی آب برای ساخت اسکله کنار گوش بندر انزلی نتونستن جمش کنن، اگه فرودگاه اینقدر جزء الزامات توسعه است با این مبلغ بهترین فرودگاه ایران رو میزدیم توی انزلی

سیاوش حمیدی

۵ آبان ۱۳۹۳

من امروز غروب بعد از انتشار خبربه مهندس افقی زنگ زدم .به من گفت که اصلن مسءله تغییر نام منطقه آزاد در کار نیست.
استاندار به دنبال اینه که اختلاف حقوقی مجلس و دولت بر سر واگذاری فرودگاه رفع کنه و مسرور هم اصلن موافق تغییر نام منطقه نیست
تازه به رییس جمهور هم حضوری مراجعه کرده برای پیوستن شهر انزلی و تالاب به منطقه آزاد انزلی

پاسخ

امیر حسین پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۲۹:

آقای حمیدی یک زحمت براتون داشتم، لطفا این بار که به آقای افقی زنگ زدین بهشون بگین چرا وقتی مسرور همه جا میگه اسکله کاسپین ایشون می نویسه بندر کاسپین؟ مگه روابط عمومی نباید عین حرفای مدیر عاملو بنویسه؟ لطفا این سوالو ازشون بپرسین و جوابشو به من بگین یا آدرس ایمیلشونو بدین خودم ازشون بپرسم.
یک سری سوال دیگه هم ازش دارم که اینجا نمیشه گفت.

sinaclub

sinaclub

۵ آبان ۱۳۹۳

ما منتظر عمل هستیم آقای نماینده.برای یه بار هم که شده باند و باندبازیو بذارید کنار.آره با شمام شما مسئولین انزلی آقای خسته بند آقای حق شناس آقای شجاع آقای بدیعی فر و اعضای شورا و شهردار و فرماندار یکبار دست در دست هم بدهید و با هم متحد شویم.اون موقع هیچ کسی جرات و توان دست درازی به خاک پاک انزلی رو نداره.
انزلی دروازه اروپا

پاسخ

اهورا

۵ آبان ۱۳۹۳

چرا در استان اذربایجان غربی که دو فرودگاه دارد (خوی و ارومیه) برای منطقه ازاد ماکو دارند فرودگاه میسازند با سرمایه گذاری ۱۲ میلیاردی و در زمینی به مساحت ۱۲۰ هکتار فاصله خوی تا ماکو ۱۳۰ کیلومتر است و جمعیت شهری ماکو بر اساس سرشماری سال ۹۰ برابر ۴۲۷۵۱ نفر میباشد !!!! منطقه ازاد ارس هم که در غاصله ۱۲۰ کیلومتری تبریز قرار گرفته صاحب فرودگاه شده !!!!!! دراستان مازندران فاصله نوشهر تا رامسر ۸۵ کیلومتر است و هر دو فرودگاه دارند فرودگاه چهارم مازندران در بابلسر احداث شده و فاصله بابلسر تا ساری مثل رشت تا انزلی میباشد !!!!! ایا میدانید استان فارس چند فرود گاه دارد شیراز- فسا- جهرم- لار- لامرد-اباده و …… !!!!!!! ای میدانید فاصله بندرعباس تا قشم که اتفاقا منطقه ازاد هم هست تنها ۸ کیلومتر است و هر دو فرودگاه دارند!!!!!!!!!!!!!! جناب اقای خسته بند داشتن فرودگاه اختصاصی برای منطقه ازاد انزلی چیز زیادی نیست و شما و دیگر مسئولان شهر از فرماندار گرفته تا شجاع و حق شناس و دنیا مالی و ارمودلی و ……. میتوانند این حق مسلم را برای مردم انزلی و رضوانشهر و تالش و استارا و ….. به ارمغان بیاورید

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۷:۴۴:

:yes:

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۰۷:

:yes:

سیاوش حمیدی

۵ آبان ۱۳۹۳

جناب امیر حسین
مهندس افقی سال ۸۸ تو دانشگاه انزلی استاد دانشگاه ما بود و خیلی نسبت به ملوان و انزلی با حرارت و منطقی صحبت میکرد
از اونجا با ایشان ارتباط دارم .من هم هر وقت مبحثی چالشی در خصوص منطقه باشه زنگ میزنم از خودشون می پرسم.
همیشه هم جواب صادقانه میدن.شماره قدیم روابط عمومی ۳۲۰۰۰۴۰ با کد انزلی بود الان با شماره جدید می تونین تماس بگیرین از خودشون بپرسین
چون من تخصصی نمی تونم در خصوص اسکله یا بندر کاسپین چیزی بگم.

پاسخ

جوون این شهر

۵ آبان ۱۳۹۳

جناب خسته بند از دوستان صمیمی جناب نوبخت هستند و ایشون از همین رابطه استفاده کردن و مانع استاندار شدن شجاع شدند و این بر همگان مشهود است . اما حالا باید از همین رابطه برای احقاق حق مردم انزلی استفاده کنند.
حاجی اگه بتونی طرح فرودگاه در انزلی رو هر چه سریع تر به ثمر برسونی ( قبل از انتخابات ۹۴) در ضمن مثل پل کابلیت فقط یه حرکت شعاری و تبلیغاتی نباشه قول میدم مردم انزلی و خود من پشتت در بیان. اما اگه فقط به خوای شعار بدی بازم هدفت عوام فریبی باشه و تو این یه سال واسه فرودگاه کاری نکنی یکی از مخالفات خودم خواهم بود
فقط عمل کن . مردم فقط ازت ۸ سال حرف شنیدن . یه تکونی به خودت بده . به حرفی که زدی عمل کن و طرحش رو ارائه بده و اجرایی کن .
اگه به داد این مردم برسی مردم انزلی هم هواتو دارن . ببینیم و تعریف کنیم

