امام جمعه بندر انزلی در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت : همه باید در حفظ و حراست از محیط زیست تلاش کنیم .

به گزارش انزلی کلاب به نقل از خبرگزاری ایرنا ، حجت الاسلام ˈ سید داوود موسوی ˈ با اشاره به هفته منابع طبیعی و سخنان مهم مقام معظم رهبری در خصوص حفاظت از محیط زیست خاطر نشان کرد : متاسفانه حفظ محیط زیست در ایران وضع مطلوبی ندارد و اگر به آن رسیدگی نشود این منابع خدادادی از بین خواهد رفت .

وی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سال نو افزود : خیلی از خانواده های محروم چشم به احسان ما دارند و خوب است در این ایام با شرکت در جشن نیکوکاری به دلجویی و دستگیری از این عزیزان بکوشیم تا ضمن شادی آنان جلب رضایت خداوند را بدست آوریم .

خطیب جمعه انزلی همچنین به سالگرد تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره و تصریح کرد : این بنیاد از یادگارهای ماندگار امام (ره) است که در طول عمر خود آثار گوناگونی داشته است .

وی یادآور شد : بنیاد شهید و امور ایثارگران مهمترین وظیفه اش حفظ مسیر فرهنگ شهادت و آثار شهداء است ، گرچه این وظیفه همگانی است که در خط آرمان شهداء باشیم و از آن حراست کنیم ولی سکانداری این امر به دست عزیزان بنیاد شهید است .

حجت الاسلام موسوی ، متذکر شد : امروز ما بیش از گذشته به فرهنگ شهادت که فرهنگ مردانگی ، ایثار و فتوت است نیازمندیم و خدا کند که در معبر شهداء قرار گیریم .

امام جمعه انزلی در خاتمه با اشاره به این که در آستانه سال جدید قرار داریم اصناف را به رعایت انصاف و برخورد خوب با شهروندان و گردشگران توصیه کرد و از امنای مساجد خواست این مکانهای مقدس را برای فرایض دینی مسافران آماده کنند .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *