13950830000323_photoa1

حجت‌الاسلام سید عبدالجواد شمس‌الدین ظهر امروز در مراسم عزاداری اربعین حسینی با قدردانی از حضور پرشور مردم در مصلای این شهر، اظهار کرد: با وجود شرایط نامساعد جوی، حضور عاشقان حسینی در مصلا قابل توجه است.

وی با بیان اینکه راهپیمایی بزرگ عاشقان حسینی هر سال با حضور تمام مسلمانان دنیا برگزار می‌شود، افزود: این امر نشان‌دهنده اتحاد و یکپارچگی مسلمانان بوده و دارای درس و پیام‌های بسیار برای جهانیان است
امام جمعه بندرانزلی با اشاره به اینکه شعار سراسری راهپیمایی اربعین حسینی همان شعار قمر بنی‌هاشم در کربلا است که فرمود «من حامی دین هستم»، گفت: این شعار باید توسط تمام مسلمانان اجرایی شود و همه باید توان و تلاش خود را در راستای دستورات الهی به‌کار گیریم.

شمس‌الدین، بزرگ‌ترین درس اربعین را تحمل در برابر شرایط و ناملایمات دانست و تصریح کرد: راهپیمایی بزرگ اربعین که سختی‌های بسیاری داشته، مصداق صبر و تحمل در مقابل مصیبت‌هاست.
وی، شرط تحقق شعار قمر بنی هاشم را بصیرت دانست و گفت: دین‌شناسی، دشمن‌شناسی، زمان‌شناسی و وظیفه‌شناسی از شروطی هر انسان با بصیرت بوده تا با قرار گرفتن در مسیر درست، وظیفه خود را نیز بشناسد و تحت تاثیر شبیخون دشمن و غفلت قرار نگیرد.

امام جمعه بندرانزلی ادامه داد: داشتن روحیه امید به پیروزی نهایی اسلام دومین مشخصه و تحمل ناملایمات سومین مشخصه انسان با بصیرت است.
شمس‌الدین با بیان اینکه شکیبایی مقابل دشمنان در راستای حمایت از دین است، متذکر شد: خداوند می‌فرماید اگر انسان‌های مومن در مقابل دشمنان صبور و شکیبا باشند این تحمل و شکیبایی به نوعی حمایت از دین بوده و با استقامت می‌توان به پیروزی حقیقی رسید./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *