IMG_0121

در این جلسه که با هدف برنامه ریزی هدفمند در سرمایه گذاری و جذب سرمایه در مدیریت شهری انزلی برگزار شد، اعضاء هیات عالی سرمایه گذاری با ابلاغ شهردار انزلی معرفی شدند.

در ابتدای جلسه رضا پورشعبان شهردار انزلی ضمن تشکر از حضور اعضاء جلسه، اظهار امیدواری کرد تشکیل هیات عالی سرمایه گذاری گام موثری در ایجاد تحول و حرکت در مسیر تحقق شهر ایده آل باشد.

شهردار با بیان این مطلب که فکر میکنم امروز یک روز خوب و مهم برای مدیریت شهری و شهروندان بندرانزلی است، افزود: پس از ماه ها تلاش و پیگیری مدبرانه همکاران شهرداری و سعه صدر وهمکاری موثر شورای شهر بندرانزلی در تصویب شیوه نامه مشارکت، هیات عالی سرمایه گذاری شهرداری بندرانزلی تشکیل شد تا گام های موثرتری در توسعه پایدار شهری برداشته شود.

وی تاکید کرد: انزلی از پتانسیل و امتیازات قابل توجهی جهت جذب سرمایه گذاری و اجرای طرح های گردشگری برخوردار است.

پورشعبان با اشاره به پیگیریهای شهرداری جهت ساماندهی طرح های سرمایه گذاری و تغییر کاربری فرصت های سرمایه گذاری شهرداری، از موافقت استانداری محترم گیلان در راستای تغییرکاربری مناطق گردشگری انزلی خبر داد و ضمن تشکر از همکاری و حمایت استانداری ومدیران ارشد استان و شهرستان، حمایت های استانداری را ضامن موفقیت هیات عالی سرمایه گذاری در راستای ایجاد تحول شهری دانست و از حمایت ها، پیگیریها ودستور ویژه استاندار در تشکیل جلسه بررسی های روند سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار در بندرانزلی تشکر وقدر دانی کرد.

در ادامه‌ی جلسه؛ داریوش رحمتی معاون اداری و مالی شهرداری رشت و مدیراسبق سرمایه گذاری کلان شهر رشت، ضمن اظهار خورسندی از برگزاری این جلسات با بیان این مطلب که دفتر سرمایه گذاری باید شرایط و موقعیت ممتازی را جهت جذب سرمایه فراهم آورد تاکید کرد: این هیات باید بگونه ای عمل نماید که حس بی اعتمادی و بدبینی به صفر برسد.

وی با تمجید از روند اجرای پروژه های شهرداری انزلی گقت: با شتابی که انجام پروژه های عمرانی شهر انزلی به خود گرفته!!! این شهر در پیشرفت و تحول، گوی سبقت را از سایر شهرهای استان می رباید و قطعا در آینده ای نزدیک از بسیاری از شهردای های استان پیشی خواهد گرفت.

در ادامه آقای فخاری راد عضو حقوقی هیات عالی سرمایه گذاری و دادستان سابق بندرانزلی اظهار داشت: خوشحالم که این مجموعه در شهرداری انزلی شکل گرفته، این شهر نیازمند یک حرکت جمعی در جهت سرمایه گذاری و افزایش درآمد شهروندان و ایجاد بستر مناسب ایجاد کار واشتغال است.

وی اظهار امیدواری کرد هر چه سریعتر شاهد تحول اساسی در شهر انزلی باشیم.

آقای دکتر اسکندری رییس دانشگاه پیام نور بندرانزلی نیز نقش محوری و اهمیت موقعیت ممتاز گردشگری انزلی را اصل اساسی تحول شهری دانست و بر اولویت بخشیدن به ایجاد بستر مناسب برای درآمد های پایدار وسرمایه گذاری نقدی و غیر نقدی تاکید نمود.

محمد رضا بدیعی فر رئیس شورای اسلامی شهرانزلی ضمن تشکر از حضور و همکاری اعضاء هیات عالی سرمایه گذاری خاطر نشان کرد: شورای اسلامی شهر انزلی با نظر مساعد و نگاهی روشن و با تفکر فراهم آوردن شرایط ایده آل جذب سرمایه گذاری، در اسرع وقت نسبت به موافقت و تصویب شیوه نامه سرمایه گذاری وزارت کشور اقدام نموده و با اشاره به کاستیهای موجود شهر توریستی انزلی، از وضعیت کنونی بافت فرسوده مرکز شهر که در حریم میراث فرهنگی قرار دارد گفت: نباید توسعه و آبادانی شهر را فدای ضوابط میراث فرهنگی کنیم.

وی خواهان همکاری سازمان میراث فرهنگی برای ساماندهی وضعیت بناهای اطراف میدان مرکزی شهر شد.

وی تاکید کرد: باید بسترمناسب سرمایه گذاری فراهم آید تا فضای ایده آل برای سرمایه گذاری ایجاد شود.

در پایان جلسه که تا ساعت ۸ شب طول کشید احکام مربوط به اعضاء هیات عالی سرمایه گذاری توسط شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر به حاضران اهدا شد.

ضمنا خانم خوشدلان مدیر سرمایه گذاری ودبیر هیات عالی، گزارشی از اقدامات چند ماهه اخیر شهرداری در خصوص روند تصویب شیوه نامه مشارکت، فرصت سرمایه گذاری تدوین شده در دو پارک جنگلی و بی بی حوریه و اعلام آمادگی تعدادی سرمایه گذار برای سرمایه گذاری مشترک ارایه داد.

اعضای هیات عالی سرمایه گذاری شهرداری بندرانزلی

۱-رضا پورشعبان، کارشناس ارشد مدیریت دولتی، شهردارانزلی

۲-هادی اکبری، کاردانی حسابداری، مسئول امور مالی شهرداری

۳-مژگان خوشدلان، کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری، مدیر دفتر سرمایه گذاری

۴-علی فخاری راد، کارشناس امور حقوقی، رئیس اسبق شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر استان، وکیل پایه۱ دادگستری، قاضی نمونه سال ۹۱ از سوی مدیر کل معاونت اول قوه قضاییه

۵-داریوش رحمتی، کارشناسی مدیریت صنعتی، کارشناس مالی، مدیر اسبق دفتر سرمایه گذاری شهرداری رشت، عضو هیات عالی و کمسیون کارشناسی سرمایه گذاری شهرداری رشت

۶-محمد اسکندری، دکترای جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران، رئیس دانشگاه پیام نور واحد انزلی

۷-سید ابوطالب خاور، معاون دفتر روستایی و شوراهای استانداری، نماینده معاونت عمرانی استانداری گیلان

شایان ذکر است جلسه بعدی هیات عالی با محوریت های شرح ذیل تشکیل می گردد:

۱-تصویب اعضاء کمسیون کارشناسی هیات عالی

۲-بررسی راهکار تعیین مشاور جهت تهیه فرصت های سرمایه گذاری
منبع: سایت شهرداری بندرانزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

فرهاد

فرهاد

۲ بهمن ۱۳۹۳

پورشعبان با اشاره به پیگیریهای شهرداری جهت ساماندهی طرح های سرمایه گذاری و تغییر کاربری فرصت های سرمایه گذاری شهرداری، از موافقت استانداری محترم گیلان در راستای تغییرکاربری مناطق گردشگری انزلی خبر داد
منظور از متن بالا چیست؟تغییر کاربری مناطق گردشگری ؟؟؟؟

پاسخ

مژگان

مژگان

۲ بهمن ۱۳۹۳

“با شتابی که انجام پروژه های عمرانی شهر انزلی به خود گرفته!!! این شهر در پیشرفت و تحول، گوی سبقت را از سایر شهرهای استان می رباید و قطعا در آینده ای نزدیک از بسیاری از شهرداری های استان پیشی خواهد گرفت.”

عجب!

خوب شد آقای استاندار از کندی و عدم پیشرفت پروژه های عمرانی انزلی تو روی خودتون انتقاد کردن وگرنه رو چی میخواستین مانور بدین؟ :no:

پاسخ