امام جمعه بندرانزلی در خطبه های این هفته نماز جمعه با تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و یارانش گفت: عاشورا نمادی ماندگار در همه تاریخ از ابتدا تا انتها است.
حجت الاسلام ˈ سید داوود موسوی ˈ اظهار کرد : امام حسین در کربلا تابلویی از انسان کامل و چهره ای ممتاز از آدم تا خاتم را ترسیم کرد.

وی افزود: حسین جاوید بنای رفیعی را نهاد که با گذشت زمان کوچکترین خدشه ای در شاکله آن بوجود نیامد بلکه امروز مقاومتر نیز شده است .

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای نابود ساختن فرهنگ عاشورایی گفت : باید مراقب باشیم زیرا دشمنان دنبال این هستند که جلوه های زیبا و ماندگار فرهنگ عاشورا را از بین ببرند.

خطیب جمعه انزلی با بیان این که دشمنان در صدد کم رنگ ساختن یا به انحراف کشیدن فرهنگ عاشورایی هستند خاطرنشان کرد: بر همه علما، نویسندگان ، مداحان ، حزب الهی ها واجب است از این انحراف جلوگیری کنند تا عاشورا همچنان چراغ راه آیندگان باقی بماند.

وی در ادامه با اشاره به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین تصریح کرد : در آستانه تولد یکی از بهترین و ماندگارترین یادگارهای امام خمینی هستیم و پنجم آذر یاداور روز تحقق تشکیلاتی است که خداوند متعال به آن وعده داده است .

امام جمعه بندرانزلی متذکر شد: بسیج و ارتش ۲۰ میلیونی از دستاوردهای ماندگار انقلاب اسلامی است .

وی خاطرنشان کرد : آنچه امروز معادلات دنیا را به هم زده و در همه مقوله ها شیطان بزرگ و اذنابش را به زانو دراورده تفکر بسیجی است و مقاومتهای حزب ا.. و حماس برگرفته از تفکر بسیج است که ریشه در فرهنگ عاشورایی دارد .

خطیب جمعه انزلی با اشاره به این که سلاحی که بر سر اسرائیل باریدن گرفته به دست توانمند شما ساخته شده است افزود: انشاء ا.. بسیجیان همچنان بتوانند در عزت بخشی به اسلام و نظام اسلامی گام بردارند.

وی در ادامه به بیانات رهبری در دیدار با بسیجیان اشاره و خاطرنشان کرد: مقام رهبری در این دیدار مواردی را مورد تاکید قرار دادند که امام راحل نیز موکدا آن را توصیه می نمودند و آن حفظ وحدت و همدلی بود .

امام جمعه بندرانزلی متذکر شد: هر دوی این بزرگواران گفته اند آنچه کمر نظام را می شکند تفرقه است نه تحریم و حمله نظامی .

حجت الاسلام موسوی در خاتمه از هیاتهای مذهبی خواست برای زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا نماز ظهر عاشورا را جدی بگیرند و این دستور استوار دین را عملی کنند تا شعور عاشورایی نیز در کنار شور عاشورایی به نمایش گذاشته شود.

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه کشور نیز در این ایین گفت : با عزم و اراده عاشورایی و اقتصاد مقاومتی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری از زمستان سختی ها عبور خواهیم کرد .

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈ مجتبی ذوالنور ˈ در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه انزلی اظهار کرد : امروز ایران اسلامی به برکت تفکر بسیجی به توانایی های بیشماری دست یافته است .

وی افزود: دنیای استکبار مجبور است جمهوری اسلامی را عضو باشگاه هسته ای دنیا به حساب بیاورد و این در حالی است که ما دوران سخت دفاع از مرزهای خاکی و اعتقادی خود را باوجود تحریم ها که هنوز هم باقی است پشت سر گذاشته ایم .

حجت الاسلام ذوالنور با تسلیت ایام شهادت اباعبدا.. خاطرنشان کرد: ما هرچه داریم به برکت اهل بیت سید الشهدا و عاشورا است .

وی تصریح کرد : تاثیر قیام عاشورا به گونه ای بوده که حتی افراد خودباخته ای که خود را در اختیار سیاست استکبار قرار داده بودند در زمان آخر عمر سیاسی خود اعتراف می کنند اگر قرار است خانه نشین شوند مرگ حسینی را انتخاب می کنند.

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه کشور متذکر شد: امروز حماسه های حزب ا.. و مردم مظلوم غزه از ادامه راه حسین بن علی است که بسیجیان هم از آن تاسی گرفته اند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۴ آذر ۱۳۹۱

حجت الاسلام موسوی از هیات های مذهبی خواستن نماز ظهر عاشورا رو جدی بگیرن،دقیقا ایشون منظور داشتن!!!
تا جایی که من یادمه یه عده از یه جایی گرد میکردن و به فکر نماز ظهر عاشورا تو گلزار شهدا نبودن، یه عده هم اصلا انگار نه انگار اذان زده و همچنان دسته ها هستن که رژه میرن و …

پاسخ