81305852-5940225

امام جمعه بندر انزلی در دیدار با جامعه ورزشی شهرستان ، ورزش را مصداق بارز و عینی امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد .

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین ‘سید عبدالجواد شمس الدین’ در این دیدار گفت: ورزش و دعوت دیگران به انجام آن ، تجلی هر دو وجه امر به معروف و نهی از منکر است زیرا از یک سو ، ورزش سلامت جسم و روح را به همراه دارد و این همان دعوت به معروف و حسنه به شمار می آید.

وی افزود:از سوی دیگر کسی که به ورزش مشغول می شود از انحراف و پوچی مصون می ماند و این بهترین نوع نهی از منکر محسوب می شود.

امام جمعه شهرستان بندر انزلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ورزش در هر کجای دنیا مبنا، اصول و روال واحدی دارد گفت: آنچه باعث می شود تا ما از ورزشکار ایرانی رفتاری متمایز را انتظار داشته باشیم ، فضای نظام جمهوری اسلامی ایران و نیت ورزشکاری است که در این نظام فعالیت دارد.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین یاد آور شد: شاید همه ورزشکاران در هر نقطه دنیا برای کسب مدال و عنوان تلاش کنند اما انتظار می رود ورزشکاری که در فضای مقدس نظام جمهوری اسلامی فعالیت دارد هنگام ورود به عرصه رقابت ، اولین هدفش اعتلای نظام باشد.

وی تصریح کرد: اهتزاز پرچم ایران اسلامی مزین به نشان مقدس الله در واقع گامی بلند در اعتلای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران است لذا ورزشکاران ما باید چنین نیت و تلقی از حضور و تلاش خود داشته باشد.

امام جمعه شهرستان بندر انزلی افزود: همین نیت دینی و عرق ملی نسبت به نظام جمهوری اسلامی است که ورزشکاران ما را از سایرین متمایز می کند.

وی ، تلاش در مجموعه ورزش را کاری مقدس دانسته و خاطر نشان کرد: چه بسا موفقیت ورزشکاران ما نه فقط ایرانیان که سایر مسلمانان را نیز خشنود می سازد و یادمان باشد آنکس که دل مومنی را خشنود کند از اجر اخروی برخوردار خواهد شد.

رییس اداره ورزش و جوانان بندرانزلی در این نشست با اشاره به وجود بیش از ۱۳ هزار ورزشکار سازمان یافته و ۴۲۵ ورزشکار پیش کسوت در شهرستان گفت: انزلی بعنوان شهر طلایی ورزش ایران شناخته می شود.

‘صفر جعفر زاد ‘ با اشاره به این که جمعیت افراد ورزشکار شهرستان بیش از این تعداد است افزود : جای خوشبختی است که با این میزان ورزشکار هم بانوان و هم آقایان ، همواره به حسن رفتار معروفند و هرگز رفتاری خلاف شئونات دینی و ملی ما از آنها گزارش نشده است.

وی خاطرنشان کرد : ۷۳ درصد کاروان ورزشکاران اعزامی گیلان به بازیهای آسیایی پیش رو را ، ورزشکاران بندرانزلی تشکیل می دهند.

رییس اداره ورزش و جوانان بندر انزلی ابراز امیدواری کرد این روند با رهنمود ها و حضور ، همراهی و تذکرات امام جمعه انزلی حفظ شود.

وی یادآور شد : جامعه ورزشی شهرستان برای تقویت منش پهلوانی در کنار کسب عناوین قهرمانی ، این فرصت را برای تقویت اخلاق در ورزش مغتنم می شمارد.

در این دیدار ‘فخرالسادات خاکپور’ مسوول امور بانوان اداره ورزش و جوانان شهرستان انزلی ، ‘بهمن صالح نیا ‘ بعنوان پیشکسوت تیم فوتبال ملوان ، ‘محمود رمضانی پور’ ریس هیئت فوتبال بندر انزلی ، در سخنان کوتاهی با خیر مقدم به امام جمعه جدید شهرستان ، خواستار بهره مندی مستمر از رهنمودهای ایشان شدند.

شهرستان بندر انزلی با قریب ۱۴۰ هزار نفر جمعیت از تعداد قابل ملاحظه ورزشکار مدال آور ملی برخوردار است .

تیم فوتبال ملوان بعنوان یکی از قدیمی ترین تیم های ورزشی ایران و پرافتخارترین تیم شهرستانی کشور متعلق به انزلی است .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *