IMG_6512

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، امام جمعه شهرستان بندرانزلی در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه ولایتمداری را مترقی ترین و اساسی ترین اصل برای اداره‌ی جامعه و تعالی انسان ها عنوان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالجواد شمس الدین با اشاره به نزدیکی عید بزرگ ولایت و فلسفه‌ی واقعه غدیر خم گفت: خداوند در این روز حجت را با تکمیل دین بر تمامی نسل ها تمام کرد و از این روست که چنانچه کسی در مسیر توحید و عبودیت باشد اما التزام عملی به ولایت نداشته باشد، هیچ اثر مفید و مثبتی بر اعمالش مترتب نخواهد بود.

خطیب جمعه شهرستان بندر انزلی خاطر نشان کرد: سربلندی و اقتدار ایران اسلامی در روزگاری که بسیاری از بلاد و جامعه مسلمانان گرفتار انواع فتنه ها و دسیسه های داخلی و خارجی هستند، بهترین گواه برای برتری یک جامعه ولایی است.

وی افزود: اینکه کشور ما ام القرای اسلامی و کشور امام زمان (عج) است از برکت نگرش حضرت امام (ره) و سکانداری رهبری متقی، آگاه و بصیر با ویژگی های منحصر بفرد بعنوان ولی فقیه و نائب امام عصر(عج) است که در تلاطم های روزگار همواره انسجام، وحدت کلمه و یکپارچگی این نظام را حفظ فرموده اند.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین اظهار کرد: همین اصل اصیل و رکن مهم ولایت و ولایتمداری است که بیش از هرچیز دشمنان این نظام اسلامی را نگران می کند و همواره این جایگاه رفیع آماج توطئه‌ی دشمنان است که صد البته با هوشمندی مردم ولایتمدار ایران اسلامی همواره ابتر مانده است.

امام جمعه شهرستان بندر انزلی در ادامه از عموم مسئولان و مردم خواست تا هر کس به فراخور موقعیت، تکلیفش را در برابر تبیین و مراقبت از فلسفه ولایت فقیه به بهترین نحو انجام دهد و افزود: به گواه تاریخ آنچه تاکنون موجب قوام و دوام این نظام الهی بوده است و مهمترین عامل حفظ کشورمان است، جایگاه رفیع ولایت و منویات رهبری در اداره کشور است.

امام جمعه شهرستان بندر انزلی در مروری بر مناسبتهای ایام گفت: هفته ناجا فرصتی ست برای خداقوتی جانانه به نیروی انتظامی و نیز تبادل نظر به منظور حفظ بیشتر امنیت عمومی و تامین رفاه اجتماعی جامعه .

IMG_6508

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به احادیث و روایات، وجود سالمندان را مایه برکت در زندگی افراد خواند و گفت: تکریم این افراد یقینا ارج نهادن به کسانی است که عمری را برای چرخیدن چرخ جامعه تلاش کرده اند و امروز در روزگار کهولت لازم است شأن و منزلتشان هم از سوی خانواده و هم جامعه حفظ شود .

وی همچنین به برگزاری مراسم ویژه ۲۳ مهر بعنوان روز بندر انزلی اشاره کرد و افزود: این روز که یادآور هوشیاری مردم این شهر در خنثی کردن توطئه بیگانه در ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب و گواه سربلندی مردمان این دیار است، باید در خاطره ها گرامی داشته شود.

بمناسبت هفته نیروی انتظامی سرهنگ پاسدار ‘هرمز عشقی’ بعنوان سخنران پیش از خطبه، ضمن ارائه گزارش عملکرد نیروی انتظامی شهرستان، توصیه هایی برای هوشیاری بیشتر افراد در مقابل مخاطرات مختلف و نحوه صحیح برخورد با اینگونه موارد را به شهروندان نمازگزار بیان کرد./ لیلا مسروری-ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۱۸ مهر ۱۳۹۳

:yes:

پاسخ