80885103-5091567 (1)

امام جمعه بندرانزلی در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت : فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر ریشه در قیام اباعبدالله الحسین(ع) دارد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، حجت الاسلام ˈ سید داوود موسوی ˈ در مصلی انزلی اظهار کرد : محرم ، فرهنگ بی بدیلی است که در جهان ماندگار شده و باید همچنان زنده بماند چون با این فرهنگ است که دین و قرآن در جامعه زنده می ماند.

وی خاطرنشان کرد : اگر برای ما عزاداری محرم یک اصل است باید توجه کنیم روح عزاداری این اصلیت را قوت می بخشد.

وی ادامه داد: دشمنان که عشق حسینی را در مردم دیده اند و توان مقابله با آن را ندارند، به حرکت های خطرناکی دست زده اند و خواسته اند کالبد عاشورا با سینه زنی و گریه زنی بماند مساجد خالی شود و فط دسته های کوچک باقی بمانند بی آنکه علما در تبیین فرهنگ عاشورا سخنی بگویند .

خطیب جمعه انزلی تصریح کرد : به حرمت حضرت فاطمه (س) و امام حسین (ع) باید دست از هوای نفسانی برداریم و همانگونه که قیام عاشورا جمع مسلمانان را می خواهد، دور هم جمع باشیم .

حجت الاسلام موسوی افزود: به دنبال روحانیونی باشید که فرهنگ و معارف عاشورا را معنا کنند.

وی در ادامه در خصوص ۱۳ آبان گفت : این روز یکی از مناسبت های مهم و ماندگار تقویم کشور ما و یادآور سخنرانی تاریخی امام(ره) و تبعید ایشان و همچنین استقامت و آزادی خواهی دانش آموزان است که منجر به شهادتشان و آبیاری درخت انقلاب با خونشان شد.

امام جمعه بندرانزلی تصریح کرد : اقدام دیگر ماندگار این روز حرکت فرزندان حزب الهی این کشور در تسخیر لانه جاسوسی امریکا بود که کشورهای غربی بعد از ۳۴ سال اعتراف کرده اند که سفارتخانه های آمریکا جاسوسخانه است.

وی اضافه کرد: حق با امام(ره) بود که این حرکت را انقلاب دوم خواند و این عملیات متهورانه توانست ستون های ظلم و ستم آمریکا را به لرزه در آورد و آثار آن همچنان ماندگار است .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *