SONY DSC

به گزارش انزلی کلاب به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی در جلسه ای که با حضور استاندار گیلان، معاون برنامه ریزی استانداری، ناظرگمرکات استان، رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان و معاونین و مدیران منطقه در خصوص بررسی راه کارهای اجرای مصوبه کالای همراه مسافر برگزار شد، سعید رحیمی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی افزود: افزون بر ۹۰ درصد از نیازهای عمرانی و نرم افزاری جهت استقرار گمرک ازسوی این سازمان مهیا شده است.

وی اضافه کرد: بازسازی دیوار و تکمیل فنس کشی محدود ۱۴۰ هکتاری با استانداردهای موردنظر گمرک به اتمام رسیده، درب ورود و خروج گمرکی، دربهای ورودی-خروجی فاز تجارت منطقه تعیین شده و به منظور تأمین نیازهای انبارداری تجار، یکی از انبارهای منطقه برای این امر بازسازی و تجهیز شده است.

رحیمی افزود: یکی از ساختمانهای منطقه به دلیل اهمیت موضوع به عنوان محل استقرار موقت گمرک و ارائه خدمات اداری، تجهیز شده و آماده بهره برداری است و در آینده سالن مسافری جداگانه ای ساخته می شود.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه به منظور تشویق بازرگانان استان برای حضور در این منطقه جلسه ای با رئیس اتاق بازرگانی گیلان منعقد گردید افزود: علاوه براین مذاکراتی بافعالین تجاری دیگر مناطق آزاد کشور در خصوص مشارکت در طرح مزبور صورت گرفته است.

کیهان هاشم نیا استاندار گیلان با بیان اینکه طی یکی دو سال اخیر و براثر تلاشهای مدیرعامل منطقه و مصوبه های تردد خودرو و تجارت چمدانی، نگاه استان به منطقه بسیار مثبت شده اضافه کرد: همراهی معاونین استانداری و مدیران اقتصادی استان به منظور تسریع در روند اجرایی شدن مصوبه هیأت دولت درخصوص کالای همراه مسافر به معنی اهمیّت اجرای این طرح در توسعه استان است.

وی خواستار لحاظ تمامی موارد قانونی و درعین حال همکاری به منظور تسریع در بهره برداری از مصوبه مزبور شد و اضافه نمود: در مسیر اجرای هرچه سریع تر طرح تجارت چمدانی باید حداقل ها را درجهت حرکت به سمت نیازهای مناسب تأمین نمود به حدی که ابتدا فضای اولیه مورد نظر گمرک از سوی منطقه در اختیار قرار گیرد و در ادامه کمبودهای احتمالی با همکاری دو سازمان برطرف شود.

 استاندار گیلان تصریح کرد: هدف ما رونق دادن به فضای کسب وکار تجاری و به تبع آن توسعه گردشگری استان با اجرای مصوبه تجارت چمدانی است که اشتغالزایی نیز یکی از مزایای اجرای مصوبه تجارت چمدانی در منطقه آزاد انزلی است.

پرویز تقوی ناظر گمرکات گیلان در این جلسه با بیان اینکه برای اخذ مجوز ترانزیت در منطقه از سوی گمرک کشور باید صورتجلسه توافقنامه دو طرفه درخصوص مسئولیت ها و تعهدات نحوه اجرای این مصوبه منعقد شود افزود: از سوی دیگر بایدمواردی چون تأمین نیروی انسانی و ساماندهی کالاهای موجود در غرفه های منطقه انجام شود.

وی تصریح کرد: به محض تحویل ساختمان اداری، مسئول و پرسنل گمرک جهت اجرای طرح تجارت چمدانی معرفی و مستقر می شوند.

گفتنی است در پایان توافقنامه اجرایی نمودن مصوبه کالای همراه مسافر، مابین مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، استاندارگیلان و ناظر گمرکات استان به امضاء رسید.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *