21

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان با بیان اینکه در نظام اسلامی مسئولان خدمتگزار مردم هستند و نه ارباب مردم تصریح کرد: در جامعه اسلامی انسان مومن نباید برای اینکه کارش انجام شود مقابل مسئول گردن خم کند ، این با مبانی و اصول اسلامی همخوانی ندارد.

وی با اشاره به اینکه اگر کوتاهی دیده شد باید گفته شود تصریح کرد: به امیرالمومین توصیه می کردند که تا ریشه ی حکومتت محکم نشده با معاویه مبارزه نکن ، هر زمان حکومتت قوی شد به مبارزه با او برخیز اما امیرالمومنین مصلحت اندیشی نکرد و حتی یک لحظه نیز سکوت در مقابل ظلم را نپذیرفت.

امام جمعه بندرانزلی در ادامه سخنان خود به برگزاری نمایشگاه مطبوعات اشاره کرد و گفت: مطبوعات وابسته به هر جریانی که هستند باید در مدار قانون حرکت کنند ، باید صداقت و شفافیت در هر رسانه مورد توجه و عمل قرار گیرد لذا انتشار برخی مطالب کذب و نشر اکاذیب پسندیده نیست.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین آزادی بیان را نیز بسیار مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: آزادی بیان باید هم برای منتقدین و هم برای موافقین باشد ، نمی شود که دهان منتقدین را بست و آنان را به بار ناسزا بگیریم اما از موافقین حمایت کنیم ، خوب اگر خوب است باید برای همه خوب باشد و عدالت رعایت شود.

فرماندار و نماینده شهرستان مانع تعطیل خبرگزاری ایرنا در انزلی شوند/ از صدا سیما گیلان به دلیل کوتاهی هایش گلایه داشته و دارم

وی همچنین به تعطیلی خبرگزاری ایرنا در انزلی نیز اشاره و اظهار کرد: برخی ها در پشت پرده و استفاده از ارتباطات خود در تلاش هستند که این خبرگزاری را به شهری دیگر ببرند که من از همین جایگاه از فرماندار و نماینده محترم شهرستان می خواهم که مانع این کار شوند.

امام جمعه بندرانزلی متذکر شد: شهرستان انزلی از شهرستانی که شما می خواهید این خبرگزاری را به آنجا ببرید چیزی کم ندارد ، وجود چندین اداره ی کل در انزلی نشان از جایگاه بالای این شهرستان در استان است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین بار دیگر با انتقاد از عملکرد ضعیف صداو سیما مرکز گیلان در انزلی تاکید کرد: از صدا و سیمای گیلان گلایه داشته و دارم ، چندین بار با شما مردم نیز این گلایه خود را در میان گذاشته ام ، اما هیچ اثری در مسئولان مربوطه نکرده است ، خلا و کمبود انعکاس اخبار انزلی در رسانه استان وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به سخنان خود در دوهفته گذشته، پیرامون مشکلات شهرستان تصریح کرد: بعد از سخنان بنده برخی از مسئولان جویای مشکلات مطروحه شدند ، اما تا به امروز هیچ نتیجه ای ندیدیم.

مدیریت شهری در انزلی بسیار ضعیف است/ پیمانکار جدید کارخانه کمپوست انزلی عملکرد بسیار نامطلوبی دارد

خطیب جمعه انزلی همچنین به سخنان و گلایه نماینده و فرماندار محترم شهرستان از مدیریت ضعیف شهری نیز اشاره کرد و افزود: هماهنطور که نماینده و فرماندار محترم نیز درهفته اخیر گفتند ، مدیریت شهری در انزلی بسیار ضعیف است و دیگر این را همه می دانند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین درادامه بحث بازیافت و کمپوست زباله را دیگر مشکل جدید شهرستان انزلی دانست و تاکید کرد: پیمانکار جدید این مجموعه عملکرد بسیار نامطلوبی داشته و از حیث محیط زیستی نیز تخلفاتی دارد و همه این کوتاهی ها دلیلی شد که رتبه یک بازیافت زباله و کمپوست انزلی در استان به رتبه ده سقوط کند.

وی خطاب به مسئولان مربوطه نیز گفت : چرا بر کار شهرستان نظارت نمی کنید ؟مگر برای این پروژه از بیت المال هزینه نشده است ، دلیل این عدم نظارت ها چیست؟

امام جمعه بندرانزلی به شکایات نمازگزاران در خصوص بلوار روبرو مصلی نیز اشاره و اظهار کرد: به دلیل اینکه می خواهند جلو مصلی پل عابر پیاده بزنند با احداث بلواری به این بلندی مانع رفت و آمد مردم به مصلی شده اند ، بارها مکاتبه کردیم ، معاون عمرانی فرماندار، اعضای شورای شهر و چند کارشناس نیز آمدند و بازدید کردند اما این مشکل بر طرف نشد.

نمی دانم چرا برخی ها در کارهای شهرستان لجاجت می کنند / آیا مسئولان انزلی از روی آسفالت این خیابان ها عبور نمی کنند؟
حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین همچنین تاکید کرد: نمی دانم چرا برخی ها در کار لجاجت و عناد ایجاد میکنند ، این نشان می دهد پشت پرده اتفاقات خاصی در حال انجام است که ما دلیلش را نمی فهمیم اما باید هرچه سریع تر شرایط عبور و مرور مردم فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به اوضاع نامناسب آسفالت در برخی از نواحی شهرستان نیز گفت: آیا مسئولان این شهر از این خیابان ها عبور نمی کنند؟ این خسارت ها به بیت المال و اموال مردم است ، مسئولان مربوطه در قبال کار خود مسئولیت دارند.

وی با بیان اینکه نمی خواهم کسی را مسئول این کوتاهی ها معرفی کنم افزود: هر کسی که مسئول این اتفاقات است احساس مسئولیت ندارد ، این کوتاهی ها برای ما جای سئوال است ، اینها اموری نیست که راه چاره نداشته نداشته باشد و نیاز به اعتبارات کلان نیز ندارد.

تغییر در ریاست جمهوری امریکا تاثیری در سیاست های جمهوری اسلامی ندارد

امام جمعه بندرانزلی در پایان با اشاره به انتخاب رییس جمهور آمریکا و وجود افشاگری های درمناطرات دوطرف افزود: چهره حقیقی آمریکا برای دنیا افشا شد و برای ما نیز تفاوتی ندارد که چه کسی رئیس جمهور آمریکا باشد .

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین با تاکید براینکه انتخاب افراد درآمریکا تغییری درسیاست های داخلی ما ایجاد نمی کند تصریح کرد:درصورتی سیاست جمهوری اسلامی ایران نسبت به آمریکا تغییر می کند که آمریکایی ها سر عقل بیایند و دست از بدعهدی ها بردارند.

روابط عمومی دفتر امام جمعه بندرانزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *