داماش فصلی تازه در فوتبال رشت محسوب میشود، باشگاهی که بعد از سرمایه گذاری شرکت پگاه و تغییر نام از استقلال اولین باشگاه ثروتمند شمال کشور محسوب میشود. هر چند این سرمایه گذاری با فراز و فرودهای زیادی در عملکرد این تیم با عنوان های مختلف صورت پذیرفته، اما به هر طریق موجبات دیده شدن فوتبال رشت را پس از مدتها فراهم ساخت. اما مطلب مورد بحث ما در ارتباط با هواداران این تیم است، در صدر هدایت این باشگاه امیر عابدینی حضور دارد که عطش زیادی برای بازگشت به پرسپولیس در سر دارد.

وی جزع افرادی است که با سرمایه گذاری در شهرهایی نظیر رشت و لرستان توانست فوتبال این شهرها را احیاء کند تا به قولی جایگزینی برای خیبر و سپید رود باشند. اما با نگاهی به مشکلات تیم های گهر و داماش به سوء استفاده هایی نظیر دامن زدن به درگیری های درون استانی به چشم میخورد که انگیزه جنگیدن را برای این تیمها زنده نگه دارد. بازی نکردن گهر در خرم آباد، دامن زدن به درگیری انزلی چی ها با رشتی ها به طوری که حتی بازیکن ملی پوش و کم حاشیه و با اخلاقی نظیر سید جلال حسینی هم مورد اهانت قرار میگیرد.

با کمی موشکافی در بازی با گهر، به سادگی رد پای امیر عابدینی را میتوان یافت. از مصاحبه های تارتار و ادعای یکی از لیدرهای درودی که معتقد بود این اتفاق و فحاشی از سوی لیدرهای آنها صورت نگرفته است. پس چه کسانی اجیر شده بودند تا برای ملوان حاشیه درست کنند؟

متاسفانه پشت پرده این بازی به اندازه ای کثیف است که قابل وصف نیست. توهین های صورت گرفته در بازی با گهر هرگز مختص به انزلی نبود و به همه گیلان صورت گرفت، حال سوال این است که کاسبی و بالا بردن قیمت سهام تیم ها چقدر میتواند برای عده ای ارزشمند باشد؟

شاید نگاه ما به امیر عابدینی اشتباه باشد، اما مصاحبه ها، عملکرد و دامن زدن به آتشی که ممکن است در آینده دامن خود او را بگیرد کاری ناپسند است و ارزش سهام باشگاههای ایشان هر مقدار که بالاتر برود مطمئنا قیمت آن از شرافت و انسانیت بالاتر نخواهد بود.

تماشاگران فوتبال نماینده ناهنجاری های هر شهر هستند، به همین علت میتوان بسیاری از مشکلات زیر پوست شهرها را در ورزشگاههای سراسر کشور به نظاره نشست.

فوتبال یک رقابت ورزشی است، که میتواند به ارتباط عمیق تر فرهنگ ها کمک رسان باشد، اما این ورزش نه تنها به تعامل میان شهرها در کشور ما کمک نمیکند بلکه روز به روز موجب شکافی عمیق تر در میان فرهنگ ها و اقوام شده است.

 

پرسپولیس به کمیته انضباطی نامه می‌نویسد

تعدادی از هواداران داماش در هنگام خروج کاروان پرسپولیس از رشت از جلال حسینی دلجویی کردند اما مدافع پرسپولیس نپذیرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، در حاشیه دیدار روز گذشته داماش و پرسپولیس هواداران تیم فوتبال داماش گیلان به دلیل انزلی‌چی بودن جلال حسینی به این بازیکن بی‌احترامی‌ کردند. از همین‌رو مدافع پرسپولیس به شدت از دست این هواداران پس از بازی ناراحت بود.

وی هنگامی که همراه با پرسپولیسی‌ها قصد خروج از رشت را داشت با چند نفر از هواداران داماش که قصد دلجویی از او را داشتند مواجه شد. اما او به هواداران داماش گفت هرگز آنها را نمی‌بخشد و آن‌ها با او برخوردی ناجوانمردانه داشتند.

*‌ خبری دیگر  از پرسپولیس اینکه مسئولان این باشگاه قصد دارند با ارائه مستنداتی به مسئولان سازمان لیگ و کمیته انضباطی در خصوص بی‌احترامی هواداران داماش به جلال حسینی در خواستی را درباره برخورد قاطع این کمیته داشته باشند.

این نامه قرار است فردا سه‌شنبه به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارائه شود.

انزلی کلاب: سید جلال حسینی، بازیکنی که در زندگی کم سختی نکشید و با تلاش زیاد خود توانست پله های ترقی را طی کند و به بالاترین افتخار برای یک بازیکن فوتبال که همانا پوشیدن پیراهن تیم ملی است برسد.

فرهنگی که توسط مرد پرسپولیسی وارد رشت شده، به چه سرانجامی ختم خواهد شد، جواب به روشنی مشهود است. تنها به گفتن یک جمله بسنده میکنم، که همه افتخارات و قهرمانی های ملوان نتوانست، جایگزین بازیکنان با اخلاق و مکتب اخلاق محور ملوان شود.

متاسفیم در روزی که سرخابی های پایتخت قبل از دربی زمین گیر شدند و ملوان به صدر جدول رسید باید چنین خبری را مخابره کنیم. اما مطمئنیم که دست خدا را میتوان به وضوح در گذر ایام دید که به حق خداوند جای درستی نشسته است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

Mojshekan

۳۰ مرداد ۱۳۹۱

خدا جای حق نشسته،امیدواریم کمیته انضباطی یکبار هم شده رای عادلانه ای بده

راستی امروز برای اولین بار تو یه پیج گیلانی نوشته شد “ملوان گیلان”،تو جدول رده بندی،از اونجا که ملوان صدرنشینه من توجهی نکردم و به فال نیک گرفتم،انزلیچیا شدیدا معترض شدن و گفتن که ملوان بندرانزلی درسته تصحیح کنین ملوان گیلان رو!
ملوان گیلان تصحیح شد و اونها گفتن انزلیچیها پسوند گیلان برای تیمشون رو ننگ میدونن،اما به عقیده ی اکثر افراد اینم یه بازیه دیگه بود شاید واسه جدا کردن ملوان از انزلی،انقدر دغل بازی در آوردن که هر حرکتی بکنن شک برانگیزه!

پاسخ

Shahin

shahin-anzaliclub پاسخ در تاريخ مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۱ ۰۱:۱۴:

کاملا حق با شماست موج شکن عزیز. از شما سپاسگذاریم.