80734505-4553001

امام جمعه بندرانزلی با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: این ماه پربرکت فرصتی ارزشمند برای اصلاح جامعه و انسانها است.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمینˈ سید داوود موسوی ˈ با بیان اینکه در این ماه مبارک باید با عمل به دستورات خداوند در زمره خوبان و صالحان قرار گرفت، افزود: این ماه پرفضیلت پیام های گوناگون معنوی را در خود دارد که اگر دریافت شود دیگر در جامعه نابرابری و اسباب و ابزار گناه پیدا نمی شود.

خطیب جمعه انزلی افزود: جامعه تربیت شده در مکتب رمضان ، آرمانخواه ، همراه و همیار مستضعفان ، اهل خوف و رجا خواستار حق ، اهل امر به معروف و نهی از منکر و اهل اصلاح جامعه و ساتر عیوب دیگران است .

وی در ادامه یادآور شد: در تقویم ایران اسلامی امروز سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم مظلوم به دست رضاخان پهلوی در سال ۱۳۱۴ است که به نام روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است.

امام جمعه انزلی آثار حجاب را بسیار و از جمله آرامش روانی، استحکام پیوند خانوادگی و ارزش و احترام زن عنوان و خاطرنشان کرد: شهید مطهری می گوید عجیب است بعضی ها حجاب را توهین به زن می دانند در حالی که حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت است.

امام جمعه انزلی تاکید کرد : شک نکنید جامعه ای راه سعادت را در پیش می گیرد که عفا و حیا را در زمینه های مختلف پیش بگیرد .

وی تصریح کرد : از نظر اسلام عفت که در زمینه های مختلف قابل دستیابی است مانند عفت مالی ، عفت کاری و عفت نفسانی موجب اصلاح امور است .

حجت الاسلام موسوی افزود: اسلام برای تحکیم خانواده ها دستوراتی را صادر کرده که حجاب یکی از این دستورات است .

وی همچنین با اشاره به ۲۳ تیر سالروز همبستگی با رهبر معظم انقلاب یادآور شد: دیدیم مردم چگونه به حمایت معظم له آمدند و باعث تثبیت نظام شدند و ثمره آن۲۴ خرداد بود.

امام جمعه بندرانزلی در ادامه با اشاره به سالروز تاسیس شورای نگهبان این نهاد انقلابی را پالایشگاه قانونی و یکی از برکات انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: شورای نگهبان شاداب و سرزنده توانسته در بحث قانونگذاری و رصد از مصالح دین ایفای نقش کند و در بحث انتخابات نیز زیبا ورود کرد.

وی اضافه کرد: در روزهای پایانی دولت دهم قرار داریم و حق است از تلاش های این دولت که به فرموده رهبر معظم انقلاب دورترین نقاط ورود کرد، قدردانی کنیم.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۲۲ تیر ۱۳۹۲

با سلام و عرض ادب حضور حاج اقا موسوی امام جمعه محترم.از خدمت ایشان تقاضا دارم که به تدریج امر به معروف کلامی را به عملی مبدل کنند و در حل مشکلات عدیده شهرمان بیش از پیش یاریگر باشند.تا انشاالله موجب از بین رفتن شبهات و نارضایتیها و دلخوریهای جوانان غیور انزلی باشند.

پاسخ