مهربانی کم نیست می توان آن را در همه جا جستجو کرد ، در دستی که اشک کودک یتیمی را از چهره اش می زداید، سقفی برای بی پناهان می سازد یا دوربینی که از دریچه آن جهانی بهتر و انسانی تر را نشانمان می دهد.
هنر و حسنات هر دو آرمان شان یکی و آن زیبا و دلپذیرتر کردن زندگی است و هم از این رو هنرمندان عرصه سینما ، جشنواره ای را با نام حسنات بنیان نهادند.
انجمن سینمای جوانان بندرانزلی نیز بعنوان عرصه ای برای بالندگی هنر و انسانیت در این شهر همزمان با کشور همراه با نمایش فیلم های جشنواره حسنات و برگزاری کارگاه فیلم کوتاه طی چهار روز پیاپی ، در روز اختتامیه طی آیینی از نماینده انجمن نیکوکاری احسان این شهر قدردانی کرد.
رئیس انجمن سینمای جوانان بندرانزلی در این مراسم گفت : هنر و به خصوص سینما ابزار موثری برای بسترسازی و تحکیم زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی بشمار می آید .
زهره زمانی اظهار کرد : در قالب این جشنواره با هدف اشاعه فرهنگ احسان و نیکوکاری بین مردم به ویژه مخاطبان نوجوان و جوان بعنوان آینده سازان کشور، ۸۲ فیلم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن مجتمع این اداره به نمایش گذاشته شد.
وی با اشاره به این که سینما یاداور ارزش های خوب انسانی است، متذکر شد: نیکی تنها در بخشش اموال نیست بلکه در احساس مسئولیت نسبت به انسان ، جامعه و طبیعت است .
زمانی با اشاره به این که تاثیرگذاری از طریق دیدن بسیار عمیق تر از راه های دیگر است، خاطرنشان کرد : دوربین فیلمساز، چشم دلسوز و کاوشگری است که می تواند دردها و زخم های جامعه خود را به خوبی دیده و انعکاس دهد تا درمانی برای آن اندیشیده شود .
فرزام امین صالحی منتقد و مدرس سینما نیز در نشست تخصصی کارگاهی با موضوع چشم انداز سینمای کوتاه گفت : امروزه در سینمای تجربی جهان سه درون نمایه مفهوم دیگری و دگربودگی ، پدیده از خود بیگانگی و تجاوز انسان به محیط زیست بیش از بقیه دیده می شود .
وی اظهار کرد : پرداختن به این سه مضمون در سینمای کوتاه مستند و داستانی در حال تبدیل شدن به امری تخصصی است که تخصص ویژه خود را می طلبد و امر فیلمنامه نویسی را به مقوله ای حرفه ای جدا از کارگردانی تبدیل کرده است .
وی با تاکید بر این که تولید موفق فیلم کوتاه تجربی مستلزم تفکیک وظایف کارگردان و فیلمنامه نویس است، افزود: متاسفانه در سینمای کوتاه تجربی ایران از این تفکیک وظایف خبری نیست و هنوز نیروهای متخصص سینمای تجربی شکل نگرفته اند.
امین صالحی تصریح کرد : نقطه قوت این سینما یعنی استعداد غریزی سینماگران تجربی ایران همواره تا حدودی بر این نقیصه غلبه کرده و منجر به تولید اثاری ارزشمند شده و می شود.
در آیین اختتامیه این جشنواره در جمع هنرمندان و اصحاب فرهنگ چون کورش فرزانگان از فیلمسازان بنام شهر انزلی و مریم ساحلی نویسنده و مدرس داستان نویسی شهر از بانو سلطان آبادی از موسسان انجمن احسان انزلی با حضور اسماعیل پوروطن مدیر خانه نگهداری از کودکان بی سرپرست سبز اندیشان وطن تقدیر به عمل آمد.
به گزارش ایرنا، هدف نهایی هنر زیباتر کردن زندگی است و سینما ملقب به هنر هفتم با خلق مضامین انسانی با حمایت از نیکوکاری می تواند در این زمینه نقش مهمی ایفا کند ./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *