IMG_8021

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، امام جمعه بندرانزلی در نماز عبادی سیاسی جمعه با اشاره به این موضوع که مجلس سید الشهدا باید انسان ساز باشد بر لزوم رعایت کردن شئونات اسلامی و توجه به محتوای دینی مجالس امام حسین (ع) تاکید کرد.

حجت السلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در ابتدای سخنان خود محرم را برای مکتب شیعه فرصت مهمی دانست و خاطر نشان کرد: هفته اول محرم به عنوان هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است و حسین(ع) بزرگترین زنده کننده‌ی امر به معروف و نهی از منکر در طول تاریخ بوده، وی همچنین اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر ضرورت دین است و اگر کسی منکر ضرورت دین شود کافر است.

شمس الدین در ادامه اظهار داشت: درست است که دین به زور انسان ها را نمی‌خواهد به بهشت ببرد اما حکومت باید فضا را برای وارد شدن انسان ها به بهشت آماده کند.

وی با بیان اینکه مجلس سید الشهدا باید باروری فکر و اندیشه دینی داشته باشد تصریح کرد: باید در این مراسمات قال الصادق و قال الباقر به گوش مردم برسد و سینه زنی ها و دیگر موضوعات باید در کنار آن انجام شود و به نوعی تاکید می‌کنم که باید روح ایمان و معنویت، روح آگاهی و بیداری در مجالس عزاداری دمیده شود.

خطیب جمعه شهرستان انزلی همچنین اذعان داشت: اقداماتی خلاف عرف و شئونات اسلامی در بعضی از هیئت ها انجام می‌شود و مرثیه سرایان با اشعاری سوگواری می‌کنند که به دور از مکتب حسینی است. بعضی از این حرکات و رفتارهای ناپسند در رسانه های بین المللی می چرخد و اعلام می‌کنند که شیعه این است و همین موضوع باعث می‌شود که مفتی های وهابی فتوای کشتن شیعه را صادر می‌کنند.

امام جمعه انزلی در ادامه تاکید کرد: جوانان باید در مراسمی شرکت کنند که دارای معرفت دینی بیشتری باشد و دلیلی شود که آگاهیشان نسبت به راه سید الشهدا افزون تر گردد.

حجت السلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به گرامیداشت یاد و خاطره ی حضرت آیت الله مهدوی کنی و ویژگی های برجسته بسیار توانای آن عالم ربانی، خاطر نشان کرد: سعی کنیم همه ی ما بیش تر از گذشته قدر علمای دینی را بدانیم و قطعا اگر کسی اهل تقوا و انصاف باشد هم دنیا و هم آخرت را خواهد داشت.

خبرنگار : علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۲ آبان ۱۳۹۳

خواهش میکنم به این مطلب توجه کنید بعضی ها برداشت اشتباهی از زنده نگه داشتن محرم دارند در محله سابق ما چند سال پیش هیئتی برپا کردند و۱۰ روز مانده به محرم شروع به عزاداری کردند با این ویژگیها ۱- کنار چندین ساختمان بزرگ مسکونی ۲- با حداکثر صدای ممکن ۳- تا سه !!! شب ۴- با سبکی بسیار زننده مثلا جدید ۵- برهنه !! خلاصه روی گوشهایمان بالش گذاشتیم اما نتوانستیم جلوی لرزیدن شیشه ها را بگیریم بعد حدود ساعت سه شب چند نفر همسایه ها رفتن گفتند آقا ما فردا باید برویم سر کار هنوز ۱۰ روز مانده ما بچه کوچک داریم تمامش کنید جالب اینست که آنها گفتند مثل اینکه بعضی ها از اسم حسین بدشان می آید !!! قضاوت این نوع با اصطلاح عزاداری ها با شما…

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ آبان ۳ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۱۲:

با سلام .بنده هم چند روز پیش در زیل فرمایشات امام جمعه بزرگوار شهرمان از مردم آزاری بعضی از مساجد کامنتی گذاشتم.حاج آقا شمس الدین امام جمعه محترم از بنده خواستند که نام مسجد را به اطلاع ایشان برسانم و من هم قول ایام محرم را داده ام.ضمن تشکر از محضر ایشان از جنابعالی و دوستان دیگر تقاضا دارم در صورت مشاهده این ناهنجاری در سطح شهر حتما از طریق انزلی کلاب یا وبسایت دفتر امامت جمعه به استحضار جناب ایشان برسانید.با تشکر.

۲ آبان ۱۳۹۳

به ابی انت و امی

در دل نوشته های من :

http://delneveshtehayemilad.blogfa.com/post/136

پاسخ