82091720-70757117[1]

 

امام جمعه شهرستان انزلی، تالاب انزلی را در معرض دست اندازی عنوان و خاطرنشان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست باید جلوی تالاب خواری را بگیرد.
حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در دیدار جمعی از جوانان ورزشکار و نخبه شهرستان با بیان این که برخی تالاب را خشک می کنند تا زمین آن را تصرف کنند، آلودگی کارخانه را وارد تالاب می کنند و فاضلاب هایشان را درون تالاب می ریزند، خاطرنشان کرد : محیط زیست باید با جدیت مقابل این تخلفات بایستد.
وی در خصوص وضعیت اسفناک تالاب بین المللی انزلی تصریح کرد: فعالان محیط زیست باید فرهنگ سازی کنند و خود مقابله گر باشند و با مطالبه گری از مسئولان، درخواست های محیط زیستی خود را پیگری کنند.
امام جمعه بندرانزلی گفت : کم توجهی ها و بی تفاوتی هایی وجود دارد اما شما جوانان نباید به انتظار دیگران بنشینید.
وی با اشاره به دغدغه ها و انتقادات جوانان از وضعیت فعلی شهرستان اظهار کرد : در این شهرستان مسائل جوانان مثل خیلی از مسائل دیگر مورد کم توجهی و گاه بی توجهی قرار گرفته است .
امام جمعه بندرانزلی در ادامه اظهار کرد: هر چند که وجود جوانان نخبه ورزشی ، علمی و حتی فرهنگی از ویژگی های منحصر به فرد این شهرستان است اما متاسفانه ظهور و بروز کافی ندارد و قطعا بخش قابل توجهی از مسائل با به میدان آمدن جوانان بر طرف می شود.
حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به این که صحبت های زیادی شده ، متذکر شد: اینکه منتظر بمانیم تا مسئولان برای ما کاری کنند، شدنی نیست .
وی اظهار کرد : احساس می کنم جوانان این شهرستان برای ورود به عرصه نگرانی دارند ، جوانان باید به میدان بیایند ، مطالبه گر باشند ، تصمیم ساز باشند و عمل کنند ، اگر جوانان خودشان به وسط میدان بیایند، می توانند جزو تصمیم سازان باشند ، ورود جوانان به این عرصه می تواند دید خیلی از مسئولان را به جوانان تغییر دهد.
امام جمعه بندرانزلی در ادامه این دیدار با بیان اینکه جوانان انزلی باید برای شهر خود وقت بگذارند اظهار کرد: این بی رغبتی و انزوا نسبت به فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در شهرستان احساس می شود ، این چیز بسیار بدی است ، شما جوانان باید این حالت را متحول کنید.
حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با طرح این پرسش که جوانان چرا به موضوعات شهر ورود نمی کنند، خاطرنشان کرد: شما جوانان امید و بازوی رهبری هستید ، شما باید فضای شهر را متحول کنید و اثر گذار باشید.
وی اقتصاد مقاومتی را تنها راه علاج مشکلات عنوان و تصریح کرد: شما جوانان خلاق و کوشا می توانید منشا اثر باشید ، باید فرهنگ اینکه شغل یعنی استخدام در نهاد دولتی اصلاح شود ، بروید پایان این استخدام ها را ببینید ، با فکری خلاق به فکر ایجاد شغل و درآمد باشید.
امام جمعه بندرانزلی افزود: این دیدار ها قطعا به ایام و مناسبت هایی خاص منحصر نخواهد شد و ان شا الله با همکاری عزیزان اداره ورزش و جوانان ادامه دار می شود.
تالاب انزلی با ۲۰ هزار هکتار وسعت زیستگاه ۲۳۱ گونه گیاهی و ۱۳۸ گونه جانوری و عامل اصلی مهار سیلاب های ۱۱ رودخانه بالادست است. همچنین منبع درآمد مهمی برای مردم بومی از محل شکار، صید ماهی، تولید صنایع دستی از گیاهان تالابی و محل بازدید و گردش حدود یک میلیون گردشگر در سال است.
این تالاب زیبا مدت هاست در معرض ورود مقادیر زیادی رسوبات و انواع فاضلاب، پساب های صنعتی، بیمارستانی، کشاورزی و پسماندها و دست اندازی زمین خواران است .

 

روابط عمومی دفتر امام جمعه انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *