81300685-5931601

امام جمعه شهرستان بندر انزلی ظهور گروهک های تکفیری – تروریستی نظیر داعش را ادامه توطئه از پیش طراحی شده ۱۱ سپتامبر آمریکا عنوان کرد.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمینˈ سید عبدالجواد شمس الدینˈ در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه بندر انزلی؛ یاد شهدای انقلاب و دفاع مقدس بویژه آیت الله قدوسی، سرتیپ وحید دستجردی و شهید محراب آیت الله مدنی را گرامیداشت.

وی همچنین با توجه به سالروز درگذشت آیت الله سید محمود طالقانی، خاطره اولین امام جمعه تهران را ارج نهاد.

امام جمعه بندر انزلی به واکاوی حادثه ۱۱ سپتامبر ، به منزله اتفاقی طراحی شده توسط امریکا پرداخت و آن را بهانه و دستاویز دولت آمریکا برای تجاوز به کشورهای اسلامی ذکرکرد.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین اظهار داشت: دولتمردان امریکایی وقتی به بهانه این حادثه خود ساخته به کشورهای اسلامی نظیر عراق و افعانستان تاختند، به جایی رسیدند که دیگر این امر برای ادامه غارتگری هایشان موضوعیت خود را از دست داد ، لذا گروهک های مزدور تروریستی – تکفیری نظیر داعش را وارد صحنه کردند.

خطیب جمعه انزلی تصریح کرد: اهداف عمده این جریان سازی شوم تعرض به اعتقادات ، زیرساختهای کشورهای اسلامی ، ایجاد انحراف در مسیر مقاومت ، جنگ داخلی بین کشورهای اسلامی و نیز فروش سلاح است .

وی تصریح کرد : به طریق اولی پولی که باید صرف هزینه آبادانی این کشورها شود ، صرف خرید سلاح و پر کردن جیب صاحبان زرادخانه ها می شود.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین با انتقاد از سکوت نهادهای بین المللی داعیه دار حقوق بشر گفت : این در واقع تاییدی بر قانون گریزی سیستم های استکباری است.

خطیب جمعه انزلی مهمترین هدف امریکا و رژیم اشغالگر صهیونیستی از این جنجال ها را اعمال فشار بر ایران اسلامی بعنوان ام القرای جهان اسلام عنوان و تصریح کرد: ایران اسلامی زمینه ساز و الگوی گسترش اسلام ناب در کشور های اسلامی بوده و این اسباب نگرانی دشمنان است.

وی ادامه داد : ما با دشمنی نادان طرفیم که بقدری کینه توز است که حتی به مردمان خودش رحم نکرده و با خلق فاجعه ای چون۱۱ سپتامبر برای تعرض و غارتگری برنامه می چیند .

امام جمعه شهرستان بندر انزلی با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت : اینکه مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده حمایت می فرمایند، نشان می دهد که این روند مسیر درستی دارد لذا طرف ایرانی باید با رجاء واثق به حمایت رهبری و پشتیبانی مردمی برای استیفای حقوق قانونی و به حق مردم ایران تمامی تلاشش را انجام دهد.

خطیب جمعه انزلی در خاتمه یاداورشد : همه می دانیم که دشمن هرگز خیر خواه نبوده لذا باید با زیرکی تمام و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری با تحلیل درست در مسائل بین الملل ، مواضع مان را حفظ کنیم.

شهرستان ساحلی انزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *