IMG_8992

به گزارش انزلی کلاب از جلسه شورای شهر بندر انزلی با حضور جناب آقای امیری رئیس اداره آب و فاضلاب این شهرستان برگزار گردید، از این رو با حضور در این جلسه  گزارشی را از موضوعات مورد بحث تهیه کرده ایم که در ادامه تقدیم حضورتان خواهیم کرد.

در ابتدای این جلسه آقای امیری طرحی را با عنوان افزایش ۲۵%  قیمت انشعابات جدید عنوان کردند و نامه ای را که در این مورد از وزارتخانه مربوطه دریافت کرده بودند برای حاضرین خواندند. خلاصه این طرح به این گونه بود که این درصد افزایشی به حساب خزانه واریز نمی شود و این مبلغ برای همین شهرستان هزینه خواهد شد.

IMG_8993

در ابتدا آقای زنجانخواه  با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه  با گرفتن پول بیشتر از مردم مخالفت کردند و گفتند باید راه دیگری برای تامین بودجه های آبفا  پیدا کرد.

حجت الاسلام سید ابراهیم مرتضوی با کلیات طرح موافقت نمودند و خواستار این شدند تا این طرح با مطالعه بیشتر در جلسات دیگر مورد بررسی  قرار گیرد.

خانم مه سیما نصیری این طرح را به صلاح شهروندان ندانستند و در آمد حاصله از آن را نیز کم ارزش برای کارهای عمرانی دانستند.

در ادامه آقای رمضان روان رمضانی با انتقاد از آب شهر انزلی که قابل شرب نیست مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند و خواستار توجه بیشتر مسئولین آبفا به مسائل مربوط به آنها شدند، ایشان همچنین انتقاداتی را نسبت به فشار آب و همچنین وضعیت فاضلاب داشتند.

آقای علی سفید روح نیز تمایلی به اجرای این طرح از خود نشان ندادند و آقای شهرام نواری هم این طرح را نیازمند مطالعه بیشتر می دانست و گفت توجیهی برای افزایش قیمت نداریم، از این رو ریاست شورای شهر انزلی آقای محمدرضا بدیعی فر با یک جمع بندی مخالفت اکثریت اعضا را اعلام نمودند، اما اظهار داشتند در آینده نیز این طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

همچنین رئیس شورای شهر قطع همکاری بانک جهانی را به دلیل تحریمهای اخیر یاد آور شدند.

با توجه به انتقاداتی که از آقای امیری به عنوان مسئول آب و فاضلاب شهرستان شد، ایشان در پایان از اعضای شورای شهر تقاضا کردند تا نیمه پر لیوان را هم ببینند و فعالیتهای مثبت اداره آبفا در نظر بگیرند.

با تشکر از آقای میلاد سلطانی آزاد

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *