IMG3398

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، به مناسبت هفته تعاون جمعی از تعاون گران بندرانزلی به دیدار امام جمعه این شهرستان رفتند.

حجت الله السلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در این دیدار بر تعاون بین مسئولان در تمامی جناح های سیاسی و نهاد های مسئول شهری و ایجاد اشتغال زایی برای قشر جوان شهر انزلی تاکید کرد و آن را تنها راه حل مشکلات شهر انزلی دانست.

در ابتدای جلسه، رییس اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی بندرانزلی با ارائه آماری دقیق در خصوص فعالیت های این سازمان در شهرستان انزلی به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تعاون اشاره نمود و اظهار کرد: باید در سال ۱۴۰۴ طبق چشم انداز تعیین شده ۲۵درصد اقتصاد ایران، تعاون باشد و اگر مسئولان همکاری مطلوب و کارآمدی با ما داشته باشند این مهم را برای شهر انزلی بدیهی می‌بینم.

عبدالمجید جوان بخت خاطرنشان کرد: برای ارتقای فرهنگ تعاون در شهر انزلی باید همه در کنار هم گام برداشته و تعاون را ترویج دهیم.

امام جمعه انزلی در این دیدار با تبریک هفته تعاون به تعاونگران شهرستان بندرانزلی، اظهار کرد: برای قشر تعاونگر جامعه همیشه مشکلات زیادی وجود دارد اما باید توجه کرد که در عالم دنیا رنج و سختی لازمه‌ی زندگی است.

حجت الله السلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس افزود: هیچگاه نمی‌شود تمامی مشکلات را حل کرد اما باید تلاش مسئولان به گونه ای باشد که دغدغه های مردم را به حداقل برسانند و اکثر این مشکلات با تدبیر و پیشگیری و برنامه ریزی قابل حل است.

وی که سعی و تلاش برای رفع معضل های جامعه را نیازمند حرکتی جمعی می‌دانست، خاطر نشان کرد: چیزی که به زندگی ما ازرش می‌دهد کمک به یکدیگر وبرداشتن باری از دوش هم نوع خود است که مطمئنا هم اجر دنیوی و هم اخروی خواهد داشت و وقتی می‌توانیم از آن بهره ببریم که نیت کارمان خدایی باشد و قطعا امدادهای الهی نیز نقش آفرین خواهد بود.

امام جمعه انزلی با بیان اینکه بیکاری و بالارفتن سن ازدواج در قشر جوان بزرگترین مشکل جامعه خصوصا در شهر انزلی است، تاکید کرد: دلیل بالارفتن سن ازدواج، معضل بیکاری در جامعه است، با تعاون بین تمامی جناح های سیاسی و نهادهای مسئول شهری در بندر انزلی می‌توان مشکلات را حل کرد.

حجت الله السلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین کار عرصه تعاون و تعاون گران را مقدس خواند و افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی کشور به موضوع تعاون توجه ویژه ای شده است زیرا از همان ابتدا بنیانش بر توجه به دیگران و دستگیری از مظلومان بوده است.

شمس الدین در دیدار با تعاون گران شهرستان بندرانزلی بهترین نهی از منکر را ایجاد شغل برای جوانان دانست و بیان کرد: مصونیت بخشی به انسانی که در معرض انحراف است با ایجاد شغل برای او، خود بزرگترین نهی از منکر به حساب می آید و بهترین نهی از منکر در این زمانه ایجاد شغل برای جوانان است.

وی در پایان برای تمامی اقشار تعاون گر جامعه آرزوی موفقیت کرد و از آنان خواست افراد بیشتری را تحت پوشش خود قرار دهند و توکل بر خدا را هیچگاه فراموش نکنند و همچنین تاکید کرد که جلسات تخصصی بیشتری با موضوعات مختلف با تعاونگران حاضر در جلسه برگزار شود.

گفتنی است در ادامه نیز امام جمعه انزلی با فرمانده سپاه شهرستان انزلی جلسه ای داشت که در جلسه‌ی مذکور بر ضرورت ایجاد امنیت در شهر و توجه بیشتر به مسائل اجتماعی و تهاجم فرهنگی تاکید کرد.

IMG_09

خبرنگار: علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *