82197609-70954852[1]

اولین نشست گفتمان انقلاب اسلامی در بقاع متبرکه با موضوع مدافعان حرم در بقعه بی بی حوریه انزلی برگزار شد.
امام جمعه انزلی شامگاه یکشنبه در این مراسم اظهار کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از افراد از رفتن به خدمت سربازی امتناع می کردند اما علاوه بر دوران دفاع مقدس، امروز دلیرمردان میهن اسلامی به صورت داوطلبانه در خارج از مرزهای کشور برای دفاع از حریم اهل بیت به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام می شوند.
حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالجواد شمس الدین دلیل حضور داوطلبانه مدافعان حرم را قداست سرزمین اسلامی دانست و افزود: حضور در میدان نبرد با ظالمان و تکفیری ها ، یک وظیفه و تکلیف الهی و به دلیل اعتقادات و باورهای معنوی این عزیزان و به دور از هرگونه انگیزه مادی است.
وی تصریح کرد: اگر انسان های مومن و مسلمان در سراسر دنیا تکلیف خود را شناخته و به آن عمل کنند، دشمنان هرگز بر آنها مسلط نمی شوند.
امام جمعه انزلی با تاکید براهمیت مساجد در جامعه اسلامی و لزوم توجه بیش از پیش به آن یادآور شد: شهدای مدافع حرم برخاسته از بچه های مسجد بوده و حتی شهید جعفری نیا نیز از اعضای هیات امناء مسجد بی بی حوریه بود.
به گزارش خبرنگار ایرنا نشست های گفتمان انقلاب با موضوعات اجتماعی و مذهبی از قبیل مدافعان حرم، عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر و … به صورت ماهانه در بقاع متبرکه سطح شهرستان انزلی برگزار می شود./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *