80759787-4630559

 امام جمعه بندرانزلی در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: با گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و تعیین آخرین جمعه ماه مبارک به عنوان روز قدس توسط امام (ره) این روز به فرهنگ جهان اسلام تبدیل شده است .

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سید داوود موسوی اظهار کرد: استقبال مسلمانان جهان از راهپیمایی حمایت از قدس در این روز به سردمداران جهان فهماند که قدس پاره تن اسلام است و به فضل الهی دوباره به پیکره اسلام باز می گردد.
وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی توانست پایه گذار معیارها و مبانی باشد که خاستگاه جهانی در دفاع از حق و مقابله با ظلم و پایه گذار کانون های مقاومت در جهان اسلام است .
حجت الاسلام موسوی یادآور شد: صهیونیست ها آهنگ تشکیل دولت یهود را در قلب جهان اسلام ساز کردند و فتنه گران جهانی نیز در حمایت از آنان قد علم کردند .
وی تصریح کرد: امام خمینی (ره) در همان روزهای ابتدای انقلاب به کانون فساد حمله کرده و روز قدس را پایه گذاری کرد که بعنوان روز حماسه و بیداری اسلامی و روز شهید، شهادت و مقاومت نامگذاری شد.
به گفته وی بعد از سه دهه از این نامگذاری و با وجود حمایت قدرت های جهانی از اسرائیل کارکرد زیبایی را از روز قدس شاهد هستیم.
خطیب جمعه انزلی با بیان این که موج بیداری اسلامی که این روزها در جای جای جهان اسلام می بینیم برگرفته از کار کرد روز قدس است، افزود: دشمن تا دندان مسلح امروز به دست فرزندان حزب الله و حماس زمین گیر شده و ذلیل تر از گذشته نتوانسته به اهداف خود برسد.
وی تصریح کرد: گرچه دشمن بنا دارد در سوریه ، لبنان ، مصر ، عراق ، بحرین و سایر کشورهای اسلامی بیداری اسلامی را خفه کند برغم همه کاستی ها و نگرانی ها این تفکر امام و روز قدس هر ساله موج عظیمی از مردم را در جای جای دنیا به راه می اندازد و امروز را ۸۰ کشور جهان گرامی می دارند .
وی تاکید کرد : تا زمانی که قدس اولین قبله گاه مسلمانان به دامن اسلام برنگردد این دشمنی و کینه توزی همچنان ادامه خواهد داشت .
حجت الاسلام موسوی در ادامه با اشاره به در پیش بودن روز خبرنگار گفت: تلاش خبرنگاران در اطلاع رسانی اثرات بسیار خوب و مطلوبی را در آگاهی بخشی و توسعه جامعه دارد .
امام جمعه بندرانزلی در خاتمه با بیان این که تولید اخبار سالم می تواند بسیاری از مشکلات جامعه را حل کند خواستار همکاری مسوولان با خبرنگاران شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *