IMG3979

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، امام جمعه انزلی در مراسم تجلیل از تعاونگران نمونه شهرستان انزلی که با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان و جمعی از تعاونگران شهرستان انزلی برگزار شد باری دیگر بر تعاون و اتحاد میان مسئولان شهرستان تاکید ورزید و تنها راه حل مشکلات شهر انزلی را میسر شدن این مهم دانست.

IMG3987

در ابتدای مراسم رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارائه‌ی آماری اجمالی از فعالیت تعاونی های شهرستان بندرانزلی اظهار کرد: در طول یک سال گذشته ۱۶ تعاونی با ۲۹۶ عضو شروع به فعالیت کردند که ۹ تعاونی در زمینه خدماتی، یک تعاونی صنعتی، چهار تعاونی کشاورزی و دو تعاونی در زمینه ساخت مسکن مشغول هستند.

عبدالمجید جوانبخت ۲۳ عضو ایثارگر تعاونگران انزلی را یک افتخار برای اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: این نشان دهنده‌ی فرهنگ تعاون در بین ایثارگران است.

وی از وجود ۶۴۲ تعاونی ثبت شده با ۱۷۳تعاونی فعال در شهرستان انزلی خبر داد و ابزار امیدواری کرد که فرصتی پیدا شود تا تمامی تعاونی ها فعال تر از گذشته باشند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین یادآور شد: ۲۴۰ واحد مسکن مهر در هفته دولت امسال تحویل داده شده است و در تلاشیم بخش اعظمی از آن را هر چه سریع تر تحویل دهیم.

IMG3990

امام جمعه انزلی در این مراسم با گرامیداشت هفته تعاون و قدردانی از تعاونگران برتر شهرستان انزلی، به تاکید اسلام بر تعاون در تمامی امور اشاره نمود و اظهار کرد: بحث تعاون فقط در امر اقتصاد نیست، بلکه دراسلام نه تنها در معیشت بلکه در تربیت، اموردینی و بخش های مختلف زندگی، توصیه به تعاون و کمک و همکاری شده است.

حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین در جمع تعاونگران نمونه‌ی شهرستان انزلی با اشاره به اینکه وحدت و یکپارچگی حافظ انقلاب و اسلام در کشور است، گفت: انقلاب جمهوری اسلامی ایران با وحدت بین تمامی صنوف به پیروزی رسیده است و عامل پیروزی جامعه اسلامی علی رغم تمام مشکلات، اتحاد بین مردم و مسئولان بوده است و اگر کسی خودش را خواهان عزت ایران و ایرانی می‌داند باید بداند راهش جز تبعیت از رهبری و اتحاد نیست.

وی شهرستان انزلی را شهر ظرفیت ها لقب داد و تصریح کرد: انزلی ظرفیت های زیادی در تمامی زمینه ها بخصوص زمینه های فرهنگی و ورزشی دارد و استفاده از تمامی این ظرفیت ها نیازمند اتحاد و تعاون بین تمامی نهاد ها و مردم این شهر است.

امام جمعه انزلی همچنین خاطر نشان کرد: وابسته به هیچ جناحی نیستم، خط قرمزمان پیروی از رهبری است، هرکس برای این مردم خدمت کند از او حمایت خواهیم کرد.

حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین با بیان اینکه مردم و مسئولان در کنار هم، سواران یک کشتی هستند افزود: ما همه در یک کشتی هستیم که اگر این کشتی نقصی پیدا کند باعث غرق شدن همه خواهد شد.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: رفع مشکلات شهرستان انزلی نیازمند یاری همگان است و تنها راه حل برای رشد و تعالی این شهر با اتحاد تحقق می یابد.

IMG4017

فرماندار انزلی به عنوان دیگر سخنران آیین تجلیل و قدردانی از تعاونگران نمونه شهرستان انزلی با اشاره به این جمله که تعاون می‌تواند جلودار بی عدالتی باشد، تصریح کرد: طبق اصل ۴۴ و اصول اقتصاد مقاومتی، تعاونی ها علاوه بر کیفیت و کمیت باید کارآمد باشند و توانمند سازی و فعالیت بیشتر خود را در دستور کار قرار دهند.

قاسم روحانی فر با بیان اینکه آمار ۷۳ تعاونی فعال از ۶۴۲ واحد ثبت شده ناکافیست، تاکید کرد: امیدواریم ساختاری دقیق برنامه ریزی شود که از تمامی تعاونی ها به صورت فعال استفاده کنیم.

وی در پایان سخنان خود باری دیگر به استفاده از نیروی بومی اشاره نمود و افزود: من در افتتاح چندین پروژه گفته ام، باید اولویت کار با نیروی بومی باشد و در این جمع نیز از تمامی تعاونگران می‌خواهم که در تحقق این هدف کوشاتر از گذشته عمل کنند.

IMG4044

در پایان این مراسم از ۲۰ تعاونگر برتر و نمونه شهرستان انزلی تجلیل شد، هم چنین از ۶۰ کارمند نمونه ادارات دولتی شهرستان انزلی نیز تقدیر شد.

گفتنی است در این مراسم معصومه رمضان زاده به عنوان کارشناس و کارمند نمونه کل شهرستان انزلی انتخاب شد.

خبرنگار: علیرضا بابایی

عکاس: همایون رضایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محراب

محراب

۱۶ شهریور ۱۳۹۳

خدایی ایول داری فرماندار.مرسی

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۱۶ شهریور ۱۳۹۳

نیروی بومی؟ نسل انزلیچی ها منقرض شد.

پاسخ

علیرضا

علیرضا

۱۶ شهریور ۱۳۹۳

حاج آقا صحبتات بوی امید و وحدت میده . زنده باشی سید . مدت ها بود این حرفا رو از زبون مسئول شهری نشنیده بودیم

پاسخ

۱۶ شهریور ۱۳۹۳

شنیدها حاکی از آن است که ایشان مرد عارف و فرزانه ای هستند. انشاء الله که در عمل به وظیفه، شرمنده ریش سفید این مرد باشیم.

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۱۶ شهریور ۱۳۹۳

حاج آقا امیدوارم در خدمت به مردم موفق باشید و حق مردم انزلی رو با اتحاد مسئولین بگیرید.یا علی
انزلی دروازه اروپا

پاسخ