139206162381

واحد ادبیات پایداری حوزه هنری تبلیغات اسلامی گیلان کتاب «سنگر وبیگانه» خاطرات آزادگان شهرستان بندرانزلی را منتشر کرد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان، محمد پرحلم ، معاون فرهنگی حوزه هنری گیلان ۱۶ شهریور ۹۲ گفت: همزمان با سالروز آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی واحد ادبیات پایداری حوزه هنری گیلان کتاب «سنگر وبیگانه »خاطرات ۷ نفر از آزادگان شهرستان انزلی را با مصاحبه و تدوین میرعمادالدین فیاضی منتشر کرد.

 

وی با اشاره به اینکه میرعمادالدین فیاضی متولد ۱۳۵۲ مدتی است که در زمینه تاریخ شفاهی در استان گیلان مشغول به کار بوده ، عنوان کرد: کتاب «سنگر وبیگانه » که مربوط به خاطرات۷ نفر از آزادگان شهرستان بندر انزلی است که هر کدام به تناوب ۲ تا ۸ سال اسیر بوده اند و بعداز پایان جنگ از عراق به وطن مراجعه کردند.

 

این کارشناس هنری تصریح کرد : تعداد صفحات این کتاب که با مصاحبه و تدوین فیاضی انجام گرفته است، ۳۰۰ صفحه شامل خاطرات، اسناد و آلبوم عکس بوده که به همت واحد ادبیات پایداری حوزه هنری گیلان منتشر شده است.

 

پرحلم خاطر نشان ساخت : علاوه بر این، میرعمادالدین فیاضی به تازگی خاطرات خلبان علی اکبر صیاد بورانی را که بازهم از اسرای شهرستان بندر انزلی است با عنوان« کتیبه ای بر آسمان» آماده کرده که از کتاب های در خور تامل و خوب در زمینه‎ تاریخ شفاهی در سطح استان است که به زودی منتشر می شود.

 

لازم به توضیح است، وی کتاب روایت سوم وقایع مهر ۵۸ انزلی را نیز آماده انتشار کرده که آن هم طی فرصت مقتضی منتشر خواهد شد و علاوه بر این، خاطرات علی نجد باقری از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس را نیز درحال تدوین دارد .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *