cccc fz2

استاندار گیلان از صدور مجوز ورود کالای همراه مسافر در منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی خبر داد.

به گزارش انزلی کلاب، کیهان هاشم نیا روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: با پیگیری انجام شده بر اساس تصویب هیأت دولت، از این پس مسافران و گردشگرانی که وارد منطقه تجاری – صنعتی انزلی می شوند؛ می توانند در هر مرحله برابر ضوابط تعیین شده کالای چمدانی وارد سرزمین اصلی کنند.

وی افزود: بر اساس این مصوبه؛ در منطقه آزاد انزلی همانند مناطق کیش و قشم می توان برای واردات کالای همراه مسافر از معافیت های تعرفه ای برخوردار شد.

به گفته استاندار گیلان؛ صدور این مجوز تأثیر بسزایی در کاهش بیکاری و تحول بزرگی در اقتصاد استان خواهد داشت به نحویکه دریچه ای جدید برای رونق تجارت گیلان باز شده است.

هاشم نیا اضافه کرد: به منظور اجرایی شدن تصویب نامه هیأت وزیران در زمینه واردات کالای همراه مسافر، گام های بعدی در زمینه استقرار گمرک و نهادهای نظارتی در منطقه آزاد پیگیری خواهد شد.

اساسنامه سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی در مردادماه سال ۱۳۸۳ به تایید هیات دولت رسید و نقشه محدوده آن در خردادماه ۱۳۸۴ ابلاغ شد.

این منطقه شامل محدوده ای از شهرستان انزلی به مساحت تقریبی سه هزار و ۲۰۰ هکتار خشکی و تا عمق دو کیلومتر از آب های ساحلی محدوده است. محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی ( به غیر از محدوده بندری ) از غرب به اراضی نیروی دریایی و محدوده روستای طالب آباد و از سوی شرق به روستای چپرپرد پایین منتهی می شود.

عمران و آبادانی و ارایه خدمات عمومی، رشد و توسعه اقتصادی، جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی، ایجاد اشتغال سالم و مولد، تنظیم بازار کار و کالا ، تشویق تولید و صادرات کالا ، ورود و حضور فعال در بازارهای منطقه ای و جهانی ، جذب فناوری های جدید و انتقال علم و دانش فنی به عوامل تولید داخلی همسو با توسعه علمی و فناوری جهان ، شتاب در فرآیندهای تجاری و اقتصادی و فناوری با ایجاد بستر مناسب برای انجام آزمایشی طرح ها و تعمیم آن به سراسر کشور منطبق با اسناد چشم انداز بیست ساله کشور از جمله اهدافی است که منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی آنها را دنبال می کند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

arash arash

۲۰ خرداد ۱۳۹۲

تا بخاد راه بیفته پسرم واسه خودش مردی شده

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۱۵:

اینم حرف درستیه

۲۰ خرداد ۱۳۹۲

از مسئولین گیلانی خواهش میکنیم کمی بیشتر سعی کنند و گرنه در امین آباد ساری ویا در یگی از شهرهای مازندران همانطور ی که بندر ش در عرض چند سال تاسیس شد. بازار تجاری هم در یک مددت کوتا باز خواهد شد.مسافرت چمدانی که سهله . مسافرت کامیونی هم بالاتر از کیش وقشم بوجود خواهند اورد..

پاسخ