fz

رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در نخستین روز کاری خود در نشست با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه خواستار تشکیل انجمن بازرگانان و سرمایه گذاران فعال در محدوده منطقه شد.

وی تجربه تشکیل انجمن فعالین اقتصادی صعتی در منطقه کیش و ماکو را نمونه موفقی برای ایجاد همکاری میان بخش خصوصی و دولتی ارزیابی و اظهار داشت: بخش خصوصی بازوی مشورتی و عملیاتی منطقه است چراکه بدون حضور فعال سرمایه گذاران اهداف تشکیل مناطق آزاد محقق نمی شود.

مسرور خود و مجموعه تحت مدیریتش را خدمتگذار فعالین اقتصادی اعلام و اضافه نمود: سرمایه گذاران تولیدی که با اشتغالزایی مولد توانمندی صادراتی را تقویت کرده و موجب افزایش درآمدهای ارزی کشور  می شوند، قابل احترام ویژه می باشند.

مدیرعامل جدید منطقه آزاد انزلی توجه  به مشکلات و مسائل سرمایه گذاران حاضر در منطقه را یکی ازمهمترین راهکارها برای جذب سرمایه گذار جدید اعلام و تصریح کرد: تجربه این منطقه مبیّن این اصل است که بدون حمایت و همراهی دستگاههای اجرایی نمی توان گامی در جهت رفع مسائل سرمایه گذاران برداشت.

وی افزود: تفویض اختیارات نهادهای دولتی در محدوه مناطق به هر منطقه آزاد، اجرای قانون نحوه اداره مناطق آزاد و ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجم توسعه کشور که در آن مدیرعامل منطقه به عنوان بالاترین مقام اجرایی و مرجع اعطای تمامی مجوزهای دولتی در محدوده منطقه تعیین شده است، راهگشای بسیاری از مشکلات فعالین اقتصادی است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی از پیگیری برای تشکیل کارگروهی متشکل از منطقه آزاد و دستگاه های ذی ربط استان به منظور برطرف نمودن مشکلات سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی منطقه خبر داد و افزود: تنها راه رساندن منطقه به جایگاه واقعی خود حرکت در چارچوب همکاری و همدلی است.

دراین جلسه که علاوه برسرمایه گذاران، معاون و مدیران اقتصادی منطقه حضور داشتند، سرمایه گذاران ضمن ابراز امیدواری نسب به توسعه منطقه باتوجه به تجربیات ارزنده مهندس مسرور در حوزه مناطق آزاد و بیان معضلات و مشکلات خود جهت توسعه فعالیتهای اقتصادی خواستار توجه بیشتر به مشکلات ناشی از عدم اجرای مزایای قانونی منطقه برای فعالین اقتصادی شده و پیشنهاد ایجاد شعبه مالیاتی در محدوده منطقه را مطرح نمودند.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Milad

۶ آبان ۱۳۹۲

مدیری که از روز اول اینجوری داره کار می کنه ” انزلی ” رو به همون انزلی بی رقیب در اقتصاد تبدیل می کنه
قلب بندر پیر خزر دوباره خواهد تپید
گفته بودم رزومه-ی عالی داره این مهندس مسرور

پاسخ

Milad

۶ آبان ۱۳۹۲

البته باید گفت اعضای هیات مدیره ضعیف هستن و ای کاش خود رئیس منطقه آزاد می تونست انتخابشون کنه ! نه آقای ترکان !!
به هر حال امیدوارم انزلی دوباره تبدیل به همون قلب تپنده-ی اقتصاد شمال ایران تبدیل بشه

پاسخ

۶ آبان ۱۳۹۲

الان میلاد جان عزیز خبری از این جلسه برگزار شده دارید ؟ بحث زیاد کاری نیست در گذشته هم ثابت شده که زیاد کاری ملاک این نیست که کارهای درستی انجام شود ، بلکه ممکن است کارهای زیادی خراب شود !
خبر داریم که همین دیروز بلاهایی که بر سر سرمایه گذاران خارجی آوردند …………

پاسخ

Anzali Free Zone

۶ آبان ۱۳۹۲

باید آقا کلاغه دست به کار بشه مجید جان ؟ :timeout:

پاسخ

Milad

۶ آبان ۱۳۹۲

مجید جان مطمئن باشید منطقه آزاد رشد می کنه من فقط نگران کاسپین هستم ! که در حد اسکله میمونه یا نه !
اگه کاسپین بندر بشه انزلی متروکه میشه !
یا حداقل اینه که رشد نمی کنه
بالاترین درصد بیکاری در کشور رو داریم ! و باز میان و بی تدبیری می کنن

مسرور پسر خاله-ی من نیست ، توو یه ماهی که صحبت از انتخابش بوده من در مورد سوابقش خیلی خوندم و نظر مردم ماکو و کیش رو جویا شدم و دیدم شخص بسیار تاثیرگذاری هست ! و تصمیم گیرنده-ست
جای خوشحالیه که به سبب آشنایی قدیمی با استاندار میتونه خیلی از راه های میانبر انزلی رو شکوفا کنه ، و این برای انزلی یعنی یک موقعیت خاص در حال حاضر

فقط من موندم چرا نماینده-ی شهرمون حتی توو یک جلسه هم حضور نداره !! آخه مگه نماینده-ی ما نیست ؟ این چه وضعیه آقای نماینده ؟
نه حرفی نه شرکت در جلسه ای ؟! انزلی رشد اقتصادیش از ماکو به مراتب کمتر بوده چون مدیر لایقی نداشته با توجه به تجارب مهندس مسرور و کارنامه-ی موفقش در مناطق آزاد دیگه مطمئنم انزلی تا سال دیگه اینموقع بعد از کیش بهترین منطقه آزاد ایران میشه

به عمل کار برآید … و به نظرم عمل هر کس رو میشه از رزومه-ی کاریش دید و مورد بررسی قرار داد
ما الان باید جان بگیریم و بعد حرکت کنیم و بتونیم بجنگیم ، سرمایه گذار خارجی فقط ” چین ” نیست ! اتفاقاً چون ایشون کیش بودن و با سرمایه گذارهای اروپایی و شاخص کار کردن مشخصه که میخوان جذب سرمایه گذار صحیح داشته باشن نه اینکه به قول شما فقط ” پرکاری ” کنن ! و دهن پر کن باشه ، این منطقه نیاز به یک جراحی داره و به نظرم این فرد میتونه این جراحی رو انجام بده در منطقه آزاد شهرمون
اگه انزلی از این نظر رشد کنه مطمئن باشید توسعه-ی بندر کاسپین به سمت حومه-ی انزلی میاد و مردم حسن رود و طالب آباد و انزلی از این سود خواهند برد ، باید حواسمون باشه چون….. !

جانم انزلی

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ آبان ۷ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۳۵:

میلاد عزیز حرفهای شما زیبا و منطقی است و مطمئنا نگرانی های مشترکی داریم ، در انزلی کلاب ثابت کردیم که اولاً سازنده و پیشنهاد کننده خوبی هستیم و اگر جایی کم کاری ببینیم آنگاه انتقاد آن هم با طرح و برنامه ، خواهیم داشت

Anzali Free Zone

۶ آبان ۱۳۹۲

ما نگران بندرگاه کاسپین نیستیم این حق انزلیه که یه بندرگاه دیگه هم داشته باشه به اسم کاسپین ما نگران دزدهایی هستیم که برای این بندرگاه نقشه کشیده باشن و فکر کنن که مردم انزلی این اقدامشون رو بی جواب میذارن.

پاسخ

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۷ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۵۰:

شاهین عزیز میشه بیشتر توضیح بدید ؟

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۷ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۰۸:

متاسفانه عده ای در استان با ارائه طرح های کذایی به دنبال اراضی شهرستان انزلی هستن آنهم به دلایل دسترسی ساده تر به سرمایه های استانی که کار ناشایستی هست و روی نقشه هم شدنی نیست.

sinaclub

Sinaclub

۶ آبان ۱۳۹۲

با دلیل منطقى سر جاشون میشونیمشون.اول اینکه جز خاک انزلیه و تمام. 

پاسخ