IMG15144090

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: امسال یک لاین کنارگذر شهرستان های انزلی و لنگرود به زیر ترافیک می رود.

شعبانعلی خاوری ظهر دوشنبه در بازدید از پروژه های راهسازی استان افزود: کنارگذر انزلی و لنگرود نقش مهمی در کاهش ترافیک و افزایش ضریب رضایتمندی شهروندان را به همراه دارد.

وی همچنین از ساخت شش کنار گذر در انزلی، لنگرود، بازارجمعه، پونل، خطبه سرا پره سر  استان گیلان خبرداد و افزود: پروژه بازار جمعه متوقف و بقیه در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با تاکید بر اینکه توسعه استان نیازمند عزم جدی مسئولان است، گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی، پروژه های عمرانی بصورت فاز بندی اجرا می شوند.

وی افزود: یک تقاطع غیر همسطح مناسب در ورودی سیاهکل در منطقه بازکیاگوراب احداث شده است که سیاهکل را از بن بست خارج می سازد.

خاوری در ادامه از بهره برداری این پروژه در آینده نزدیک خبرداد و اظهارداشت: بخش راه و حمل و نقل جاده به عنوان یکی از اصلی ترین شاخص های توسعه است.

وی گفت: اگر کشوری بخواهد به توسعه همه جانبه دست یابد راهی جزء توجه به ارتباطات و شریان های ارتباطی ندارد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در ادامه با بیان اینکه توسعه راه ها یکی از مهمترین نیازهای استان است، افزود: حمل و نقل امروزه یکی از اجزا مهم اقتصاد ملی محسوب می شود و بدلیل داشتن نقش زیربنایی تاثیر فراوانی بر فرآیند رشد اقتصادی کشور دارد.

وی اظهارداشت: این بخش در برگیرنده فعالیت هایی است که به شکلی گسترده در تمامی زمینه های تولید، توزیع و مصرف کالا و خدمات جریان داشته و در مجموعه فعالیت های اقتصادی نقش غیرقابل انکاری برعهده دارد.

خاوری بیان داشت: حمل و نقل پایدار اثرات توسعه را بر روی کارایی اقتصادی، موضوعات زیست محیطی، مصرف منابع، کاربری اراضی و عدالت اجتماعی مورد توجه قرارمی دهد و به کاهش اثرات زیست محیطی، افزایش بازدهی سیستم حمل و نقل و بهبود وضعیت زندگی اجتماعی کمک می کند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت جاده های ارتباطی ایمن و کم خطر برای مهیا شدن زمینه ورود سرمایه گذار برای اجرای طرح های اقتصادی و اشتغالزایی افزود: توسعه زیرساخت های جاده ای راهکار اصلی پیشرفت و آبادانی این استان است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه راه ها از سرمایه های اصلی و شاخص توسعه کشور است، یادآورشد: پروژه راه آهن یکی از مهمترین طرح های زیربنایی استان است.

وی اذعان داشت: این پروژه از نظر اقتصادی برای توسعه اقتصادی استان نقش بسیار مهمی دارد که باید تسریع در ساخت و بهره برداری از آن شرایط رونق دهی به وضعیت اقتصادی استان فراهم می شود./ رشت – خبرگزاری مهر

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محراب

محراب

۷ مهر ۱۳۹۳

برادر مطمئنی امسال دیگه؟یعنی همین پایان سال ۹۳؟شما یا از کنار گذر انزلی بازدید نکردی یا که کلا تو یه عالم دیگه سیر می کنی.در هر دوحالت مطمئن باش که این کنار گذر به زودی زودی راه نمیوفته.این خط(/) اینم نشون(\)

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۸ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۴۸:

خخخخخخخخخخ

شبکه استانی چکه (ناودان سابق) پاسخ در تاريخ مهر ۸ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۰۱:

منظورش پل انزلی بود. :-D
البته لازم به ذکره که پل انزلی هم امسال افتتاح نخواهد شد. :-D
طفلک حلزون اسمش بد در رفته،وگرنه سرعت حلزون از سرعت کارهای عمرانی شهر ما بیشتره.!!!

گیلک پاسخ در تاريخ مهر ۸ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۱۰:

باید سرعت عمل انجام پروژه های استان ما در کتاب گینس ثبت شود.مخصوصا احداث کنار گذر انرلی و پروژه لایروبی و احیای تالاب انزلی.