مدیر کل راه و شهرسازی گیلان گفت: امسال به صورت آزمایشی قطار قزوین‌ـ‌رشت راه‌اندازی می‌شود.

شعبان‌علی خاوری با اشاره به استقبال گردشگران و مسافران از گیلان اظهار کرد: طی ایام نوروز امسال بالغ بر یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار دستگاه خودرو وارد گیلان شد که ۲۳ درصد نسبت در مدت مشابه سال ۹۴ رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه ورود حجم زیادی از مسافران به گیلان نشانه آماده بودن زیرساخت‌های این استان است، افزود: امیدواریم مسافران با خاطره‌ای خوش اقدام به ترک گیلان کرده باشند و با توجه به اقدام‌های خوبی که در حوزه راه صورت گرفته و موجب رضایت‌مندی مردم شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان ترافیک نوروزی در محور رشت‌ـ امامزاده‌ هاشم را سنگین خواند و گفت: امیدواریم نوروز سال آینده معضل ترافیک در این محور برطرف شود تا حجم ترافیک برای خروج از گیلان به سهولت انجام شود.

وی با بیان اینکه عمده راه‌های روستایی گیلان گردشگری است، تصریح کرد: تاکنون ۴۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی گیلان آسفالته شده و درصد برخورداری از آن به ۵۱٫۵ درصد رسیده و ۲۵۰ کیلومتر روکش آسفالت صورت گرفته است.

خاوری درباره وضعیت احداث خط ریلی قزوین‌ـ‌رشت بیان کرد: بخشی از مسیر ریل‌گذاری شده و اقدام‌های خوبی صورت گرفته است و با توجه به فعالیت بسیاری که در این زمینه در حال انجام است، در چهار ماه نخست امسال تلاش ریل آزمایشی را به رشت می‌رسانیم و برای تحقق این امر همه شبانه‌روز پای کار هستند./فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علی صیاد

۱۵ فروردین ۱۳۹۶

امیدواریم تلاش مسئولین در جهت درامد زایی در استان باشد
مانند استان مازندران که بطور مثال برای بازدید از جنگل نور وسیسنگان با کمترین امکانات ،ورودی در نظر گرفته اندما هم برای جنگل گیسم ابشارهایی مثل دودوزن شفت و ویسادار پره سر و غیره با ان همه زیبایی امکانات فراهم کنیم واز ان درامد زائی داشته باشیم وسواحل را با اجرای طرحهای مختلف تمیز وبه بازده اقتصادی برسانیم

پاسخ