1

 امام جمعه بندرانزلی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان، وحدت و بینش تشیع و علمای شیعی را موجب هراس و آشفتگی دشمنان عنوان کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین با اشاره به حادثه استرالیا در روزهای اخیر گفت: یقینا ساده انگاری است اگر بگوییم پلیس و نیروهای امنیتی این کشور برغم هشدارها و شکایات مسلمانان و شیعیان از رفتارهای غیر اخلاقی این فرد معاند ، نتوانستند او را دستگیر کنند.

 

خطیب جمعه انزلی افزود: این فرد بی مقدار در واقع آلتی در دست طراحان نقشه های اسلام هراسی ، ایران هراسی و تشیع هراسی بیگانگان بوده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین تصریح کرد:یقینا وقتی توطئه های مکرر دشمنان در قالب انواع دسیسه های اقتصادی ، فرهنگی ، گروهک های تکفیری به نتیجه نرسیده و مردمان جهان بیش از پیش به آرمان تشیع گرایش دارند؛ اکنون اجانب، علمای شیعه را هدف قرار دهند.

 

امام جمعه بندرانزلی خاطر نشان کرد : توصیه پیامبر ، ائمه معصوم ، بیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبری معظم انقلاب همواره بر لزوم حفظ وحدت از صدر اسلام تا کنون بوده است.

 

وی افزود : امروز همه ما باید پشت سر معظم له حرکت کنیم و با اجرای دقیق برنامه های مدون کشور ، برای اعتلای میهن مان و حفظ ارزش های دینی و اسلامی بکوشیم و تلاش کنیم پرچم حقانیت تشیع تا رفع تجاوز ظالمان در سراسر عالم برافراشته بماند.

 

*وقف پسندیده ترین باقیات صالحات

 

امام جمعه شهرستان بندرانزلی در بخش دیگری از خطبه ها، با اشاره به هفته آخر ماه صفر که هفته وقف نامگذاری شده؛ آن را پسندیده ترین نوع باقیات و صالحات عنوان کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین تاکید کرد: مسئله وقف از موارد مهم و سنت های نیک اسلام خاصه در مکتب تشیع است که بواسطه آن رشد ، بالندگی و گشایش در امور مردم اتفاق می افتد.

 

وی موقوفات را از ابزار و عوامل مهم در مبانی اقتصاد مقاومتی به منظور مقابله با تحریم های ظالمانه و حمایت از نیازمندان توصیف کرد.

 

پیش از خطبه های نماز جمعه نیز حجت الاسلام مقصودی مسئول دفتر نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی انزلی پیرامون وحدت حوزه و دانشگاه سخنانی در جمع نمازگزاران جمعه ایراد کرد.
منبع: انزلی – ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۲۸ آذر ۱۳۹۳

در مراسم نماز جمعه امروز مسئولان شهر بسان گذشته شرکت داشتند و پس از مراسم شاهد بودم که آقایان روحانی فر و پورشعبان از پروژه تعریض خیابان بین دو پل ولایت یک و دو بازدید میدانی داشتند میزان پیشرفت هم به نظر بنده مطلوب بود امیدوارم با تزریق بودجه همکاری های همه جانبه بخشی از معضل ترافیک شهرمان کاسته شود

پاسخ

leila پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۵۶:

:yes: :yes: :yes: