DSC_0089

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان اعلام کرد: یک شرکت خصوصی در یک فرصت ۶ ماهه تا پایان مهر ماه شناور برای ترمینال مسافری بندر انزلی خریداری خواهد کرد.

 

به گزارش انزلی کلاب؛ فرهاد منتصرکوهساری در گفت‌وگو با خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد:در مذاکره با یک شرکت خصوصی، مقرر شد این شرکت در یک بازه زمانی ۶ ماهه شناور مسافری برای فعالیت در ترمینال مسافری بندر انزلی خریداری کند.

 

وی با بیان اینکه به آب‌اندازی یک شناور مسافری به منظور آغاز به کار ترمینال مسافری بندر انزلی است، افزود: این شرکت خصوصی از ابتدای فروردین ماه تا ابتدای مهر ماه سال جاری برای خرید شناور مسافری فرصت خواسته است.

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خاطر نشان کرد: این شرکت تعدادی شناور برای خرید در نظر گرفته بود اما باید با استانداردهای دیای خزر مطابقت می داد بنابر این اقدام به خرید نکرد. شناوری برای این ترمینال مناسب است که شرایط امواج و محدودیت دریاچه را در آن لحاظ کرده باشند.

 

وی در پاسخ به اینکه آیا تنها با خرید یک شناور و آب‌اندازی آن ترمینال مسافری بندر انزلی رونق می‌گیرد؟ اظهار کرد: با توجه به این‌که تاکنون ترمینال مسافری دریایی در شمال کشور نداشته‌ایم در ابتدا نیازمند بازاریابی برای این نوع از حمل و نقل هستیم.

 

در حال حاضر خط حمل و نقل مسافر در دریای خزر از ایران به نقاط داخلی و بین‌المللی وجود ندارد.

 

ترمینال مسافری بندرانزلی به منظور برقراری خطوط حمل و نقل مسافر از سواحل دریای خزر به دیگر بنادر شمالی کشور و نیز بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر ساخته شده اما تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته است.

 

برای راه اندازی خط مسافری پایانه بندر انزلی، بخش خصوصی باید شناورهای مورد نیاز را خریداری کرده و در آب‌های خزر به بهره‌برداری برساند اما تاکنون با وجود تسهیلات بدون سود که سازمان بنادر برای خرید شناور در اختیار شرکت‌های خصوصی قرار می‌دهد، هیچ شرکت بخش خصوصی به خرید شناور مسافری اقدام نکرده است.

 

ترمینال مسافری بندر انزلی نزدیک به ۱۱ ماه است که به صورت کامل آماده بهره‌برداری است.

 

در این ترمینال انواع گیت‌ها برای جابه‌جایی مسافر و کالای آن‌ها و نیز خدمات مورد نیاز دیگر آماده شده است.

 

در مجموع هفت میلیارد تومان برای زیرساخت، روساخت و تجهیزات ترمینال مسافری بندر انزلی هزینه شده اما ترمینال به دلیل نبود شناور بدون استفاده مانده است.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

خوش خبر باشید

امیدوارم موانع زودتر برطرف شود.

پاسخ