پاسخ

جوون این شهر

۵ آبان ۱۳۹۳

ما همین درخواست رو هم از آقای حق شناس داریم . بسته دیگه . ۱۰ ساله فقط دارید تو سر و کله هم میزنید . این باند اومد باند اونو زیر و رو کرد . اون یکی اومد باند اینو نابود کرد
کی میخواین به فکر مردم باشید خدا میدونه .
شما باید برای نابود کردن عوامل صهیونیسم در شهرستان و استان با هم دست به یکی کنید و نابودشون کنید که دیگه اینجوری به خودشون اجازه ندن با یه جو رسانه ای افکار خودشون رو القا کنن.

پاسخ

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۵ آبان ۱۳۹۳

بخدا با این حرف ها نباید آروم بشیم.
ما خیلی قدرتمندیم.
ما اگه پشت هم باشیم خیلی اتفاق ها میوفته که صدتا نجفی مجبور به استعفا میشن.
بیاید یک بارم که شده انزلی رو دوست داشته باشیم.
باید به رهبر انقلاب نامه بنویسیم.با این مصاحبه سرد نشین،به این مصاحبه اکتفا نکنیم.
باید طومار تهیه کنیم.بخدا فردا دیره.!!!

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۰۷:

ما هم نظرمون همینه

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۸:

:yes: :yes: :yes:

جوانان متحد انزلی چی

شاید کسانی نا آگاهانه و یا آگاهانه دنبال این کار باشند اما من در کنار مردم انزلی و جوانان این شهر ایستاده ام و اجازه نخواهیم داد حتی یک تن کالا از بندر خارج شود و یک نفر از ورودی و خروجی منطقه گلشن با کالا عبور کند و اگر این تفکر توسط کسانی دنبال می شود باید بدانند که این کارها فقط باعث ایجاد تفرقه و نفاق بین مردم استان می شود و بازتاب سیاسی، اجتماعی در بر دارد و با خشم مردم انزلی مواجه خواهند شد
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

ای ول
ما همه با هم هستیم
کور شود هر آنکه نتواند دید

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

/اگر قرار به هزینه کردن است یک فرودگاه جدید احداث خواهیم کرد//
امیدوارم تنها یک خطای رسانه ای باشد/تکرار این شیطنت ها از سوی جوانان انزلی بی پاسخ نخواهد ماند/

عالی بود :yes:

پاسخ

سينا

۵ آبان ۱۳۹۳

نماینده محترم خواهشن فقط شعار های انتخاباتی نباشه !!
پل انزلی و کنار گذر و خیلی چیزهای دیگه چند ساله که ازشون خبری نیست ..

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

ولی بازهم باید هوشیار بود
اول یه حرفی رو رسانه ای میکنن تا بازخوردشو ببینن
اگه همه خواب بودن ، حرفشون عملی میشه
اگه دیدن اوضاع خرابه بیخیال میشن
آقای خسته بند گام اول رو خوب برداشت، یعنی حرف رو با حرف جواب داد
اگه بخوان کاری کنن، ایشون به عنوان یه نماینده که انتخاب شده و الان ۱۰۰هزار نفر پشتش هستن باید جلوی همچین کاری رو تو مجلس بگیره
نکنه این حرفا برای آروم کردن ما و منصرف کردن از نوشتن طومار برای رهبری باشه
حاجی ما رو حرفات داریم حساب مبکنیم و پشتت هستیم. یا علی

پاسخ

محمدرضا گل آور

۵ آبان ۱۳۹۳

جناب آقای خسته بند
منتظر اقدامات عملی جنابعالی در برخورد با طراحان این اخبار هستیم
خط قرمز ما منطقه آزاد انزلی است
حاجی رنگ قرمز ما را برای مسولان استان پررنگ کنید
استاندار و مسوولان استان بدانند
دوره راندن مردم انزلی و چسباندن مارک های شایسته خودشان تمام شده است
استاندار باید پاسخگوی این خبر باشند

پاسخ

محمدرضا

۵ آبان ۱۳۹۳

آقای خسته بند ما با شما هستیم فقط بگید کجا بیایم من خودم ۱۰ تا اتوبوس از همین بچه های انزلی رومیارم پشت شما هستیم آبای

پاسخ

امید

۵ آبان ۱۳۹۳

خلاصه آقای استاندار یجور باید نام منطفه آزاد انزلی را بگیرد برای رشتیان!!!
آقای خسته بند، شما باید در مجلس جلوی این تغییر نام شیطنت آمیز را بگیرید
نام انزلی بزرگ است و نباید در حق این نام کوتاهی شود

پاسخ

مرداب انزلی

۵ آبان ۱۳۹۳

جناب مهنس
شما در مجلس شورای اسلامی جلوی این حرکت فریبنده تغییر نام را بگیر. مطمئن باش دشمنانی که در انزلی نمی خواهن تو در این شهر باشی را، ما خودمان تارومار می کنیم

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

دوست دارم بیاید و نظرات این *** بخونید خخخخخخخ Grin :

انزلی کلاب: جوانان متحد عزیز با عرض پوزش لینک مربوط حذف گردید. نیازی به پاسخگویی در سایتهای دیگر نیست حق مشخص است و نا حق نیز هم … با تشکر

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۷:

اوکی. خواستم بچه ها ببینن و بخندن فقط :-D
خودم تنهایی جواب همه شونو میدم ;-)

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۹:

این جاست که باید گفت داغش به دل بعضیها مونده :-D :yes:

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۱۹:

دقیقا سینا جان
تا کجا دارن میسوزن
۳ ۳ ۳ …

فرهاد ک

۵ آبان ۱۳۹۳

خیلی ها در همین شهر و حتی خود کارکنان منطقه آزاد منتظرند تا یه بلایی سرانزلی و حتی منطقه آزاد بیاد تا خسته بند برای همیشه محو بشه از صحنه انتخابات
ولی هم باید خود خسته بند و هم اونا بدونند که برای مردم انزلی فقط انزلی مهمه نه شخص.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۰۶:

هرکی بیاد و هرکی هم بره ما انزلی چی هستیم
پرچم انزلی همیشه بر فرازه :yes:

احسان

۵ آبان ۱۳۹۳

چقدر خوبه که همه مردم یک شهر با هم باشن، امیدوارم تو همه کارا باهم برای شهرمون باشیم.
این حرفها و عکس العمل ها دم خیلی هارو قیچی میکنه. از این کامل تر و محکم تر و قشنگتر نمیشد.
ممنونیم انزلی کلاب.
در ضمن من از این دوست جدیدی که به نام احسان نظر میزارن خواهش میکنم برای خودشون یه نشانه اضافه کنن که…

پاسخ

آرمین

۵ آبان ۱۳۹۳

کسایی که اینجا میگن این مصاحبه بازی سیاسی هست و نماینده خواسته از شرایط به نفع خودش استفاده کند مطمعنا دشمنان اصلی شهر هستند چون اگر انزلی را دوست داشتند پشت مسئولی که یک تنه جلوی استان ایستاده رو خالی نمیکردند . اینجا به اتحاد و همبستگی نیاز داریم .

پاسخ

همایون

۵ آبان ۱۳۹۳

آقای حمیدی *** با عکس گرفتن و چسبیدن به مدیرعامل بخاطر این که توی عکس باشه آوارست که برادر جان

پاسخ

Shahin

۵ آبان ۱۳۹۳

جناب آقای روحانی فر مصاحبه شما در خصوص اجحاف در حق انزلی در منطقه آزاد با اولتیماتوم استانداری برداشته شد، منتظر موضع گیری بدون واهمه شما به عنوان یک انزلی چی در قبال حق خوری صورت گرفته هستیم.

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۰۵:

:yes: :yes: :yes: اگر کسی به صحت حرفی که می زند ایمان داشته باشد از هیچ قدرتی نمی هراسد.خداوند به همه ما بصیرت و قدرت تشخیص حق از باطل و شهامت و جسارت حق طلبی و برائت از باطل را عطا فرماید.یا حسین.

حسین پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۱۶:

کدوم مصاحبه؟چرا حذفش کردید؟

احسان

۵ آبان ۱۳۹۳

شاهین جان روحانی فر هم هرچی باشه انزلیچی هست. خوبه با حمایت و تشویق ایشونم مثل اقای خسته بند تو خط بیاریم.
مطمئنا اگه برخوردهای ما در این سایت عزیز نبود اقای خسته بند هم این موضوع رو اینقد جدی نمیگرفت حالا جا داره از فرماندار هم حمایت کنیم تا با قوت قلب حامی انزلی باشه .

پاسخ

majid

majid

۵ آبان ۱۳۹۳

اینم قلم بچه های ملوانی.ای ار اسی آبای راد
کلوپ هواداران ملوان : – : – http://www.Malavani.ir:

http://malavani.ir/4684-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%B2%D9%84%DB%8C-%D8%8C-%D9%86%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D9%84%D9%85%D9%87-%DA%A9%D9%85%D8%AA%D8%B1-%D9%86%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D9%84%D9%85%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1

جناب آقای محمد علی نجفی ، استاندار محترم گیلان ، مردم انزلی از این رفتارها خسته و نا امید شده اند ، مردم انزلی حق دارند به تحرکات منفی عده ای ورشکسته سیاسی مشکوک باشند ! مردم انزلی حق دارند و شما هم بر آن واقف هستید …

ادامه مطلب را بخوانید…

فلاش بک : مراسم استقبال از آیت الله اکبر هاشم رفسنجانی ریاست وقت جمهوری اسلامی ایران و شعار یکپارچه ( هاشمی ، هاشمی ، بندر و آزادش کن ) شعاری که چند سال بعد در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی نیز تکرار شد ، اینبار با شعار ( آزادی ، آزادی ) و پرده نوشته های بزرگی که از رئیس جمهور وقت درخواست می کرد بندرانزلی را منطقه آزاد تجاری صنعتی اعلام کند .

آن زمان کودکی ۱۲ ساله بودم که برای همان شعار آزادی آزادی به صحنه آمده بود، نا امید از صحبت های طولانی رئیس جمهور که از هر دری سخن می گفت بجز آنچه که ما انتظار داشتیم، از ورزشگاه خارج شدم هنوز چند قدمی از ورزشگاه دور نشده بودم که صدای کف و سوت و هورا همچون یک موج انفجاری به گوش رسید ، سریعا به داخل ورزشگاه برگشتم و متوجه شدم محمد خاتمی رئیس جمهور وقت در خلال صحبت های خود برای اولین بار بندرانزلی را منطقه آزاد تجاری اعلام کرد . لحظه هایی شاد که مردم انزلی در پوست خود نمی گنجیدند ، تشویق و شعارها آنقدر بلند بود که سخنرانی آقای رئیس جمهور حدود ۱۰ دقیقه متوقف شد .

بله اینگونه بود که انزلی با پیگیری مردان و زنان مالا که به سخت کوشی شهره هستند توانست مجوز منطقه آزاد تجاری را دریافت کند . آنوقت ها نه رشت ، نه لنگرود ، نه لاهیجان ، نه لوشان و منجیل … و نه مردم هیچ شهر دیگری نمی دانست دستاورد های منطقه آزاد تجاری بندرانزلی برای اقتصاد مردم گیلان چه خواهد بود ، همانجا بینش سیاسی و اجتماعی مردم انزلی بازهم به رخ کشیده شد .

مراحل اداری این طرح یکی پس از دیگری طی شد و پس از آن مجلس شورای اسلامی و مجلس شورای نگهبان با مصوبه تبدیل انزلی به منطقه آزاد تجاری موافقت کردند و مقرر شد از درآمد های شهری ، بندر ، گمرک و تمامی بنگاه های اقتصادی این شهر و همچنین بودجه ویژه مجلس طرح ساخت منطقه صنعتی تجاری بندرانزلی در جفرود به صورت عملی آغاز شود .

چند سالی طول کشید و بودجه های کلانی از شهرستان بندرانزلی به ساخت منطقه ویژه تجاری شهر انزلی اختصاص داده شد تا منطقه آزاد بندرانزلی شکل گرفت ، لوگو منطقه آزاد انزلی بر روی پیراهن محبوب ترین تیم شمال ایران و پرافتخار ترین تیم شهرستانی وقت ( ملوان بندرانزلی ) حک شد تا این منطقه به صورت رسمی اعلام موجودیت کند. اما وقتی زمان بهره برداری مردم انزلی فرا رسید ، انزلی چی ها جایگاهی در آن نداشتند، حتی ملوانمان را که همچون ناموس می پرستیم مثل یک کودک سر راهی در کوران مسابقات لیگ برتر رها کردند!

بله ، جوانان انزلی چی کمترین نقش را در مدیریت و بهره از این منطقه داشتند ، هر چه که بود ذباله های صنعتی و آلودگی های زیست محیطی این منطقه برای شهر انزلی و سودهای کلان آن برای غریبه ها بود .

از همان زمان بی توجهی نسبت به مردم انزلی که مالکان اصلی این منطقه بودند و با خون دل خوردن های آنها و رفتن هزینه های میلیاردی از جیب آنها این منطقه آزاد شکل گرفته بود آغاز شد .

همه این بی توجهی ها و بی احترامی ها نسبت به مردم شهر انزلی در صورتی اتفاق می افتاد که مردمان این بندر زیبا هرگز همه منافع تجاری حاصل شده از این منطقه را برای خود نمی خواستند که اگر اینچنین بود همچون مردم تبریز اجازه نمی دادند حتی یک غیر انزلی چی در گمرک، شیلات و بندر کار کند، آنها به فکر شکوفایی اقتصاد استان گیلان بودند ، در حالی که اطرافیان چنین دیدگاهی نسبت به ما نداشتند .

پروژه کوچک سازی شهر انزلی مدتهاست کلید خورده است ، آنچه که مسلم است انزلی از دو طرف به دریا و مرداب متصل است و نمی تواند از این دو سو بزرگ شود ، پس انزلی را باید طولی محدود کرد ، این می شود که دروازه ماهی که قرار است نماد شهر انزلی باشد در ابتدای طالب آباد نصب می شود و محدوده تابلو محدوده منطقه آزاد در ابتدای طالب آباد قرار می گیرد!

این پروژه که قرار است دومینو وار اجرا شود امروز در مرحله تابو شکنی از نام این منطقه قرار دارد ، مدتهاست تحرکاتی در فضای سایبر شکل گرفته است که نام منطقه آزاد تجاری صنعتی شهر انزلی عوض شود و متاسفانه در مصاحبه های مسئولین ارشد استانی مطالبی مشاهده می شود که حاکی از وقوع این اتفاق در آینده خواهد بود !

به عنوان یک شهروند انزلی چی یک سوال از مسئولین استانی دارم و سوال من این است : حال که همه منافع این منطقه آزاد تجاری در اختیار غیر انزلی چی ها قرار دارد و حتی شهر انزلی و مردمانش که خود ایجاد کنندگان اصلی این بنگاه بزرگ اقتصادی هستند به حاشیه رانده شده اند، دیگر اشکال کار کجاست ؟ ما که تنها به این نام دلخوش بودیم و منافعی از آن نداشتیم آیا اشکالات اصلی عدم جذب سرمایه گذار با تغییر نام این منطقه به هر اسم کذایی دیگر برطرف خواهد شد ؟

جناب استاندار محترم ، زمانی با چنین بهانه هایی خمام و زیباکنار را از انزلی جدا کردند و حالا شما در مصاحبه خود اعلام می کنید (محمدعلی نجفی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی ترافیک گیلان با اشاره به ایراد قانونی مجلس شورای اسلامی از الحاق فرودگاه سردار جنگل رشت به منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: طبق قانون فرودگاه سردار جنگل جزو محدوده شهرستان رشت محسوب می‌شود و منطقه آزاد انزلی در شهرستان انزلی است.)

مردم انزلی این چنین استنباط می کنند که اینبار نوبت به منطقه آزاد انزلی رسیده است .

جناب استاندار محترم اگر قرار باشد با چنین بهانه هایی منطقه آزاد انزلی را از انزلی چی ها گرفته و یا حتی نام آن را تغییر دهید بهتر نیست با همان هزینه یک فرودگاه جدید در انزلی ایجاد شود ؟

جناب آقای محمد علی نجفی ، استاندار محترم گیلان ، مردم انزلی از این رفتارها خسته و نامید شده اند ، مردم انزلی حق دارند به تحرکات منفی عده ای ورشکسته سیاسی مشکوک باشند ! مردم انزلی حق دارند و شما هم بر آن واقف هستید .

مگر مردم انزلی درخواست کرده اند که دیگر بخش های استان گیلان را به این منطقه اضافه کنید که حالا عده ای در پی تغییر نام منطقه آزاد تجاری بندرانزلی هستند ؟ مگر این خواسته مردم انزلی بوده که فرودگاه سردار جنگل رشت را به این منطقه آزاد تجاری الصاق کنید ؟

این تحرکات ما را به این فکر فرو می برد که قرار است منطقه آزاد تجاری صنعتی شهر انزلی را غصب کنند . بگذارید مردم انزلی باور نکنند که قرار است چنین اتفاقی در آینده نزدیک رخ دهد .

این تخم بی اعتمادی زمانی که خمام ، جفرود بالا و زیباکنار از انزلی جدا شد در ذهن مردم انزلی به وجود آمد ، این بی اعتمادی زمانی در فکر و ذهن مردم انزلی پرورش داده شد که نماد شهر انزلی (دروازه ماهی ) در جایگاهی نامتعارف نصب گردید ، این بی اعتمادی ها زمانی ملکه ذهن هر جوان انزلی چی شد که محدوده منطقه آزاد انزلی در طالب آباد و جفرود خلاصه شد و گستردگی های آن به جای غرب شهرستان انزلی به سمت شرق استان گیلان شکل گرفت، این بی اعتمادی ها زمانی جوانه زد و قد کشید که راه آهن قزوین رشت انزلی آستار به راه آهن قزوین رشت صومعه سرا آستارا تبدیل و انزلی به حاشیه رفت!

استاندار محترم ، جناب آقای نجفی ، استاندار دولت تدبیر و امید ، از شما خواهش می کنیم که ما را نا امید نکنید و نگذارید اینچنین حق مردم مظلوم انزلی پایمال شود و اطمینان داشته باشید که مردم انزلی از طریق نماینده، شهردار و فرماندار خود بر این حقوق به حقه خود پافشاری خواهند نمود و ذره ای کوتاه نخواهند آمد .

و در پایان خطاب به مردمان عزیز رشت ، لاهیجان ، لنگرود ، لوشان و منجیل عرض می کنیم :

مردمان عزیز لاهیجان و منجیل رودبار و رشت تصور کنید بخش عمده ای از شهرتان دیگر پسوند منجیل ، لوشان ، لاهیجان و رشت را یدک نخواهد کشید .

خیلی دردناک خواهد بود ، این را درک میکنیم چون خود درد کشیده ایم .

پس همانطور که انزلی چی ها در طول تاریخ به خاک شهرستان های دیگر چشم نداشته اند، شما نیز مخالف چنین تحرکاتی که عده ای با نام منافع شما مردم در حال انجام دادن آن هستند باشید.

مطمئن باشید که اگر چنین اتفاق شومی در انزلی رخ دهد ، بدعت جدیدی خواهد بود که در آینده هیچ شهرستانی از آن در امان نخواهد بود .

برای انزلی چی ها نام منطقه آزاد همچون نام زیبای خلیج فارس تغییر ناپذیر خواهد بود ، پس اگر روزی خلیج فارس نام جعلی خلیج عربی بر خود گرفت نام منطقه آزاد تجاری صنعتی شهرستان بندرانزلی نیز تغییر خواهد کرد .

مردم انزلی برای منافع به حق خود با هیچ فرد و گروهی معامله نخواهند کرد.

منطقه آزاد تجاری بندرانزلی ، نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر.

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۴:

:yes: :yes: :yes:

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۱۷:

:yes: :yes: :yes:
امیدوارم اهالی دهاتهای اطراف در مورد داشته های خود نظر بدهند نه در مورد داشته های ما
*** باشه ، اونا هم بیان واسه منطقه ما اسم انتخاب کنم ;-)

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۴۳:

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

۵ آبان ۱۳۹۳

اگر منطقه آزاداز انزلی جدا کنند …قسم می خورم ا خود بخود اتزلی وماسوله وفومن ورضوانشهر وهشتپر از استان گیلان جدا خواهد شد زیرا این انقدر مشکلات این شهر ها وشهرک ها زیاد خواهد شد که امیدی به مر کز استان خود یعنی رشت نخواهند داشت وخود به خود به سمت استان جدید خواهند رفت .اگر اندکی به جمعیت این مناطق خوب توجه کرده باشید .به واقعیت ها پی خواهید برد ودیگر اینک .
لاهیجان و رامسر هم در تلاش هستند تا شهرهای خود را انقدر توسعه دهند تا امتیاز مرکز استانی را کسب نمایند. زیرا حدود ایت الی ۳۰ سال است که لاهیجان در تلاش می باشد.
/. آن موقع عمه می مونه با حوض اش.

پاسخ

احسان

۵ آبان ۱۳۹۳

افرین به بچه های خوب انزلی، مقاله بسیار زیبایی بود. یاد خاطرات به خیر منم تو ورزشگاه بودم هر دو بار هم زمان هاشمی هم زمان خاتمی ، یادش به خیر ! یاد اوری خوبی بود.

پاسخ

آرمین

۵ آبان ۱۳۹۳

تکرار این شیطنت ها از طرف جوانان انزلی بی پاسخ نخواهد ماند.
خیلی دیق گفته اصلا با این شیطنتها کنار نمی یایم.
البته صهیونیصت ها ترسو تر از این حرفا هستن همین تشر براشون کافیه.

پاسخ

sari

۵ آبان ۱۳۹۳

جمع کردن .
زباله ها کار رفتگران وزحمتکشان پاک جامعه مان می باشد که بدرستی کا رشان را انجام داده.
.وجمع کردن — اشغالها را باید انسانهای سالم وپاک وشیر پاک خورده.انجام دهند. که عمری است نیمه کاره مانده.

پاسخ

جلال مرادی

۵ آبان ۱۳۹۳

نخستین پرواز ایران در انزلی انجام شد
اختصاصی/ انزلی چی: نخستین پرواز در ایران از بندرانزلی به تهران انجام شد و نخستین خطوط هوایی نیز در انزلی به وجود آمد

خانه / نوستالژی / تاریخی / نخستین پرواز ایران در انزلی انجام شد
نخستین پرواز ایران در انزلی انجام شد

ارسال شده توسط:کاوه چلمبری درتاریخی, ویژه ۰۸ می ۲۰۱۴ یک نظر ۲۹۴ بازدید

اختصاصی/ انزلی چی: نخستین پرواز در ایران از بندرانزلی به تهران انجام شد و نخستین خطوط هوایی نیز در انزلی به وجود آمد.

به گزارش انزلی چی، با توجه به اطلاعاتی که از روزنامه‌های سال های ابتدایی سده اخیر باقی مانده است، سفر اولین ایرانیانی که در آسمان این کشور پرواز کردند مربوط به سال ۱۳۰۱ است. روزنامه ایران در روز ۲۶ فروردین ماه ۱۳۰۱ می‌نویسد:«آئروپلانی که ۱۵ فروردین از بندرانزلی به تهران آمده، عصر دیروز و پریروز در آسمان تهران پرواز کرد و پس از تماشای مردم فرود آمد. استقبال عمومی مردم از این پرنده آهنین قابل توجه بود. تعدادی نیز داوطلب پرواز با این هواپیما به عنوان مسافر بودند.«

در اواخر سال ۱۳۰۳ شمسی یک شرکت آلمانی به نام یونکرس نخستین خطوط هوانوردی ایران را دایر کرد و چند هواپیما برای حمل و نقل مسافر در خطوط انزلی، تهران، مشهد، شیراز و بوشهر به کار انداخت که وظیفه‌ اصلی این هواپیماها حمل محموله‌های پستی و مسافر بود.

تصویر بالا مربوط به انجام اولین پرواز در خطوط هوانوردی ایران از بندرانزلی به تهران می باشد که در روزنامه ایران به تاریخ چهاردهم اسفند ماه ۱۳۰۳ به چاپ رسیده است.
http://anzalichi.ir/?p=25957

پاسخ

آبای بندر پاسخ در تاريخ آبان ۷ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۳۵:

:yes:

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۷ام, ۱۳۹۳ ۰۷:۴۷:

:yes:

جلال مرادی

۵ آبان ۱۳۹۳

باید اعتراض کنیم
با صدای بلند اعتراض کنیم

پاسخ

majid

MAJID

۵ آبان ۱۳۹۳

انزلی
فدایی داری تا مارو داری خیالت راحت و اسوده بخاب

پاسخ

جلال مرادی

۵ آبان ۱۳۹۳

همه انزلیچیها اختلاف را کنار بگذارید و دوش به دوش هم در مقابل ستم و ظلمی که به انزلی شده بایستید
آقای استاندار خیلی وقت بود که این انزلیچیها اینطوری متحد نشده بودند

پاسخ

جلال مرادی

۵ آبان ۱۳۹۳

خانه / اخبار / استان کاسپین
استان کاسپین

ارسال شده توسط:esmail-rad دراخبار ۰۴ سپتامبر ۲۰۱۲ ۰ ۶۹ بازدید

یکی از نکته هایی که همیشه بین متفکرین انزلی در جریان بوده تبدیل این شهر و شهرهای اطراف آن (به جز رشت ) به استانی مجزا میباشد.از آنجا که این بندر دارای قدمتی بالاست همانند بندر بوشهر در جنوب ایران به بندر واستانی مجزا بنام “کاسپین” با مرکزیت انزلی در آید.خوشبختانه چندین سال است که آقای عزیز طویلی مورخ نامی انزلی چی در حال پیگیری این مسئله هستند و تا
کنون نامه های زیادی به فرماندار و نماینده مجلس برای طرح آن در مجلس نوشته اند.چنانچه انزلی بصورت استانی بانام کاسپین در آید می تواند شهرهایی نظیر : آستارا – هشتپر و طوالش – شفارود – مناطق فصلی انزلی و تالاب بین المللی آن – مناطق روستایی گلشن شامل تاسیسات گمرکی آن – تاسیسات ستاره شمال -نواحی ساحلی جنوبی از جمله نواحی خشکبیجار و خمام – آستانه اشرفیه – حسن کیاده – قسمت ساحلی لاهیجان و نواحی لنگرود تا تنکابن … جزو آن باشند به عرض ۵۰ تا ۱۰۰ کیلومتر دریایی.

چناچه انزلی تبدیل به استان ” کاسپین ” گردد می توان در آستارا ، هشتپر ، شفارود و کپورچال و سایر نقاط ساحلی غرب انزلی بنادری بوجود آورد به اندازه بزرگی و کاربری گمرک انزلی . (البته آستارا تا حدودی چنین وضعیتی دارد ).

به هر حال از فرماندار و نماینده محترم انتظار میرود در راه این خواسته توجه بیشتری نشان دهند.

برگرفته از دستنوشته عزیز طویلی
http://anzalichi.ir/?p=2971

پاسخ

جلال مرادی

۵ آبان ۱۳۹۳

http://s3.picofile.com/file/7487944943/251516_355602197847946_1536303046_n.jpg
استان کاسپین

پاسخ

اهورا پاسخ در تاريخ آبان ۷ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۰۱:

:yes: :yes: :laugh:

جلال مرادی

۵ آبان ۱۳۹۳

همه انزلیچها باید از طریق این سایت، به دفتر رییس جمهور شکایت میکنیم
http://www.saamad.ir/Portal/home/?17439/%D8%B4%DA%A9%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D8%AA

پاسخ

همایون

۵ آبان ۱۳۹۳

مهندس ما هم هستیم در کنارت

پاسخ

۵ آبان ۱۳۹۳

خدا یا کسانی را که آرامش جامعه را برهم می زنند… ودو دسته گی در جامعه بوجود می آورد .همانند داعشی ها و خودپرستی را در جامعه رواج می دهند و زمانی که به پست ومقامی می رسند .وفقط به فکر خویش هستند وسعی می نمایند .از فرصت های حاصله به نفع خویش استفاده نمایند .نابودشان گردان

پاسخ

فرزاد ش

۵ آبان ۱۳۹۳

سلام تای کی می خوان با انزلی دشمنی کنن به این مدیر *** منطقه ازاد بگین بره ***

پاسخ

فرزاد ش

۵ آبان ۱۳۹۳

اگر مدیر این نذاره خودش دنبال پول بهتره سایت جمع کنه

پاسخ

فرزاد ش

۵ آبان ۱۳۹۳

درود ایران——- درود انزلی ———–درود خامنه ای ———–درود خسته بند

پاسخ

فرزاد ش

۵ آبان ۱۳۹۳

***
===
انزلی کلاب: فرزاد عزیز لطفا در نگارش کامنتها رعایت قوانین سایت را بفرمائید.

پاسخ

majid

MAJID

۵ آبان ۱۳۹۳

منتظر نطق جنابعالی در مجلس در این زمینه هستیم.باید توی مجلس فریاد دادخواهی مردم انزلی رو سر بدید

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

اینم فرودگاهه اینا دارن
میخواستیم با یکی از بچه ها که اهل آستارا هستش بیایم مرخصی شهر خودمون، از هفته پیش پرواز امروز صبح رشت پرشده، پرواز فردا عصر پر شده، یکشنبه صبح هم پر شده!!
بنا براین برای فردا بلیط تهران و گرفتیم و بقیشم زمینی…
جان انزلی
کاش بشه یه فرودگاه بزنن برامون
این همه جوونای انزلی و آبکنار و اطراف تو بندر مشغولن و تو ایام شلوغ گرفتاریم

پاسخ

احسان

۵ آبان ۱۳۹۳

این تلاش و پایمردی پسران و دختران انزلی ستایش بر انگیز است. من دیشب اقای خسته بند رو تو مسجد جامع دیدم ازش تشکر کردم، جالبه که اون میگفت من باید از شما تشکر کنم حالا حس میکنم تنهایی نماینده انزلی نیستم با وجود پشتیبانی شما ذوق و شوق و انژی جدیدی پیدا کردم.
جانم انزلی جانم بچه های پاک انزلی کلاب. همیشه باهم باشیم برای انزلی برای ایران.

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ آبان ۸ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۵۵:

:yes: :yes: :yes: خداوندا چنان مقرر فرما تا انتقادها و حرفهای ما که بدور از هرگونه عرض ورزی و شائبه ای بیان میشود مورد توجه و تامل مسئولان قرار گیرد.باشد که به فضل خدا گامی مثبت برای مردم شهر و استان ما برداشته شود.

انزلیچی پاسخ در تاريخ آبان ۸ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۰۶:

کاش بهشون می گفتید ،حالا نوبت ایشون هست که برای پیشرفت شهر و مردم شهرشون آستین بالا بزنن و جوون ها رو از این وضعیت بیکاری در بیارن.

مهبد

۵ آبان ۱۳۹۳

اولا این که انزلی یه فرودگاه داشته باشه خیلی هم خوبه… استان به دو تا فرودگاه نیاز داره…در مورد اسم منطقه اخه مرد مومن شما که این حرف رو می زنی کمی از فانون سر رشته داری؟ در صورت تعویض نام منطقه ازاد باید تمام ماشینای فروخته شده فراخان بشه و تعویض پلاک و تعویض سند بشن… یعنی بالغ بر ۵۵۰۰ ماشین… کجا استاندار گفت می خوایم نام منطقه رو عوض کنیم…وصل شدن بندر کیاشهر چه ضرری برای مردم انزلی داره که شما سعی در خطرناک جلوه دادنش داری چه عیبی داره مردم نواحی دیگه استان از منطقه ازاد استفاده کنن. ثانیا منطقه آزاد زیر نظر معاون اول رئیس جمهور هستش و آقای خسته بند نمی تونه مانع ورود یا خروج کالا بشه اینا همش ترفند تبلیغاتیه برا سال بعد…

پاسخ

احسان

۵ آبان ۱۳۹۳

مهبد جان عزیز اگر از بچه های رشت هستی سلام مارو به هم استانی هامون بریون بگو خوبه ادم از نون بازوش بخوره نه از زحمت کشیده ی دیگران، ما عاشق همزیستی مسالمت امیز با همه هم استانیهای عزیز هستیم ، صد البته برای ما باعث افتخاره که همه مردم گرفته از برکات منطقه ازاد انزلی بهره ببرن. این از این.
حالا در مورد تونستن یا نتونستن بهتون عرض کنم که اگه ایشون بخواد و اراده کنه کافیه نداش به جوونای انزلی برسه اونوقت بخاطر انزلی بندر که سهله فرودگاه رشتم میبندیم عزیزم.
با تشکر سرباز انزلی احسان

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ آبان ۸ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۲۷:

:yes:

مهبد پاسخ در تاريخ آبان ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۵:

احسان جان البته بنده از بچه های لشت نشاء هستم و به آنچه هستم هم افتخار می کنم… ۸-) ثانیا بچه رشت بودن هم بسیار خوبه… :blush: شما قسمت اول حرف من رو نخوندید که چی نوشته بودم… گفتم وقتی امکان عوض شدن اسم وجود نداره پس این هیاهو برای چی هست!!! منطقه ازد انزلی متعلق به همه استان هست همونطور که هزار و یک چیز دیگه که تو استان هست همه ازش استفاده می کنیم اون منطقه هم باید اینطور باشه…
در مورد تونستن یا نتونستن هم بگم حرف من از قانون بود… در جواب حرفای شما هم که سکوت می کنم :-D
در آخر بگم که منت گذاشتن سر دیگران درست نیست و در پایین لینکی می ذارم که ببینی چطور منطقه بیله سوار اردبیل رو می خوان به منطقه ازاد ارس اذربیاجان شرقی اضافه کنن. ایا اون ها هم اینطور سر هم زبان های خود منت می ذارن؟
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930809000618

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۳:

انشاا… یه روز شما هم رشتی حساب بشین دوست عزیز بحث اینه که مگه تا الان منطقه ازاد منحصر به انزلی بوده ؟ تعداد رشتی ها و لاهیجانی ها تو منطقه مگه کمه ؟ کمی کلاهتون رو قاضی کنین بعد حرف بزنین. مگه منطقه ازاد ماکو بین دو شهرستان نیست پس چرا اسمش ماکو مونده. وقتی حق شهر انزلی که تا الان منطقه فقط بهش اسیب زده بین شهرستانهای دیگر شیر میشه انتظار نداریم سختی هایی که مردم انزلی به خاطر رشد منطقه کشیدن و میکشن با گربه صفتی برخی عزیزان هم استانی! مواجه بشه.

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۱:

:yes:

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۷:

aghaye lashte neshaii ma az ostan che soodi bordim???
joz inke enghadr arse ro bar anzali chiha tang kardin ta ma alan too jonoob kar konim???
ma nakhahim ba shoma ham ostan bashim kio bayad bebinim???
gilani ke faghat mal rasht o hoomashe

آراد

۵ آبان ۱۳۹۳

جناب خسته بند ، مردم آلت دست شما نیستند که از عرقشون به انزلى هر وقت خواستى استفاده کنى، و هر وقت نخواستى …، یادت باشه تاریخ مصرف شما که هم به میخ مى زنى و هم به نعل تموم شده، مردم هوشیارند و امثال بازیهاى انتخاباتى تون مثل همین رفتن بهشتى ها از ملوان و نمایش خنده دار بقاى ملوان با جناب دنیا مالى رو درک مى کنن ، اقاى خسته بند امروز کودک ٨ ساله کتاب مى خونه و تو نت با یک انگشت دنیارو زیرو رو مى کنه و به همه اطلاعات دسترسى داره… یادت باشه مهندس افکار عمومى حافظه ضعیفى دارند اما خیلیا هم حافظه قوى دارند و اونا که یادشون رفته رو آگاه مى کنن و مسایل رو یاد آورى مى کنن، امسال با کوهى از تحصیل کرده ها در انتخابات روبرو خواهى بود، … بسیارى از جوانان تحصیلکرده که حتى از نظر ایده و تفکر شما و تیمتون یکصدمشونم نیستید ذره ذره در مقابل …خودپسندى شما ها آب میشن مهمه، باید عرق جوان انزلیچى این باشه که نزاره به شعورش توهین بشه، نسل جدید دیگه نه شما و نه شجاع ها رو نمى خواد همونجور که اگه بهمن خان بشه مربى ملوان همه سرخوره مى شن ، هر چیز جاى خودش معنى پیدا میکنه و وصله ناجور مثل عضو پیوندیه که با بدن سازگار نباشه پس زده خواهد شد، بارى اینچنین است برادر

پاسخ

حامد

۵ آبان ۱۳۹۳

انشالاه اگه این دوره هم اقای خسته بند رای بیارن هم قول پل کابلی رو عملی میکنن و هم فرودگاه. شخصا قول دادن. :laugh: :laugh: :laugh:

پاسخ