images

رضا طاهری در قزوین با اشاره به ضرورت توسعه و ارتقای کیفی خدمات ارائه شده به شهروندان بیدستان، اظهار کرد: طرح جامع شهر بیدستان تدوین شده که می‌تواند با برنامه‌ریزی مسئولان دستگاه‌های اجرایی در سطح شهرستان در آینده‌ای نزدیک اجرایی شود.
وی بیان کرد: طرح CDS یکی از برنامه‌های مدیریت شهری است که مسئولان شهر بیدستان با مطالعات و بررسی‌های صورت گرفته اجرای آن را برای این شهر لازم دانسته و تلاش دارند با همکاری و همراهی اقشار مختلف مردم و مسئولان دستگاه‌های اجرایی نسبت به تحقق آن اقدام کنند.

شهردار بیدستان ادامه داد: طرح CDS مطابق نظر کارشناسان و اساتید حوزه مدیریت شهری با سابقه حدود ۱۵ ساله‌ای که در جهان دارد در برخی شهرهای پیشرفته اجرا شده و با موفقیت‌های عمده و برجسته‌ای نیز روبرو بوده است.

طاهری تصریح کرد: علاوه بر شهرهای برون‌مرزی برخی شهرهای جمهوری اسلامی ایران از جمله تهران نیز به‌عنوان نمونه اولیه، این طرح را اجرا کردند.

این مسئول افزود: مطابق بررسی و مطالعات صورت گرفته، پس از شهر تهران، شهرهای بندرانزلی، شاهرود و قزوین به‌عنوان پایلوت اجرای طرح CDS در کشور انتخاب شدند.

وی اضافه کرد: اقدامات صورت گرفته و پیشرفتی که مسئولان شهرهای انزلی، شاهرود و قزوین در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های خود در حوزه‌های مختلف داشتند نشان می‌دهد راهبرد مدیریت شهری CDS می‌تواند تأثیرات قابل توجهی در توسعه و ارتقای این حوزه داشته باشد.

شهردار بیدستان با اشاره به عرصه‌های مورد توجه و برجسته برای انجام طرح CDS در شهر بیدستان بیان کرد: تحقق این مهم می‌تواند زمینه رشد بیدستان را در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و غیره فراهم کند.

طاهری یادآور شد: با توجه به ضرورت اجرای این طرح در شهر بیدستان با هماهنگی اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولان دستگاه‌های اجرایی اقدامات مطلوبی در این زمینه صورت گرفته است.

این مسئول مطرح کرد: به‌تازگی یک تفاهم‌نامه با سه نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه تهران در زمینه مدیریت شهری منعقد شده که مطالعات لازم را در شهر بیدستان برای انجام طرح CDS انجام می‌دهند.

شهردار بیدستان خاطرنشان کرد: حضور دانشجویان دانشگاه تهران با توجه به اینکه بر جنبه‌های مختلف طرح یاد شده آگاهی دارند منجر به افزایش ضریب ایمنی در انجام اقدامات طرح می‌شود.

طاهری تأکید کرد: دانشجویان دانشگاه تهران با همکاری مسئولان شهر بیدستان ظرفیت‌ها و راهکارهای موجود برای انجام موفق راهبرد مدیریت شهری CDS را بررسی می‌کنند تا هنگام اجرای طرح از سوی مسئولان دستگاه‌های مختلف اجرایی از انجام فعالیت‌های نامناسب جلوگیری شود.

وی افزود: انجام مطالعات ابتدایی از سوی برخی مراکز مطالعاتی نیز انجام می‌شود اما مسئولان شهری بیدستان با توجه به سطح بالای دانشجویان دانشگاه تهران در زمینه انجام این امور، مطابق آن تفاهم‌نامه‌ای امضا شده است که از یک سو شهرداری بیدستان از پایان‌نامه آن‌ها حمایت مالی کند و از سوی دیگر دانشجویان نیز مطالعات یاد شده را برای بیدستان انجام دهند.

شهردار بیدستان بیان کرد: مطالعات و فعالیت اجرایی دانشجویان در شهر بیدستان آغاز شده که انتظار می‌رود از ابتدای تیر ماه سال جاری اقدامات لازم که بر اساس مطالعات به دست آمده بوده در این شهر انجام شود.

این مسئول عنوان کرد: طرح CDS که به صورت گسترده مورد توجه و تأکید استاندار قزوین و برخی مسئولان دستگاه‌های اجرایی قرار دارد پیش‌زمینه‌ای برای توسعه فعالیت‌های شهری در حوزه‌های مختلف اجرایی است؛ شهروندان بیدستانی می‌توانند با همکاری مسئولان، اقدامات موثر و مفیدی در راستای تحقق اهداف این طرح انجام دهند.

 

 

منبع : فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

رجبي

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴

خبر جالبی بود.ممنون میشویم اگر اقدامات شهرداری انزلی را نیز از شهردار محترم جویا شده و از طیق این سایت به اطلاع شهروندان برسانید.

پاسخ

علیرضا اسدی

علیرضا اسدی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۴ام, ۱۳۹۴ ۱۹:۰۴:

:yes: :yes: :yes:

majid

MajiD

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴

آقای شهردار بخون
انزلی cds داره
یکی از سه شهری که تو ایران cds داره
میدونم نمیدونی cds چیه
برا همین میخای برای انزلی با هزینه چند صد میلیونی شرکت مشاور برای برنامه ریزی شهری بیاری
ولی برو از چنتا کارشناس و متخصص و تحصیل کرده شهرسازی و طراحی و معماری شهری بپرس cds انزلی چیه.تو بایگانی شهرداری و فرمانداری هم موجوده
هستن تو انزلی کسایی که خدای شهرسازی و معماری و منظر شهری باشن
نه یه عده کم سوادی که به عنوان کارشناس تو همه تصمیم گیریای شهرداری صاحب نظرن
CDS CDS CDS راه نجات انزلیه.اقای شهردار اگه هدفت عوامفریبی نیست و میخای خدمت کنی برو دنبال همین CDS

پاسخ

3eyedAli

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴

اقا با مسئولین این طرح توی انزلی یه مصاحبه بگیرید تا ببینیم چیکار دارن می کنن و اصلا طرحشون چی هست

پاسخ

Rahman

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴

من متوجه نشدم این طرح چیه؟ مطلب تکمیلی نداره؟

پاسخ

الیاس قدسی پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۹۴ ۱۱:۴۴:

یک مدل کلان و استاندارد مدیریت شهری که در شهر کوچک انزلی کاملا اجراییست . یک ارزیابی ابتدایی نیازمنده یک برنامه ریزی اجرایی و یک برنامه نظارتی