به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، مراسم بزرگداشت شهید سید موسی نامجوی با حضور همسر و پسر شهید، فرماندار امام جمعه و شهردار بندرانزلی و پرسنل و کادر نیروی دریایی در سالن آمفی تئاتر نیروی دریایی ناوگان شمال منطقه چهارم نداجا برگزار شد.

IMG_5795

بعد از اجرای گروه موزیک، در ابتدای این مراسم فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم نداجا با اشاره به مقام و جایگاه رفیع شهید و همسر وی، اظهار کرد: این عمل و رفتار نیکوی خانواده‌ی شهید است که توانسته یاد شهید نامجوی را در دل ها زنده نگه دارد و نام موسی نامجوی را جاودانه کند.

امیر دریادار دوم افشین رضایی حداد که این پیکره را مانعی برای انقلاب نمی‌دانست در ادامه تصریح کرد: ارتش به نوع خود یکی از تاثیرگذارترین نهاد ها در نتیجه‌ی انقلاب بود و مصداق این جمله‌ی من شهید موسی نامجوی است.

فرمانده ناوگان شمال افزود: بعد از انقلاب ارتش دچار بی نظمی شده بود و این شهید به منظور ایجاد نظم در این نهاد دفاعی کشور مسئولیت فرماندهی دانشکده‌ی افسری را پذیرفت تا افسرانی را پرورش دهد که علاوه بر پایبندی به اصول دینی و اسلامی، عظمت و اقتدار یک نظامی دلاور و غیور را نیز داشته باشند.

IMG_5831

رضایی حداد با بیان اینکه خدمات شهید موسی نامجوی به جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس مشهود است، خاطرنشان کرد: صداقت، پاکی، درستی و پایبندی این شهید به نظام مشهود بود و از همین رو مقام معظم رهبری در وصف این شهید والامقام فرموده اند: من به ایشان همچون نظامی های دیگر تکیه کردم.

وی در پایان سخنان خود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را الگو و سرمشق برای تمام کشورهای اسلامی و جهان نام برد و تاکید کرد: باعث افتخار و خوشحالی است که ما به عنوان نظامیان ایرانی از چنین الگوهایی بهره می بریم و در مراسمات یادواره‌ی این عزیزان شرکت می‌کنیم.

بعد از پایان سخنرانی فرمانده ناوگان شمال، مستند «بر آستان نجابت دریا» به کارگردانی یک انزلی چی، الله کرم رضایی زاده با موضوعیت زندگی شهید موسی نامجوی از زبان همرزمان برای حاضرین پخش شد.

2

IMG_5813

در ادامه یکی از شاگردان شهید و از همرزمان او برای سخنرانی به جایگاه رفت، وی با بیان اینکه همیشه به شاگردی معلم شهیدش افتخار کرده و می‌کند اظهار کرد: حضور در این مراسم بزرگداشت یکی از بزرگترین افتخارات من است.

امیر سرتیپ دوم محمد کبریتی با اشاره به حدیثی از امام باقر (ع) که فرموده اند هر مومن سه پدر دارد، پدر خودش، پدر همسرش و معلمش، از شهید نامجوی به عنوان پدر سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نام برد و خاطر نشان کرد: شهید بزرگوار همیشه بر معرفت تاکید داشت و به معنای واقعی کلمه موسی نامجوی به ما مهارت سربازی را یاد داد.

IMG_5883

وی همچنین بیان کرد: باید از شک خارج شویم و به یقین برسیم تا به هدف های والا هرچه سریع تر دست پیدا کنیم، سرتیپ کبریتی با اشاره به خاطراتی از اوایل انقلاب و شعار های مردمی و درخواست هایشان از ارتش گفت: ارتش نشان داده که همیشه پناه مردم بوده است.

این همرزم و شاگرد شهید موسی نامجوی در جمع کثیری از نظامیان کشوری و لشکری تاکید کرد: پایه های نظامی مسائل نظامی نیست، پایه های نظامی در قلب ما و شماست، باید با آگاهی و بصیرت و معرفت ادامه دهنده ی راه شهدا باشیم.

آخرین نفری که در وصف این شهید بزرگوار ایراد سخنرانی کرد فرزند شهید سید موسی نامجوی، سید مهدی نامجوی بود که او نیز چون همرزمان پدر او را به نیکی و مردانگی و بزرگواری یاد کرد و در سخنانی کوتاه به یادآوری چند خاطره از پدر شهید خود بسنده کرد.

IMG_5889

خبرنگار : علیرضابابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

انزلی چی

۱۰ مهر ۱۳۹۳

اقای شهر دار این میوه فروشان واقع در ساحل قوکه در ابتدا با وانت و کم کم با حلب و… در حال فروش هستن لطفا جهت جمع اوری اقدام کنید چهره ورودی شهر رو داغون کردن اقا این چیه هیچ جا اینطوری نیست خدایی

پاسخ

بندر

۱۰ مهر ۱۳۹۳

باز غیرت یک انزلچی بوده که درباره شهید نامجو یک فیلم از ایشون ساخته

پاسخ