81317998-5960060

امام جمعه بندر انزلی در خطبه نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان ، دفاع مقدس را مقطع بسیار درخشان و مشعشع تاریخ انقلاب اسلامی عنوان کرد.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین ‘سید عبد الجواد شمس الدین’ در آستانه هفته گرامیداشت دفاع مقدس ، این مقطع تاریخی را حائز ویژگی های خاص دانست و تاکید کرد: در این دوران شاهد ظهور و بروز فضایل اصلی اخلاقی و ارزشی در تمامی اقشار بودیم که روشن ترین نقطه در تمامی ادوار تاریخی ما محسوب می شود.

خطیب جمعه شهرستان بندر انزلی افزود : ایثارگری ، اتحاد ، همبستگی ، تعاون و همدلی را در این دوران نه فقط در جبهه های نبرد که در همه جای کشور و بین تمام مردم شاهد بودیم.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین روحیه شهادت طلبی را سرآمد سجایای اخلاقی این دوران خواند و افزود : قانون و قاعده جنگ در عالم آثار مخرب قهری و خسارتهای مادی و معنوی دارد که طبیعی است اما آنچه کارزار دفاع مقدس هشت ساله ایران اسلامی را متمایز می سازد، آثاری است که هنوز نه فقط مردمان ما که در خارج از ایران نیز منشا برکت است.

امام جمعه شهرستان انزلی گفت: شاید ما هنوز حتی غرامت جنگی را استیفا نکرده باشیم اما هرجا که خط مقاومت است، از حزب الله لبنان و غزه تا عراق و سوریه ، از اصول ناب دفاع مقدس ایران اسلامی ، الگو گرفته می شود.

وی همچنین دستاورد ارزنده دیگر این دوران برای ایران اسلامی را ، باوراندن اقتدار دفاعی مردمان این مرز و بوم به بیگانگان خواند و گفت : این روزها شاهدیم که استکبار جهانی با هر بهانه واهی و توطئه طراحی شده ای با اردو کشی نظامی به کشور ها حمله ور میشود و هیچ قاعده و قانون بین المللی را نیز بر نمی تابد اما همین ها به رغم تمامی شعارهایشان و باوجود تمامی تبلیغاتشان که از گزینه نظامی برای ایران حکایت دارد ، جرات تعرض ولو به اندازه یک گلوله کوچک را ندارند و این تنها به برکت کارنامه درخشان دفاع مقدس ممکن شده است.

خطیب جمعه شهرستان انزلی با اشاره به تفحص های پیکر شهدا گفت : این خود نیز از برکات دفاع مقدس است و هرگاه که شهیدی در نقطه ای از کشور تشییع می شود، بار دیگر تمام خاک ایران اسلامی به برکت حضور این والا گوهران عطر اگین شده و معنویت خاص سراسر کشور را در بر می گیرد.

وی از عموم نمازگزاران خواست تا در برنامه های گوناگون تجلیل این ایام حضور بهم رسانده و افزود : همه ما وظیفه داریم تا در این هفته در حد خودمان با تجدید خاطره این بزرگمردان ، همچنان فرهنگ معنوی شهادت را در خودمان پرورش و ارتقا دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین در بخش دیگر از خطبه های نماز عبادی سیاسی شهرستان انزلی با تبریک بازگشایی مدارس و حوزه و دانشگاه تصریح کرد : هریک از این مراکز علم و پژوهش به نوعی عبادتگاه حضرت حق محسوب می شوند و فعالیت انها مایه فخر و ارتقا جامعه اسلامی است.

وی در خاتمه خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به مناسبتهای ماه ذی القعده از جمله بیست و سوم این ماه ( روز زیارت خاص حضرت امام علی بن موسی الرضا ) و بیست و پنجم این ماه که روز ‘دحوالارض ‘ است و به فضیلت روزه ممتاز است، اشاره و اضافه کرد : مناسبت مهم دیگر روز شهادت حضرت امام جواد (ع) است و انتظار می رود هیأت های مذهبی نسبت به برگزاری مراسم شایسته و درخور اهتمام لازم را داشته باشند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *