کارگزار توسعه اشتغال استان گیلان:
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد انزلی و کارگزار طرح ملی توسعه کسب‌وکار و اشتغال پایدار
کارگزار توسعه اشتغال استان گیلان از امضای تفاهم‌نامه همکاری باهدف حمایت از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان با توجه به اهمیت موضوع اشتغال و سیاست‌های ابلاغی دولت در راستای کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار در کشور بین سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی و طرح ملی توسعه کسب‌وکار و اشتغال پایدار خبرداد.

به گزارش انزلی کلاب، حسین متقی طلب ظهر امروز با اشاره به مهم‌ترین محورهای همکاری در این تفاهم‌نامه اظهار کرد: ایجاد اشتغال فراگیر در رسته‌های اولویت‌دار ازجمله برگزاری جلسات، سمینارها و جشنواره‌های کارآفرینی و خلاقیت، توسعه دستگاه‌های کسب‌وکار و معرفی دستاوردهای مشترک، حمایت مادی و معنوی فرصت‌های شغلی شناسایی‌شده در رسته‌های اولویت‌دار طرح تکاپو از محل تسهیلات بسته اشتغال فراگیر است.

وی با اشاره به ارتقاء مشارکت اجتماعی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی منطقه در مسیر توسعه اشتغال پایدار گفت: این مشارکت با رویکرد حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، ارتقاء مهارت و توانمندسازی اقشار کم‌درآمد جهت بهسازی زنجیره ارزش در رسته‌های اولویت‌دار، نهادسازی و راه‌اندازی مراکز تخصصی مرتبط با رسته‌های اولویت‌دار انجام می‌شود.

کارگزار توسعه اشتغال استان گیلان با تأکید بر همکاری بخش خصوصی در این مجموعه افزود: توسعه تکنولوژی و بازاریابی، توسعه زنجیره ارزش و اتصال به زنجیره ارزش جهانی به شبکه‌های فروش و بازار جهانی باهدف توسعه حداکثر سازی ارزش‌افزوده و توسعه رقابت‌پذیری و نوآوری در بنگاه‌های کسب‌وکار از اهداف این تفاهم‌نامه هستند.

متقی طلب با تأکید بر اینکه این تفاهم‌نامه می‌تواند با رفع موانع تولید ذینفعان نقش مؤثری در توسعه کسب‌وکار داشته باشد تصریح کرد: این تفاهم‌نامه با بهره‌مندی از ظرفیت ملی رسته‌ها در چارچوب برنامه‌های ملی دبیرخانه و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نقش مؤثری در توسعه دستگاه‌های کسب‌وکار منطقه‌ای و بین‌المللی ایفا خواهد کرد.

به گزارش انزلی کلاب، منطقه آزاد انزلی با جمعیتی بالغ‌بر ۳۱ هزار نفر و ۲۸ روستا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پهنه‌های جغرافیایی و فعال اقتصادی در کشور محسوب می‌شود که می‌توان با برنامه‌ریزی درست و با نگاه ملی و منطقه‌ای به‌عنوان مهم‌ترین حلقه زنجیره ارزش رسته‌های اولویت‌دار در استان و کشور به شمار رود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *