به گزارش سامانه تحلیلی و خبری انزلی کلاب حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز سیاسی و عبادی این هفته شهرستان اظهار کرد: متاسفانه شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز گیلان از سوی عوامل این برنامه نسبت به مردم انزلی کم لطفی شد.
وی افزود: بارها تذکر به صدا و سیما تذکر دادیم اما متاسفانه گوش شنوایی نبود و علاوه بر اینکه حق مردم و شهر بندرانزلی در بسیاری از حوزه های مدیریتی استان تضییع شده در رسانه ملی نیز این حقوق نادیده گرفته شده است.
امام جمعه بندرانزلی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم حفظ وحدت در بین همه آحاد ملت تاکید کرد: نمی دانم مطالب گفته شده در این برنامه چه ضرورتی داشت و وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند باید همه آحاد ملت در هر قومیت و لباسی وحدت خود را در جامعه حفظ کنند، چه لزومی دارد در صدا و سیما بگوییم که تالاب مال فلان شهر است و منطقه آزاد انزلی متعلق به گیلان است.
حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین با تاکید براینکه یکی از وظایف و رسالت های رسانه ملی حفط و گسترش اتحاد در بین مردم است گفت: اگر کسی به صورت مغرضانه و برای جمع کردن آرای مردم اظهار نظری کرد نباید ملاک واقع شود و نمی دانم چرا می خواهند با احساسات مردم یک شهر بازی کرده و آرامش آنان را برهم بزنند.
وی ادامه داد: با وجود اینکه منطقه آزاد انزلی منفعتی برای مردم نداشته و در اقتصاد و گردشگری بندرانزلی تاثیرات منفی داشته اما منطقه آزاد انزلی به همین نام ثبت شده و کل دنیا آن را به همین نام می شناسند .
خطیب جمعه انزلی افزود: گمرک و تجارت و گردشگری انزلی به منطقه آزاد انزلی منتقل شد و در نهایت تنها منفعت آن برای شهر این است که شاید حدود هزار نفر از بندرانزلی در آنجا شاغل هستند.
وی همچنین تصریح کرد: متاسفانه در صدا و سیمای ما پول اثرگذار تر است و مسئولان آن با بستن قرارداد های مختلف چشمشان را بر روی نواقص و مشکلات می بندند در حالیکه انتظار داشتیم صدا و سیما مشکلات مردم را منعکس کرده و در صدد رفع آن برآید نه اینکه حتی این نام را هم از انزلی بگیرد.
حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین خاطرنشان کرد: ما که هرچه گفتیم اثر نکرد و با وجود اینکه شهروندان بندرانزلی مردم فهیم ، نجیب و خویشتن داری هستند اما کاری نکنند با برانگیختن احساسات مردم دراین شهر سر و صدایی دربیاید .
وی افزود: مردم انزلی همواره پای انقلاب ایستاده اند اما باید حق مردم انزلی را برای توسعه و رشد این شهرستان آنچه که هست بدهند و امیدواریم صدا و سیما با عذر خواهی از مردم در صدد رفع نواقص برآید و دیگر این امر تکرار نشود.
حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین در پایان با اشاره به انتقاد از انتخاب شهردار غیر بومی و عدم حضور بسیاری از مدیران شهری بندرانزلی پس از ساعات اداری در این شهرستان گفت: آیا در بندرانزلی مدیری که از بین اصلاح طلبان بوده و بتواند این شهر را اداره کند وجود نداشت؟
امام جمعه بندرانزلی متذکرشد:مسئولی که بعد از ساعت اداری شهر را ترک می کند چگونه می خواهد این شهر را اداره کند؟
به گزارش سامانه تحلیلی و خبری انزلی کلاب در برنامه گفتگوی ویژه خبری ساعت ۲۰ و ۳۰ پنجشنبه که با حضور نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی درخصوص تالاب بندرانزلی و منطقه ازاد انزلی پخش شد، مجری این برنامه بارها از نام تالاب صومعه سرا به جای تالاب انزلی و همچنین از نام منطقه ازاد گیلان به جای منطقه ازاد انزلی استفاده کردکه موجبات اعتراض میهمان برنامه را نیز پدید آورد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *