به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، روز دوشنبه جلسه مدیران مدارس آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی با حضور فرماندار و معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان درخصوص مشارکت حداکثری مردم در انتخابات برگزار شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش انزلی در این جلسه اظهار داشت : برای تقدیر از مقام والای معلم برنامه های گسترده ای در سطح شهرستان با همکاری فرمانداری ، نماینده شهرستان، شهرداری ، بخشداری و سایر ادارات بندرانزلی برگزار می شود.
سید حسین دریابکی با اشاره به همایش رای اولی ها خاطر نشان کرد: شرکت گسترده مردم در انتخابات نشان دهنده قدرت نظام جهوری اسلامی است و هدف از برگزاری چنین همایش هایی تنها مشارکت حداکثری دانش آموزان در صحنه انتخابات می باشد.

وی در پایان تاکید کرد: وظیفه ما این است که به هر شکلی از منافع نظام دفاع کنیم ما به عنوان معلم در سنگر فرهنگی نیز تمام تلاش خود را برای سربلندی نظام جمهوری اسلامی به کار خواهیم بست.

فرماندار بندرانزلی نیز در ابتدای این جلسه ضمن تبریک روز معلم به تمام زحمتکشان عرصه تعیلم و تربیت، اظهار کرد:  آرمان همه جوامع دستیابی به پیشرفت و تامین رفاه برای شهروندان هست و اگر بناست راه ترقی و توسعه را طی کنیم باید بر روی افراد توسعه زا سرمایه گذاری نماییم که این وظیفه بسیار سنگین بر عهده فرهنگیان عزیز قرار گرفته است.
میرشمس مومنی زاده با بیان اینکه  با توجه به نقش مهمی که فرهنگیان ایفا میکنند ،هزینه در آموزش و پرورش مصرف نیست، افزود:هدف محور توسعه انسانی است که در آموزش و پرورش توسعه پیدا می کند، اگر بخواهیم از ظرفیت های شهرستان، استان و کشور در زمینه های مختلف به بهترین شکل استفاده نماییم نیازمند افرادی هستیم که در آموزش و پرورش رشد می یابند.

وی تاثیر گذار ترین نهاد در امور فرهنگ را  آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: اگر قصد داریم کار فرهنگی انجام دهیم ریشه های آن در آموزش و پرورش انجام می گیرد، تمرین عدالت جویی،عدالت خواهی و عدالت گستری را نیز باید در آموزش و پرورش جست و جو کنیم.

نماینده عالی دولت در بندرانزلی با اشاره به انتخابات پیش رو تاکید کرد: حضور مردم و انتخاب صحیح آنها درانتخابات برای آینده کشور بسیار مهم است و این موارد را باید در آموزش و پرورش به دانش آموزان یاد دهند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

دکتر هوشیارفرد

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

جناب آقای فرماندار
علت شکست عمده برنامه‌های تحول آموزش و پرورش آن است که مدیریت عالی نسبت به آنها رفتاری حمایت گرانه نداشته و یا اینکه تعهد کمتری در خود احساس کرد و یا به علت درگیری با سایر وظایف از آن روی بر گرداند. آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی نیازمند تحول است تا به میزان بالایی با شرایط در حال تغییر در جامعه سازگاری یابد، حالت رقابتی خود را بهبود بخشد و آینده بهتری را رقم بزند.
عزیزان وقوع تغییر گریز ناپذیراست. هرگاه جوامع انسانی ناگزیر از سازگار شدن با شرایط در حال تغییر باشند، رنج و سختی همواره وجود دارد، اما شمار بسیاری از وقایع میتواند قابل اجتناب بوده تا با شکست مواجه نشود. این مسائل و غفلتها نوعاً راحت طلبی بیش از اندازه و عادت کردن به وضع موجود ، ناکامی در ایجاد ائتلافهای قدرتمند ،دست کم گرفتن قدرت چشم انداز و بدبینی، عدم انتقال کافی چشم انداز به کارکنان، اعلام زود هنگام موفقیت و پیروزی در ایجاد تحول و بالاخره غفلت از تثبیت تحولات در فرهنگ سازمانی در آموزش و پرورش انزلی بوده است.. موفق باشید

پاسخ