82272046-711010731

حمیدرضا قهرمانی عصر سه شنبه درنشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته تربیت بدنی ، هیاتهای ورزشی را بازوان اداره ورزش و جوانان دانست و اظهار کرد: در شش ماهه اول امسال، ۵۲ نفراز ورزشکاران رشته های مختلف از بندرانزلی به اردوی تیم ملی معرفی شده و درمسابقات جهانی و المپیک خوش درخشیده اند.
وی با اشاره به حضور نمایندگان بندرانزلی در مسابقات پارالمپیک ریو افزود:میثم علیپور عضو تیم ملی والیبال نشسته ،تنها ورزشکار طلایی از استان گیلان در رقابتهای پارلمپیک ۲۰۱۶ ریو بود که مورد تشویق ویژه استاندار گیلان نیز قرار گرفت.
قهرمانی به برنامه ریزی این اداره برای آماده سازی ورزشکاران شهرستان انزلی برای کسب جواز حضور درالمپیک ۲۰۲۰ اشاره و تصریح کرد: با توجه به اضافه شدن چند رشته ورزشی به رشته های المپیک و کسب عنوان های مختلف توسط ورزشکاران بندرانزلی در رقابتهای مختلف بین المللی، از ورزش بندرانزلی انتظار زیادی می رود.
وی با اشاره به وعده تاسیس و تجهیز پایگاه آکادمی کاراته از سوی مسئولان ورزش استان گفت:با توجه به پیشینه بسیار خوب ورزش کاراته دربندرانزلی و پرورش ورزشکارانی چون مازیار فرید خمامی و جاسم ویشگاهی ، قهرمانان طلایی دهه ۷۰و ۸۰ ، درتلاش برای تحقق ایجاد آکادمی و استفاده از نخبگان کاراته در آن هستیم .
رییس اداره ورزش و جوانان بندرانزلی با اشاره به اخذ سه سند زمین روستایی جهت ایجاد فضای ورزشی در یکسال اخیر گفت: زمین ۳۱ هکتاری چراغ پشتان نیز به عنوان مجموعه رو باز ورزشی برای ورزشهایی نظیر فوتبال ساحلی، ایجاد پیست موتور سواری و اتومبیلرانی و زمین گلف مهیا می شود.
قهرمانی به پرکردن اوغات فراغت دانش آموزان در تابستان و کشف استعداد درراستای پرورش قهرمانان آینده این شهرستان به عنوان یک طرح موفق این اداره اشاره و تصریح کرد:با توجه به گرایش مردم و خصوصا جوانان شهرستان به رشته های مختلف ورزشی، پیشنهاد ایجاد کلینیک ورزشی پزشکی درشهرستان بندرانزلی نیز ارائه و اعتبارات آن نیز پیش بینی شده است.
وی به توجه ویژه مسئولان شهرستان بندرانزلی به امر ورزش اشاره و یادآور شد:نهادهایی مانند آموزش و پرورش و سپاه پاسداران و نیروی انتظامی شهرستان بندرانزلی با تاسیس سالن های ورزشی کمک قابل توجهی به امر ورزش این شهرستان کرده اند.
قهرمانی تیم فوتبال ملوان را یکی از تیمهای ریشه دار و عجین شده با تاریخ مردم بندرانزلی برشمرد و افزود:با وجود کمبود منابع مالی افزون بر ۸۰ درصد از هیاتهای ورزشی شهرستان بندرانزلی عملکرد خوبی داشتند و رضایتمندی کافی حاصل شده که هیات فوتبال یکی از فعال ترین آنهاست.
رییس اداره ورزش و جوانان انزلی به همراه رییس امور ورزش بانوان این شهرستان در دومین روز از هفته تربیت بدنی با حضور در مدرسه بهار آزادی نسبت به توجه ویژه مسئولان به امر ورزش درمدارس تاکید و با طرح مسابقه دربین دانش آموزان، لوازم ورزشی به عنوان جایزه به آنان هدیه داد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *