talab-e-anzali15680 (13)

ابوالفضل چگینی عصر دیروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای میزبانی از مسافران نوروزی اظهار کرد: ۱۴ هتل، ۱۵ هتل آپارتمان، ۲۷ مجتمع گردشگری، یک مهمانپذیر، ۲۰۰ خانه مسافر و ۱۳ واحد پذیرایی آماده ارائه خدمت برای اقامت و پذیرایی از مسافران شهرستان بندر انزلی بود.
وی افزود: ظرفیت واحدهای اقامتی در انزلی شامل ۲ هزار و ۲۹ اتاق، ۵ هزار و ۱۹۷ تخت و ۶ هزار و ۳۳۰ صندلی بود که نسبت به سال گذشته پنج درصد رشد اقامتی داشته است.

این مسئول با بیان اینکه تعداد چهار ایستگاه اطلاع‌رسانی و رزرواسیون در چهار نقطه بندرانزلی داشتیم، تصریح کرد: در چهار نقطه شهرستان ۴ بازارچه و نمایشگاه صنایع‌دستی ایجاد شده بود.

وی بازارچه مذکور را شامل ۸۰ غرفه صنایع دستی، سوغات و غذای محلی عنوان کرد و گفت: دو نمایشگاه و دو بازارچه در ورودی شهر انزلی و دیگری در کاخ موزه ایجاد شده بود.
چگینی با اشاره به اینکه برای نخستین بار جشنواره اقوام ایرانی در بندرانزلی برگزار شد، تصریح کرد: این جشنواره از تاریخ هفتم تا ۱۴ فروردین ماه جاری برگزار شد.

به گفته وی جشنواره مذکور با حضور اقوام مختلف شامل کردی، عربی، ترکی، گیلانی و خراسانی در پارک جنگلی انزلی با همکاری شهرداری و شورای اسلامی این شهر برگزار شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری انزلی با اشاره به ایجاد تعداد کمپینگ با همکاری شهرداری خاطرنشان کرد: نوروز امسال با ایجاد این کمپینگ‌ها حاشیه‌خوابی و چادر زنی در کنار خیابان نداشتیم و بیشتر مسافران به داخل کمپ‌ها هدایت و آنجا مستقر می‌شدند که جا دارد از تلاش سبزپوشان نیروی انتظامی برای برقراری نظم و امنیت قدردانی شود.
وی توزیع ۵۰ هزار بروشور و اقلام تبلیغاتی در قالب تراکت و سی‌دی در مراکز اطلاع‌رسانی را از دیگر اقدام‌ها برشمرد و یادآور شد: ۳۲ اسکله قایق‌سواری با ۲۵۰ قایق به مسافران خدمات‌‌رسانی کردند.

چگینی از ۱۰۵ هزار بازدید از تالاب و دریا در نوروز امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: ۱۷ هزار و ۷۲۰ مورد بازدید از کاخ موزه نظامی و ۳۲۰ هزار نفر از نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی انزلی بازدید کردند.
وی با بیان اینکه ۴۵ مورد بازدید مشترک از واحدهای اقامتی و پذیرایی انزلی توسط اداره‌های مختلف صورت گرفت، یادآور شد: چهار مورد شکایت مردمی داشتیم که بررسی شد.
این مسئول گفت: از ۲۸ اسفند ماه ۹۳ تا ۱۴ فروردین ۹۴ در تمام هتل‌ها، مراکز اقامتی، تفریحی، کمپ‌ها و مهمانسرای اداره‌ها و مدارس تعداد حدود دو میلیون نفر مسافر به صورت یک شب اقامت پذیرش شدند.

وی انزلی را جزو سه شهرستان نخست گیلان در اقامت مسافران عنوان کرد و افزود: در نوروز امسال نسبت به سال گذشته از نظر تنوع و کیفیت خدمات در سطح بسیار خوبی قرار داشتیم.

چگینی میزان رضایت‌مندی گردشگران نوروزی نسبت به سال گذشته را بیشتر دانست و یادآور شد: استقبال مسافران نوروزی از واحدهای اقامتی و پذیرایی انزلی افزایش چشم‌گیری داشته است.

وی از بخشدار و دهیاران که اقدام به پاکسازی ورودی شهر انزلی کرده بودند قدردانی کرد و متذکر شد: امیدواریم در سال جدید شاهد توسعه و رونق هر چه بیشتر گردشگری دریایی باشیم.

 

منبع : فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *